Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Létezhet olyan,hogy úgy érzem...

Létezhet olyan,hogy úgy érzem már egy csomó bajom van de valójában mondjuk csak egy két dologból indúl ki?

Figyelt kérdés
Depressziós meg szorongós vagyok sajnos és mikor olvasgatok a neten vagy beszélgetek emberekkel mindig azt mondják vagy olyan tüneteket olvasok amik rám illenek.Szóval már úgy érzem,hogy egy csomó féle fóbiám és bajom van és azt érzem kicsúszik alólam a talaj és sose tudom meggyógyítani magam.Ezért szorongok,hogy mivel már annyira fiatal nem vagyok egyre jobban lefelé maradok dolgokról mert nem leszek sose jobban annyi bajom van,viszont azon is elgondolkodtam mi van ha csak egy két gondom van és abból úgy érzem mintha a világ összes fóbiája és minden bennem van és ezen nem lehet segíteni.Akkor mindenhol azt olvasom ez a bajom terápia,az a bajom terápia,emez a bajom terápia,stb... Szóval minden féle terápia is kéne viszont akkor az egy anyagi csőd lenne mert annyi pénz nincs a világon ahányféle terápiára járni kéne.Tényleg mindenre külön terápia kéne?

2023. szept. 9. 20:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez lehetséges.

Pszichológus tud segíteni tisztázni, hogy pontosan milyen bajod lehet.

De először csináltass meg minden tesztet, amit a TB támogat, plusz kérdezd meg, mit ajánlanak még.

De a fizetős tesztekkel az a baj, hogy ők annak örülnek, ha mindent is találnak benned, hogy legyen mit gyógyítani, szóval azokkal óvatosan.

2023. szept. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

1/


Én már akartam gyógyszert is szedni 4 éve ki is lett írva ki is váltottam de hülye okok miatt nem mertem beszedni.Egy ismerősöm meg azt mondta ő is szedett gyógyszert de speciális terápiára kell járni mert nem elég a pszichológus,viszont mivel kisvárosban élek a terápia meg messze lenne ugye annak az ára meg az utazási költség hát húzós lenne.Azóta bizonytalan vagyok a gyógyszer dologba mert csak pszichológusom van semmi speciális terapeuta.Sokszor bánt a bűntudat is lehet ha 4 éve elkezdem a gyógyszert már más ember lennék.Nem elnyomni akarom a dolgokat mert sokan mondják a gyógyszer nem megoldás csak tüneti kezelés de én csak kikapcsolni szeretném az agyam,hogy legyen lehetősége fellélegezni és másként járni.Szóval nem a gyógyszeren akarok élni.

2023. szept. 9. 22:02
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt ne olvass össze minden baromságot, másrészt menj el háziorvoshoz.
2023. szept. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A gyógyszer pont erre való, amit mondtál... de csak akkor érdemes szedni, ha már olyan szinten vagy, hogy a lakásból nem tudsz kilépni.

Szerintem te ennél jobban állsz. Beszéld meg az orvossal.

2023. szept. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Igen ezt szakmai nyelven hivjak "comorbiditas"-nak. Egyik betegsegbol fakad a tobbi. Ilyen esetben altalaban ha kezeled a princeps diagnozist akkor alakul ki remissio.


Konyhanyelv: 1 fo problemabol fakad pl 5 db -> a fot kezelik -> ideiglenes javulas lathato/varhato/varando, majd az ideiglenesbol meglatjuk meddig ideiglenes es ha ugy nez ki hogy a kezeles mar egy jo ideje hatekony akkor esely van permanens (vegleges) gyogyulasra gyogyszer szedessel vagy anelkul.


Csak hogy szokjatok a latin orvosi nyelvet amikor raneztek a szakorvosi velemenyre majd a papiron amibol semmit nem ertetek kb. hogy mi az a cortex cerebralis (agyi szurkeallomany).

2023. szept. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

Nincs "a gyógyszer", okés? Mondjátok itt, hogy "a gyógyszer" valamilyen, meg hogy valamit csinál, nincs ilyen. Egyes gyógyszerek vannak, és akad köztük teljesen kompromisszummentes, ami önmagában annyira jól hoz javulást, hogy idővel teljesen el is hagyható, van egy csomó, amitől nincs értelme félni, mert enyhe és valószínűtlen, de könnyen tetten érhető és kezelhető mellékhatásaik vannak a valóságban, a betegtájékoztató rémisztő, millióból egy esetei pedig legtöbbször teljesen elméletiek, csak a felelősség elhárításáról szólnak, ami egy ésszerű gazdasági döntés ilyen esetekben. Nyilván van, ahol igaz is a ritka, de kemény mellékhatás, de józan ész használatával belátható, hogy egy világszerte népszerű antibiotikumnál egy nagyon esetleges "hirtelen halál" mint lehetséges mellékhatás már inkább azért van, mert valakik egyszer perelték a céget ilyennel is, és mondjuk elvileg nyerhettek volna. :)

A józan ész akkor is jól jön, amikor nem válik hitvallásoddá, amit egy webbetegen olvasol, például mert nem hagyod magad elsiklani az elejtett pontosító mondatokon, amik elvileg megnyugtatóak, vagy tényleg esetleges dolgokat kellően bizonytalanként tüntetnek fel, ha esetleg elsőre nem úgy jönne le valakinek.

Ha valamiért a szorongás és depresszió mint diagnózis, tehát konkrét BNO kód a papírodon, nem áll meg, még mindig segíthetsz magadon. Nekem pl hasonlóra reggel-este 500mg Ashwagandha tudott eléggé beválni, és még kicsit mederbe terelte a gondolkodásomat is, kevesebbet csapongok, kimondottan alkotó módba kell lépjek hozzá. Nyilván ha diagnózis van, akkor ilyeneket már ne szedj, az orvos fogja belőni, a pontos szedésben nagy segítség lehet a telefonod emlékeztető funkciója, meg külön van app is gyógyszerszedésre. Először meg kéne tudni, mennyire súlyos, merre lehet elindulni vele, meg persze kipróbálni, hogy tényleg jó-e. Tudsz szólni az orvosnak, hogy ami tompít, gyengít, butít, az neked nagyon nem jó. A legtöbben komolyan veszik az ilyet.

2023. szept. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

3/


Sajnos a háziorvosom szart se ér

2023. szept. 10. 03:24
 8/12 A kérdező kommentje:

4/


Épp elég nekem,hogy mindentől szorongok.

2023. szept. 10. 03:25
 9/12 A kérdező kommentje:

6/


nekem amit anno nem mertem beszedni scippát írtak fel 5 miligrammosat,de ismerősöm megrémített,hogy nem elég a gyógyszerhez a pszichológus hanem valami speckó terapeuta ami egy vagyon.

2023. szept. 10. 04:11
 10/12 anonim ***** válasza:
Tudtommal pszichológus nem írhat fel gyógyszert, csak pszichiáter. Ki írta fel neked?
2023. szept. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!