Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Létezhet olyan,hogy úgy érzem...

Létezhet olyan,hogy úgy érzem már egy csomó bajom van de valójában mondjuk csak egy két dologból indúl ki?

Figyelt kérdés
Depressziós meg szorongós vagyok sajnos és mikor olvasgatok a neten vagy beszélgetek emberekkel mindig azt mondják vagy olyan tüneteket olvasok amik rám illenek.Szóval már úgy érzem,hogy egy csomó féle fóbiám és bajom van és azt érzem kicsúszik alólam a talaj és sose tudom meggyógyítani magam.Ezért szorongok,hogy mivel már annyira fiatal nem vagyok egyre jobban lefelé maradok dolgokról mert nem leszek sose jobban annyi bajom van,viszont azon is elgondolkodtam mi van ha csak egy két gondom van és abból úgy érzem mintha a világ összes fóbiája és minden bennem van és ezen nem lehet segíteni.Akkor mindenhol azt olvasom ez a bajom terápia,az a bajom terápia,emez a bajom terápia,stb... Szóval minden féle terápia is kéne viszont akkor az egy anyagi csőd lenne mert annyi pénz nincs a világon ahányféle terápiára járni kéne.Tényleg mindenre külön terápia kéne?

2023. szept. 9. 20:10
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

10/


Sehol nem írtam,hogy pszichológus írt fel gyógyszert csak annyit írtam,hogy régebben már voltam pszichiáternél és ő írt fel gyógyszert csak bizonyos okok végett nem mertem bevenni.De járok pszichológushoz és azon agyaltam elmennék megint pszichiáterhez gyógyszert íratni de egy ismerősöm azt mondta ha gyógyszert szedek nem elég a pszichológus hanem valami speciális terápiára kell járni terapeutához ami nem olcsó és akár évekig.

2023. szept. 10. 13:47
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Megesik, hogy több dolog forrása 1-2dolog.


Pszichológussal kezdjed. Persze megfelelőt is kell találni.


Jómagam 30 év után jöttem rá magamtól és szembesültem a tényekkel, hogy mennyi minden (jók és rosszak egyaránt) az autizmusból és ADD-ből fakadnak, amelyek céltudatos kivizsgálás keretén belül beigazolódtak.


Szaki előtt kb. tagadtam magamban mindezt, ám amint újabb videót vagy történetet hallottam ismerős szájából, egyszerűen eszembe jutottak saját élő példák és nem volt mit tagadni, hiszen igazak voltak.


A családomat is szembesítettem ezekkel, tagadták "az nem lehet", majd csak visszakérdezgettem:


Emlékeztek-e...

... és ők maguk válaszolták meg a tüneteket lényegében.


Csak egyikük se rakta össze a képet és rengeteget bántottak azon dolgok, ergo tünetek miatt... Ám tegyük hozzá, ők se tudták mi is pontosan az autizmus. Ahogy anno én sem.


Pici gyerekként is erős igazságérzetem volt, melyeket nem tartottam magamban. Az igaz tények kimondására pedig nem megfelelő reakciókat kaptam, ugyanis mai napig nem valami példásan kezelik instabil érzelmeiket.


Pedig "felnőttek", avagy felnőtt testbe zárt gyerekek. Hiába volt x évtizeddel több idejük, nem fejlődtek kellően.


A család mellett pedig a világ se kezelte helyén a különcségemet. Másképp működök s ezzel az utóbbi 10 évben igyekeztem megbékélni, adott dolgokban pedig fejlődni.


Pl kommunikáció és érzelmek kezelése, amire viszont a családot szintén meg kellett tanítanom.


Anyámék rengeteget fejlődtek jó irányba, apámék megrekedtek. (Apámra gyanakszom is, hogy ő is az, és lehet tőle örököltem.)

2023. szept. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!