Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan legyek jobb punk ha...

Hogyan legyek jobb punk ha nem tudok gyorsabban öregedni ?

Figyelt kérdés

Szeretnék kérni tőletek egy kis segítséget . Már mióta először hallgattam slipknotot ,meg ismertem az első punk nak mondható ismerősömet és el mondta nekem hogy mi a “lényege” a punk stílusnak azóta tudom hogy mi hiányzott eddig az életemből es miért éreztem magamat mindenhol furcsának . El kezdtem fel venni különböző punk jegyeket pl színes fűző (tudom melyik mit jelent nekem most kék piros van be fűzve ) . Nagyon jól érzem magam amikor azt érzem tartozok valahova pláne úgy hogy amikor csak eszembe jut hogy anarchia gyorsabban dobog a szívem és érzem hogy élek. Még egy kis háttér info összesen 17 éves vagyok …

Abban szeretnék segítséget kérni tőletek hogy mit tegyek még ahoz hogy azok a nagy punkok akikre fel nézek és már már istenítem tudásukat és az élet stílusukat azok ne kivágni akarják a fűzőmet és ne kapjam meg tőlük hogy undorító divat punk vagyok . Vagy ez lehet hogy csak az én környezetemben van vagy csak félre ismernek ? Segítsetek nekem kérlek mert kezdem el veszteni a hitem a felé hogy bárki is mellém álljon (bocsánat ha ezzel bárkibe bele rúgnék) es szerintem az a hányinger ha az idősebb tapasztaltabb punkok még csak nem is mellém állnak hanem a szó szoros értelmében el hordanak mindennek anélkül hogy azt meg várnák hogy válaszoljak a tök alap kérdéseikre

Köszönöm



2023. ápr. 21. 19:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%

Jaj, eszem az érzékeny kis ingyombingyom lelkecskédet, hát csúnyán néznek rád a punk bácsik?

Oszt' anarchiát akarsz? Örülj, hogy nem harapják át a torkodat!

Tudod egyáltalán, mi az anarchia? Nincs rend, nincs szabály, nincs törvény. Nem tetszik a képed, feldarabolnak.

Nincs hova futni, kinek pityeregni.

Légy már kicsit tökösebb, mert jelenleg úgy tűnik, egy anarchiában te leszel az első aki sírva szalad haza anyucihoz hogy védjen meg.

Divatpunk.

2023. ápr. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értékes hozzá szólás és örülök hogy el nyertem tetszésedet látom igazi ember ismerővel van dolgom de el kell keserítselek. Érzelmei mindenkinek vannak az a gyengeség ha azt hiszed nincs. Ja és előbb lesz el törve a Bordány mind hogy anyuci hoz szaladjak pityeregve
2023. ápr. 21. 20:14
 3/13 A kérdező kommentje:
Bordám*
2023. ápr. 21. 20:17
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha igazi punk lennél, pont leszarnád, mit kárognak a boomerek, és már csak azért sem hordanál olyan cuccokat, mint ők. Egyébként se erőltesd a külsőségeket, nem az jelenti az igazi punkságot.
2023. ápr. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%
#1 Az anarchia k.rvára nem ezt jelenti. Csak uralom nélküliséget. Egy olyan társadalmat, ahol nincs kormány, nincs egyház és más erőszakszervezet, aki sanyargatja az embereket, hanem maguk menedzselik az életüket, a tudás, a fejlődés és az összetartás jegyében. Minden valamire való punk elítéli az ilyen "nem tetszik a képed, feldarabolhatnak" pózereket, mert pont az erőszakszervezetek szátokba adott narratíváját viszitek tovább, akik azzal legitimalizálják a szerepüket, hogy nélkülük kitörne az erőszak és lerombolnál az emberek a civilizációt. A mozgalom legnagyobb alakjainak a koncertjein anarchiajel ÉS békejel volt kitűzve.
2023. ápr. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

"maguk menedzselik az életüket, a tudás, a fejlődés és az összetartás jegyében"

Mégis hogyan? Ha nincs erőszakszerv, akkor mit teszel, ha elveszem a telefonodat? Megkérsz, hogy nemár? Vagy komolyan azt hiszed, hogy az emberi faj, a homo sapiens képes békésen egymás mellett élni, a kapzsiság, önzés és hasonló tulajdonságok megszűnnek? Akkor te valami kommunista idealizmusban hiszel.

2023. ápr. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ezzel a mentalitással még te papolsz a punkságról? Ugyanazt a dzsungel törvényei szrságot böfögöd vissza, mint az "ellenség".

Az a "kommunista idealizmus" az anarchizmusból alakult ki... csak aztán Lenin, Sztálin meg a többi fsz elkorcsosította.


A 20. század elején a spanyolok tettek rá kísérleteket, hogy létrehozzanak ilyen kisebb közösségeket, csak aztán mentek az állami katonák, és mindent felszámoltak. Az alapja a megfelelő oktatás volt, az emberek másféle szocializációja, az arra ösztökélés, hogy akarják a tudást, hogy hasznos tagjai akarjanak lenni a közösségnek hátsó szándék nélkül, és segíteni akarják egymást. Egy ilyen társadalomban fel se merülne benned, hogy elvedd más telefonját. A rétegkülönbségek megszűnésével úgyis lenne neked is, mint mindenki másnak. Vagy simán kölcsönkérhetnéd.


A primitív viselkedés nem a modern emberi természet kötelező, elidegeníthetetlen velejárója, ha te még nem tudtál elszakadni a majmokkal közös ősünktől az egyéni szoc probléma.

2023. ápr. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
16%

Tudod mi a szomorú?

Az, hogy te teljesen őszintén hiszel ebben.

Vagyis ez önmagában még nem is lenne szomorú.

Az a szomorú, hogy fogalmad nincs az életről, az emberi fajról.

Ez a fokú naivitás nagyon édes, de majd idővel, ha már élsz pár évet, évtizedet, megérted, hogy miért nem működne.

Addig viszont én nem zavarlak tovább, további kellemes álmodozást kívánok.

2023. ápr. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm . Csak pont ezért is kertem segítséget hogy ez ne csak álmodozás legyen. Tudom mennyire undorító emberek élnek sajnos nem egyel találkoztam beszéltem stb… azt is tudom hogy az ember nem tud mindenkivel jóban lenni de pont ez zavar hogy meg sem próbálják ezért is basz fel hogy nagyon sokan (tisztelet a kivételnek) azt hiszik hogy a rangjuk vagy az egyenruhájuk több mindenre fel hatalmazza őket mint ami amúgy bennük van. Nyilván tudom hogy nagyon nagyon fiatal vagyok és még csak el vagyok az álmaimban. De ahogy egyre jobban meg értem miről beszélnek az idősebbek úgy egyre jobban azt érzem hogy nem jó ez így…

Mindenkinek köszönöm az építő kritikát is

2023. ápr. 22. 07:18
 10/13 anonim válasza:
48%

,,Egy olyan társadalmat, ahol nincs kormány, nincs egyház és más erőszakszervezet, aki sanyargatja az embereket, hanem maguk menedzselik az életüket, a tudás, a fejlődés és az összetartás jegyében."


Jajj egyem a kis naív lelkedet. :DDd Szerinted ez mennyire lenne működőképes hosszútávon, és eleve miért abból indulsz ki, hogy az emberek többsége majd alkalmazkodni fog hozzád?


,,Az alapja a megfelelő oktatás volt, az emberek másféle szocializációja"


Itt most abból indulsz ki, hogy minden ember egyenlő ugye? Ez legalább akkora vicc mint a feminizmus, vagy az, hogy a cgny is ember.

2023. ápr. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!