Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szorongás zenélés előtt?

Szorongás zenélés előtt?

Figyelt kérdés

Még egy haverommal kezdünk el zenélni 3 éve azzal a céllal hogy csináljunk egy zenekart, de ő valamiért úgy döntött hogy keres inkább egy másik zenekart és előtte jól megmondja nekem hogy én mekkora egy sz*r vagyok, és hogy egyáltalán nincs affinitásom a zenéhez. Azon kívül egyébként hogy csak én hoztam az épkézláb zenei ötleteket, ő mindent kifogásolt, és azt várta el hogy már úgy kéne játszanom gitáron mint pl a koródi tamásnak, holott csak egy másfél éve gitároztam. Aztán egy évig zenélt a zenekarában, aztán az föloszlott mert gyakorlatilag senkinek se tetszett amit csináltak.

Most újra jött hogy az előző zenekarából a dobossal csinálnak egy zenekart, nincsen-e kedvem jönni, de nekem ezek után semmi kedvem sincs már ehhez, főleg azok után hogy hogyan elküldött a p*csába. Nagyon szeretek gitározni, de valamiért amikor több emberrel összeülök akkor emiatt egy elég erős szorongás lesz rajtam úrrá, ami aztán az egész napomra elég negatív hatással lesz.



2023. máj. 14. 16:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen "haverral" biztosan nem zenélnék együtt. Számomra a gitározás a kikapcsolódást jelenti, még jobb, ha a barátaimmal együtt csinálom, jamelgetünk. Azért teszem, mert ez örömet okoz, nem pedig azért, mert kell egy zenekar. A gyökereket pedig tartsd távol magadtól.
2023. máj. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Így járt. Hajtsd el. Eleve tök divat "zenekart csinálni" aztán 1-2-3 év után egy rakás elb*ott pénz után rájön, hogy nincs elég tehetség, nincs elég ötlet, és az egész egy halott történet. Ha amúgy szesreted a zenélést járjatok el így haverokkal örömzenélni. Csak magatok szórakoztatására, nem kell ahhoz közönség. Főleg ha zavar a közönség.
2023. máj. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Waff ***** válasza:
100%
2@ kiegészíteném azzal h nem a tehetség/ötlet, stb hiánya a baj, hanem a kevés gyakorlás, kevés belefektetett idő a gond. Nézik a youtubon a vagány, megcsinált bandákat, aztán azt hiszik hogy 1-2 év múlva már ők is azon a szinten tolják. Sajna nem így megy.
2023. máj. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor csináld, ha a próbateremben is jól érzed magad. Olyan emberekkel, akik elfogadnak, és fordítva. Nem könnyű, de van rá sok példa. Az ember ideje drága, ne pazarolja olyasmire és olyan emberekre, ami és akik azt nem érdemlik meg.


Említetted Kóródit. Tanít, keresd fel, ha gondolod! Nagy biztonságot ad, ha az ember tudja "kezelni" a hangszerét :)

2023. máj. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Jól teszed, hogy ha nemmész vissza. Téged megbántott, le*ikázott.

Olyan, mintha arról szólna, hogy "ameddig hasznom van belőle, addig jó vagy, utána *akarodj a pitsába!".

Ráadásul elérte nálad azt, hogy szorongj és kellemetlenül érezd magad akkor, ha több emberrel/ember előtt zenélsz.


Talán az a megoldás, hogy ha gyakorolsz mindennap(lehetőleg), hogy ezzel fejlődj, szinten tartsd a tudásod.

Emellett az is megoldás lehet, hogy először csak egy emberrel közösen zenélsz. Az pedig fontos, hogy olyan emberekkel zenélj, akik szimpatikusak számodra és nem oltogatnak amiatt, ahogyan zenélsz.

Úgy gondolom, kevés lehet az önbizalmad, ezért azt is érdemes fejleszteni.


Tudom, nem a kérdésre válaszolok ezzel, de az tök jó, hogy vannak emberek, akikkel összeülhetsz.


Én féléve gitározok kb, nincs kivel zenélni, de én alapból saját zenéket szeretnék írni,zenekarhoz nekem nudli a tudásom nagy eséllyel. Nekem a ritmussal van baj, de ez külön téma,nekem ez tud szorongást adni.


Viszont tök jó érzés gitározni, zenélni, és talán ez a legfontosabb. Vagyis az, hogy az ember szeressen játszani egy hangszeren.

2023. júl. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!