Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak ha félek elmenni...

Mit csináljak ha félek elmenni az előadásra?

Figyelt kérdés

Elszeretnék menni Csernus Imre előadására, viszont tartok tőle. Hallottam hogy szokott kiszólítgatni embereket. Meg attól félek, hogy pisilnem kell. Nem magától a doktor úrtól félek hanem hogy X száz ember ott lesz körülöttem. Pont azért akarok menni, mert olvastam a könyveit és nekem segített, régóta szeretném már személyesen látni. Csak sajnos a tömegtől van ilyen fóbiám. Reggeltől mostanáig nem csináltam semmit már előre stresszelek, ez borzasztó, már úgy vagyok vele széttépem a jegyet.

Egyszerűen úgy félek a váratlan és új szituációktól hogy hihetetlen.

30 F



2023. máj. 11. 15:40
 1/6 anonim ***** válasza:

A stresszpisi olyan, hogy ha attól félsz hogy pisilned kell, tuti ott lesz idegi alapon az inger akkor is, ha amúgy nincs tele a húgyhólyag. Ehhez meg kell nyugodni és nem arra koncentrálni hogy jaj csak nehogy megtörténjen.


A megszólításra nagyobb tömeg esetén kicsi az esély, ebben legfeljebb annyit tudsz csinálni hogy nem ülsz közel és a látótérbe bele, esetleg nem tartod ilyenkor a szemkontaktust. Legrosszabb esetben kérdeznek és akkor válaszolsz, ez is egy lépés és fejlődés hogy sikerül megcsinálni. Semmi rossz dolog nem történhet néhány szóban reagálni. Ennyi emberek közötti beszélgetési rutin az iskolában is ragad rád, mikor felelni kell.

2023. máj. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ugye elmentél? Örülnék, ha mesélnél, hogy mi volt.
2023. máj. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha ennyire para vagy vigyél valakit magaddal, mint társaságot, aki eltereli figyelmedet vagy pl használj CBD olajat. Amikor néha napján mégis muszáj személyesen kiállnom eseményekkor (amit amúgy mentoromra szoktam sózni sok esetben), akkor pár cseppet bekapok és nyugi van. Aztán túl vagyok rajta és tiplizek az autóba aludni. Totál leszív a tömeg.
2023. máj. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sajnos nem, út közben visszafordultam. Pedig megvolt a jegyem is.

Attól is félek pl. hogy amikor beérek akkor mindenki a helyén van és megzavarom. Késős vagyok és nem tudom odaértem volna időben.

2023. máj. 12. 10:28
 5/6 anonim ***** válasza:

"nem tudom odaértem volna időben"

Ezt már sose fogod megtudni.

De ugye a következő adandó alkalommal elmész?

Ne gondold, hogy csak te késhetsz, vagy hogy csak neked kell esetleg kimenned.

2023. máj. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, de az utolsó sorba fogom venni a jegyet.
2023. máj. 20. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!