Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Más is járt ugyanígy, egyetemre?

Más is járt ugyanígy, egyetemre?

Figyelt kérdés

Bár nem aktuális a kérdés mert több mint 10 éve végeztem, ma elkezdett ez foglalkoztatni mert sokat mászkáltam az egyetemista korom színhelyei környékén.

A "történet": ugyanabban a városban kerültem be egy képzésre ahol előtte is, mindig is laktam. Tehát nem lettem koleszos.

A képzés nem túlságosan érdekelt, de hasznosnak tartottam. Igazából vért izzadtam vizsgák előtt. (Ma már tudom, ez a normális.)

Teljesen izolált voltam, maximum órák, vizsgák szüneteiben beszélgettem bárkivel.

A nevemet ismerték, volt egy Fb levelezőlistánk, én is ismertem sok nevet, de a csoport (20 fő kb + más szakokról csatlakozó emberek néhány tárgy esetén) 90%-ával ennyi azaz 0 kommunikációm volt.

0 kari bulin vagy bármi más eseményen vettem részt. Összesen a 4 év alatt 2x mentem el valahová csoporttársakkal.

Közben éltem a magam kis életét, 1-2 középiskolás haverommal néha találkoztam, de leginkább nem, ők "keményebb" dolgokat műveltek ami sosem izgatott. Voltak szerelmeim, 2 csaj egymás után az első 3 évben akiket nagyon megszenvedtem. Aztán 1 aki végül a hosszú távú barátnőm lett. Akkor már leginkább vele "lógtam". Éltem, éltünk szociális életet, rengeteg koncert, pár fesztivál, jó kis nyaralások jutnak még eszembe arról az időszakról. A pénzemet diákmunkával kerestem, eléggé szutyok helyeken, akkoriban alig voltak értelmes gyakornok lehetőségek.

Az utolsó 1-2 évre szedtem össze magam a tanulás terén, előtte egy jó 1,5 éves csúszást is összehoztam.

Onnantól leginkább tanultam, igyekeztem sportolni, néha eljárni ide-oda. Kb olyan életet éltem mint most, munka helyett vizsga készülődéssel.

Emlékszem a pillanatokra amikor egyszerűen "beindult" az agyam és megallás nélkül elkezdtem bemagolni, megérteni a rengeteg infót.

De tanuláson kívülről (sőt leginkább onnan) is van rengeteg érdekes élményem. Inkább pillanatképek, hangulatok, mint nagy sztorik.

Nehéz rövidebben összefoglalni, a lényeg hogy nekem azt hiszem kimaradt a klasszikus egyetemista lét, az óriási bulik, a többtucatnyi vagy többszáz szexpartner stb. De ezen túl vagy ezek helyett is rengeteg élményben volt részem és nem érzem (már, akkor néha igen) elpazarolt időnek. Mégis, ez valami teljesen más élményanyag mint amit bárkitől is hallottam volna.


2023. aug. 4. 15:48
 1/3 A kérdező kommentje:
Volt egy *levelezőlistánk*. Fb nélkül. Senki nem használt akkor még Fb-t. Vagy nem erre :)
2023. aug. 4. 15:49
 2/3 anonim ***** válasza:

"nekem azt hiszem kimaradt a klasszikus egyetemista lét, az óriási bulik, a többtucatnyi vagy többszáz szexpartner stb. "


Ez tipikusan az, amit mindenki hallott, hogy másnak ilyen volt az egyetem, de soha senkivel nem történt meg személyesen!

2023. aug. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ugye? :D Nem tudom, legutóbb 3-4 éve volt ilyen beszélgetésem, vegyes társasággal, köztük akkori egyetemista korosztállyal. Röpködtek a 100+ vagy több 100-as számok, engem kivéve mindenki részéről. Nem tudom mi volt igaz belőle.
2023. aug. 4. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!