Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mitől van hogy nem tudok...

Mitől van hogy nem tudok aludni? Félig olyan mintha paralizis lenne..

Figyelt kérdés

Sziasztok !

egy olyan kérdéssel fordulok hozzatok, hátha valaki már tapasztalta ezt … pár éve megnéztem a Mara nevű horror filmet (ami egy alvási paralízises Horrorfilm) És nem hiszitek el de utána elkezdtek nekem alvási paralíziseim lenni ,úgy hogy előtte életemben nem volt… És mindig akkor volt amikor egyedül aludtam és ezért rászoktam arra hogy nem tudok egyedül aludni mert félek (Hálistennek van barátom és minden este vele alszok tehát nem is nagyon volt lehetőségem arra hogy egyedül aludjak) tehát alapból félek egyedül aludni hogy nehogy megint az legyen, szörnyű érzés ez. Szörnyű érzés hogy nem tudok önállóan aludni. Amikor nagy nehezen elalszok magamtól akkor az esetek 95 %-ában, egy nagyon érdekes dolog történik velem , olyasmi mintha paralízisem lenne, de mégsem az. Olyan érzésem van hogy fel akarok kelni az álmomból és mintha folyamatosan kinyitnám a szemem de mégse nyitom ki valójában, és közben olyan érzés mintha mozognék is úgyhogy közbe nyitva van a szemem de ez mind csak egy álom és nem mozgok ..nem tudok ebből az “ alvos helyzetből “ kiszakadni , nemtudom felkelteni magam mert ha fel is kelek nagy nehezen annyira de annyira fáradt vagyok hogy nagyon nehezen tartom vissza hogy ne aludjak el és essek ebbe vissza . Nagyon remélem hogy valaki érti amit magyarázok es tud segíteni:((( paralíziseim viszonylag elmúltak… de azt is tudom irányítani ( csak ha egyedül alszok ) hogy mikor legyen paralízisem, azt nem tudom irányítani hogy ne legyen, de azt tudom hogy legyen, tehát ha elalvás izgulok és ra stresszelnek folyton arra gondolok hogy az legyen vagy hogy az lesz ( félve) akkor az is lesz.


Ha valaki élt már at ilyet vagy tud segíteni azt nagyon megköszönném:(((

Sokan mondjak azt hogy ez immunrendszeri probléma de én ezzel nem ertek egyet …


komolytalan emberek pls csituljanak el mert nem vagyok rájuk kiváncsi mert igyis elég sz*r



2023. máj. 6. 17:04
 1/1 anonim ***** válasza:
Amikor műszakban dolgoztam, akkor naponta előjött nálam az alvásparalízis, és nagyon para volt. Pl közben sikerült kinyitni a szemem, és nagyjából 2 centi távolságról nézegettem a plafont. Nem vagyok vallásos, és el sem hiszem, amiket láttam, gondolom ez is egyfajta agyi tevékenység következménye. Viszont ha nálad ezt egy film váltotta ki, akkor beszélgess el egy pszichológussal. Nem vagy idióta, és hidd el, hogy tud segíteni.
2023. máj. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!