Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi az amit képzelek? Mi az...

Mi az amit képzelek? Mi az ami valóság?

Figyelt kérdés

Amit észlelek az a valóság, amit pedig nem észlelek fizikailag, (csak mentálisan) az a képzelet?

Ez így helyes?



2023. jún. 17. 20:46
A kérdező szavazást indított:
Amit látok, hallok, szagolok, ízlelek tapintok az a valóság, ami pedig ezen kívül van pl. Gondolat, vagy egy képzelet az a képzelet.
A gondolat is valóság csak képzeleti szinten.
Igen ha az érzést fizikainak vesszük, mert az érzés az valóság, nem képzelet.
Más
6 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyaljál fel pár bélyeget, aztán jócskán lesz alkalmad elgondolkozni ezen. Ne aggódj, ez a válasz csak a képzeletedben létezik.:D
2023. jún. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem élek ilyesmi szerekkel, de köszönöm a tippet.


Szóval visszatérve, még mielőtt elküldted a választ akkor valóban csak a képzeletemben létezett, de még ott sem konkrétan de most már látható formája is van.


Ehhel kellett egy ember, akit elképzelni tudok vagyis nem is tudom, el tudlak-e képzelni, szerintem a válaszok alapján egy idő után egy valamilyen személyiség kicsit kirajzolódik, fizikailag nincs mi alapján elképzelni de ez nem is fontos, legalább nincsenek elterelők az eszmecserében.

2023. jún. 17. 21:43
 3/13 anonim ***** válasza:
Én is valóban egy ember vagyok a nyolcmilliárdból, ez kétségtelen. Ha pedig repülnél, akkor érdemes az alapoknál kezdeni a tanulást.
2023. jún. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem létezik ilyen szigorú szétválasztás. Léteznek teljesen fizikai események, amelyeket nem érzékelsz ugyan, de hatással vannak rád, és léteznek olyanok, amelyeket érzékelsz, de nincsenek rád semmilyen komolyabb hatással. Illetve léteznek olyan mentális események (álmok, gondolatok, emlékek...), amelyek fizikailag nem érzékelhetők, de a hatásuk nagyobb lehet, mint egy-egy érzékelhető fizikai eseménynek.

Végső soron pedig a mentalitás események is fizikaiak, mivel az agyaddal érzékeled őket, ami egy fizikai szerv, a mentalitás eseményeket pedig biokémiai reakciók idézik elő.

2023. jún. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

"Végső soron pedig a mentalitás események is fizikaiak, mivel az agyaddal érzékeled őket, ami egy fizikai szerv, a mentalitás eseményeket pedig biokémiai reakciók idézik elő."


"az agyaddal érzékeled"


Most ezzel a mondattal szeretnék behatóbban foglalkozni. "Én érzékelem az agyammal" Akkor tehát nem az agy érzékel hanem én.(az agy(mint antenna esetleg) közreműködésével).

Ha én érzékelek, akkor nem az agy érzékel. Ez ugyanolyan mint a kamera amivel felveszek az maga nem érzékel, hanem én érzékelem amit a kamera vesz, és ahogy megmutatja, akár az agy. Ez az érzékelő én ami alatt önmagamat értem, ez fizikai?

2023. jún. 18. 12:08
 6/13 anonim ***** válasza:
Ezáltal úgy gondolod, hogy te egy független entitás vagy a saját agyadtól?
2023. jún. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Még eddig nem gondoltam erre, de tetszik ez a megfogalmazásod.


"Ezáltal úgy gondolod, hogy te egy független entitás vagy a saját agyadtól?"


Amikor engem megszólítasz akkor nem az agyam szólítod meg hanem engem, igen én független vagyok szerintem az agyamtól. Szerinted te nem vagy független az agyadtól?

2023. jún. 18. 12:57
 8/13 anonim ***** válasza:
És ki válaszol, ki nyomkodja az ujjaiddal billentyűket ha nem az agyad?
2023. jún. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Neked az agyad nyomkodja? Nekem az ujjam, én pedig a tanúja vagyok ennek.
2023. jún. 18. 17:11
 10/13 anonim ***** válasza:
És az ujjaidnak vajon ki mondja meg, hogy mikor, milyen erővel és hova?🤔
2023. jún. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!