Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van-e dolgom a motorozással?

Van-e dolgom a motorozással?

Figyelt kérdés

KB fél éve csináltam egy motoros jogsit.

Azóta anyagi okok miatt plusz időjárás nem motoroztam.

Volt lehetőségem felülni utasnak egy elég komoly motorra . De nem éreztem rajta jól magam. Az utóbbi időben úgy érzem vannak jelek arra, hogy ne motorozzak,mert meghalhatok.

Viszont ez egy félelem amit le szeretnék győzni és rendkívül frusztrál.

Nem a félelmeimnek szeretnék élni.

De jó kérdés, hogy ez lehet-e az utam.

Egyszerre érzem, hogy akarom ,meg a félelmet is.

Az is lehet ragaszkodom valamihez amivel nincsen dolgom,de az is lehet,hogy csak le kell győzzem a félelmem. Nyilván senki nem válaszolhatja ezt meg helyettem,de kíváncsi vagyok voltatok-e már így? Az is lehet várni kellene pár évet...

Mi a véleményetek?

Járt valaki hasonló cipőben? Ha lehet értelmes válaszokat, köszi:)

24/ffi



2023. jún. 4. 01:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én például pont azért nem kezdtem el a motoros jogsit, mert biztos vagyok benne, hogy megölném magam. Egyszer vezethettem egy 1200 ccm-es Suzukit, nagyon nagy élmény volt, de éreztem, hogy ez még messze van a határoktól, amit ki lehetett volna hozni a motorból. Márpedig én szeretem feszegetni a határokat, és ezért könnyen fizethetnék az életemmel is.
2023. jún. 4. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha használod pl. lassan vezeted... Bukósisak stb.


Nem kell állat módra csapatni, ha félsz.


No és odafigyelés, körültekintő vezetés alap.


A kétkerekűek ki tudnak csúszni alólad, de ahhoz, hogy bekövetkezzen pl.:

Homok,sár,kő, sebesség, dőlésszög, rossz út is elég.


Jól kezelem a kibillenéseket, vissza tudom korrigálni testemmel. Ha pedig esik vagy csúszik az ember, meg kell tanulni esni.


Felénk 2 motoros hely is van, ahol szórakoznak a srácok az esés pedig előfordul a pályán, terepen.


Rá kell érezni pl ha homokba süpped a kereked és elveszted egyensúlyod, hogyan korrigáld azt.


Stb.

2023. jún. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:))
2023. jún. 4. 19:47
 4/7 anonim válasza:
100%

Egy egészséges félelem nem árt, akárki akármit mond a motorozás veszélyes hobbi. (Nyilván nem az, hogy remeg kezed lábad, mert akkor tényleg ne ülj motorra.) Nekem azt tanították, hogy tiszteld a motorodat mert megölhet. Úgyhogy ne aggódj, abszolút nem természetellenes hogy vannak félelmeid.

Én 20 éve motorozom, és párszor volt olyan, hogy úgy éreztem, hogy aznap nem kell(ene) motorra ülnöm.

Egyébként ha félsz a közúti motorozástól menj pályára, sokkal kisebb esélye van annak, hogy tragédia legyen.

Javaslom, hogy a védőfelszerelésen és a vezetéstechnikai tanfolyamokon ne spórolj!

2023. jún. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Véleményem szerint ez természetes. A motorozás veszélyes, így szerintem bőven érthető a félelem érzet. Valószínűleg szerepe van benne a túlélő ösztönnek. Szerintem az lenne a "furcsa", ha vki nem félne. Nálam ez addig tart, míg el nem fordítom a kulcsot. Viszont utána ez már nem foglalkoztat, ahogy felülök megváltozik minden. Kiélesednek az érzékeim és már csak az útra és az összhangra koncentrálok. Én egy R6-ossal járok. Gondolom minnél kissebb egy motor, annál kevésbé hat az emberre ilyen formán. Bár ez egyébként megtévesztő, sokan baleseteznek kisebb motorral. Vigyázz magadra!
2023. jún. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat:)))
2023. jún. 5. 21:34
 7/7 anonim ***** válasza:

En pici 125-össel jarok ingazosnak hasznalom, tehat ha az időjaras kegyes akkor minden nap. Neha bennem is megfogalmazódik, amit irsz, hogy kocsival azert biztonsagosabb volna, nem jó neked h megvan minden kezed-lábad?

Aztan beröffentem a jószágot és öröm boldogsag. Ez ilyen. Figyelni kell nagyon, az biztos, de meg egy 15 lovas "sport" motor is moka-kacagás.

2023. aug. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!