Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek ha túlságosan is...

Mit tegyek ha túlságosan is álmodozó vagyok?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta ilyen vagyok, mindig beleéltem magam minden könyvbe és filmbe,aztán egész nap tele volt a fejem ilyen álmodozó gondolatokkal.13 voltam, amikor elkezdtem a Harry Potter, azóta kétszer kiolvastam az összes részt a kiegészítő kötetekkel együtt, és ha a tévében megy, sosem hagyom ki.Emellett rengeteg fanfictiont is elolvastam.Aztán úgy döntöttem, hanyagolom egy időre hogy jobban tudjak koncentrálni az iskolára, de csak az lett belőle, hogy egész nap álmodoztam a suliban is, és olyan érzésem volt mintha elrángattak volna az otthonomból.Aztán újrakezdem olvasgatni, és pár hónap múlva megírtam az első fanfictionomat, amit fel is töltöttem, és nagyon jól esett, hogy ennyi embernek tetszik.Azóta, hogy kiírtam a fejemből az ott kavargó történeteket, sokkal jobb a helyzet, mostmár sokkal kevesebbet ábrándozok a suliban is, de ez nem jelenti azt, hogy nem szűnt meg.Néha, amikor sokáig nem olvasok semmit, mondjuk 2-3 hétig, olyan unalmas az életem.Felkelek, suliba megyek, 8 órán keresztül tanulok, hazajövök és itt is tanulok.De amikor olvasok, és szabadjára engedem a fantáziám,az olyan, mintha a szürke életem megtelne színnel:) Persze szeretem az életem, a barátaimat és a családomat, elég jó tanuló is vagyok és van jövőbeli tervem is, de olyan, mintha ez csak az egyik életem lenne.A másik "életem" az, amikor olvasok és írok, egy kalandokkal teli világ, olyan, amilyet a való életben sosem kaphatnék meg.Szerintetek ez normális? (Persze, teljesen el tudom különíteni a képzeletem a valóságtól.)

Tudom, hogy már így is hosszú, de egy utolsó kérdés:Valaki tag a Wild Minds Networkön? Nemrég regisztráltam, és nem igazán tudom használni:/

Előre is köszönöm!:)

16/l



2015. dec. 25. 10:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan ilyen vagyok 18f
2015. dec. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Igen?:D Az jó, akkor nem vagyok egyedül:)

És téged nem zavar néha? Mert én azt vettem észre hogy nehezebben tudok koncentrálni és odafigyelni a dolgokra, pl.mikor a suliban figyelni próbálok, meglátok vagy meghallok valamit és elkalandoznak a gondolataim:/

2015. dec. 25. 10:38
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Aki túlságosan is álmodozó, megkapja a lehetőséget, hogy szárnyaló fantáziával nagyszerű dolgokat alkosson. Ilyenek a legnagyobb írók. Ilyen verne Gyula vagy J.K. Rowling. Rowling példája mutatja, hogy mekkora sikereket lehet elérni, és mára már ő gazdagabb az angol királynőnél. Pedig egészen mélyről indult, érdemes az életrajzát követni, gyerekkorában dermesztő hidegben templomot takarított, de az olvasás iránti érdeklődése feledtetni tudta a bajokat. Nagyon-nagyon sokoldalú író. Felnőtt fejjel is pompásan szórakoztam a Harry Potteren, csodálattal adózva a széleskörű ismereteinek. Az új krimijei is kiválóak.

Kislány, használd ki az adottságaidat, álmodozz bátran tovább! Hajrá!

2015. dec. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Hú, köszönöm a biztatás:)

Meg tudom érteni, én is csodálom Rowlingot és amit alkotott, egyszerűen elképesztő.Tudom hogy sosem leszek olyan jó, mint ő, de egyszer majd én is szeretnék könyvet írni:)

2015. dec. 25. 11:10
 5/16 anonim ***** válasza:
Engem nem zavarnak
2015. dec. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon jó! Sajnos a felnőttek ezt az álmodozást úgymond kinövik. Már te is érzed talán, hogy ...

De ha nincsen fantázia, álom, akkor az élet nem ér semmit. Álmokban van az életcél, és a jó élet reménye. Ne akard elhagyni sose. Aki kinevet, az le akar húzni, és ezek nélkül igen megkeseredett tud lenni az ember, mert nem talál értelet az életnek.

2015. dec. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Igen, ez igaz:) Az én szemszögemből nézve el sem tudom képzelni, hogy valaki nem használja a képzelőerejét, borzalmasan unalmas élete lehet:D
2015. dec. 25. 17:43
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Te olyan vagy mint én voltam, vagyok. Már közel a nyugdíj, de a mai napig merengek, álmodozom.:-)

Olvass sokat, ne ragadj le egy műfajnál.

Én is leírom a fejemben kerengő dolgokat, vagy inkább ők mondják meg nekem mit írjak? :-)

Maradj ilyen, sose feledd el az álmaidat!

2015. dec. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Boldog karácsonyt álmodozó! Egész Magyarországra álmodj áldást, bőséget, és szeretett! :)
2015. dec. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ígérem nem fogom abbahagyni:D

Boldog Karácsonyt nektek is!!:)

2015. dec. 27. 11:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!