Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek? Kezdem elhinni...

Mit tegyek? Kezdem elhinni hogy tényleg rossz irányba változtam.

Figyelt kérdés
Szóval a nyáron nagy elhatározásra jutottam . Eddig mindig kis csendes ha valaki beszól nem szólok vissza típusú ember voltam . Mindig rájuk hagytam mondván minek alacsonyodjak le az ők szintjükre, ezt ki is használták . Ha valakinek valami baja volt jött oda hozzám beszólni. De ez megváltozott nem lettem olyan bunkó beszólogatós csak egyszerűen nem hagytam magam . Viszont a szüleim, barátaim úgy érzik rossz irányba változtam és legyek olyan az a szürke kisegér mint voltam. Nem értem miért akarják hisz ők biztattak mindig arra hogy ne hagyjam magam, igen is álljak ki magamért és mikor végre megtettem akkor olyanokat mondanak hogy rossz irányba változtam meg, meg ha ilyen leszek senki se fog kedvelni. Nem olyan nagy változás ez csak kiállok az igazamért, nem hagyom hogy beszóljanak. Legyek újra az a jelentéktelen kis senki mint voltam?
2011. okt. 30. 13:42
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Másban nem változtam ugyanolyan segítőkész vagyok mint eddig voltam.
2011. okt. 30. 13:50
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Attol fugg hogy milyen szavakkal, hangnemekkel szologatsz be? Szukseg van ra? Mindig, vagy csak akkor ha kerdeznek? Tobb mod van az igazsagod kiallasaert. Lehet azt csendbe, udvariassan is. Merlegelned kell, hogy mekkora a valtozas, van e ra szukseg es nem e egyik vegletbol a masikba csaptal.
2011. okt. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Szükség volt rá mert ezt nem lehetett bírni,minden kis vackon felkapják a vizet és hőbörögnek holott én kedvesen szólok .
2011. okt. 30. 14:14
 4/15 A kérdező kommentje:
Pl:gépes óra nincs net nálam megnézem hogy miért nincs ,kedvesen szólok az egyik osztálytársamnak hogy :Létszíves egy kicsit beljebb húznád a széket hogy odatudjak férni a gép hátuljához?Válasz:Minek járkálsz? ... meg hogy ő nem fog beljebb húzódni majd szünetbe megnézed.Szólok kedvesen hogy oké de órán kell a net hogy képet lementhessek az órai munkához.Akkor telefonálok hogy létszíves vegyél Acc-t mert nagyon megvagyok fázva de ezt hallhatta a hangomon is .Mire ő nem veszek nincs pénzem értsd meg nincs pénzem.Mondom anya akkor vegyél ki az én spórolt pénzemből .Válasz:Oké veszek.
2011. okt. 30. 14:27
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem mindig és nem mindenkinek szólogatok be csak ha muszáj.Ha én kedves vagyok ő ennek ellenére úgy szól mintha legalább is a legalpáribb módon szóltam volna akkor én is úgy válaszolok és olyan hangnemben ahogy ő.Igazság kiállásnál pedig ha én normálisan elmondom hogy bocs de tévedtél nincs igazad elmondom hogy miért megint jön a bunkó stílus .És igen szükség volt rá mert sajnos nagyon rám szálltak az emberek .Úgy gondolják á ő úgy se szól vissza ,neki úgy se fáj hogy bunkózunk vele ha fáj is neki úgy se szól.Ennek akkor véget vetni .
2011. okt. 30. 14:35
 6/15 anonim ***** válasza:

Hogy sikerült megváltoznod?

Én nagyon csendes típus vagyok és akármi történik elengedem a fülem mellett, mert nem merek visszaszólni. Társaságban meg meg sem szólalok, mert tartok attól, hogy mit gondolnak mások ill nem akarok hülyeséget mondani.

21/F

2011. okt. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nehéz volt ugyanis eleinte belém sulykolták hogy bunkó vagyok mert nem hagyom magam.És még néha most is ezt érzem ezért tettem fel a kérdést.Ami segített ha belekezdtem vlmibe eleinte mindig abbahagytam hogy úgy se sikerül aztán azt mondtam akkor is sikerülni fog .A lényeg legyen önbizalmad ne érezd kevesebbnek magad másoknál .És társaságban merj hozzá szólni a dolgokhoz ,legyen véleményed és mert felvállalni hogy te ezt gondolod.Ne add fel ,ne hagyd hogy beléd beszéljék hogy te ettől megváltoztál.Eleinte sokat fogják hangoztatni de mond el hogy attól ugyan az az ember maradtál nem lettél rosszabb .
2011. okt. 30. 15:19
 8/15 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Nálam is előfordult, hogy valamit abbahagytam, sőt volt olyan amibe bele se kezdtem, mert gondoltam nem csinálom végig. Az önbizalomnöveléssel van gondom, mert azt a legnehezebb növelni. Hiába sportolok, nem dob rajta.

2011. okt. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
én is ilyen vagyok, mint te kérdező, én is csendes voltam, de már elegem lett, hogy mindig kihasználnak, megbántanak, én pedig tűröm, és magamba fojtom. Ezért már nem hagyom magam annyira, visszaszólok ha kell, tényleg bunkóbb lettem, és mostmár megbántam, mert nem tudok visszatérni a régi énemhez, pedig akkor meg voltam elégedve magammal(ezt leszámítva, hogy naiv voltam). Most pedig néha már én is undorodok magamtól, ahogy viselkedek néha...:( 18/L
2011. okt. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

16:14

én örülnék, ha ilyen irányba változnék, mert legalább nem vagy nyuszi. 21 évesen ott vagyok, hogy nem merek visszaszólni. Bennem is gyűlnek a dolgok, de belőlem nehezen jön ki az "ördög".

2011. okt. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!