Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Normális ez a fajta szorongás,...

Normális ez a fajta szorongás, félelem érzés?

Figyelt kérdés
23 éves csaj vagyok. Nemrég fejeztem be a fősulit, lassan fél éve szingli vagyok, és úgy érzem nem vagyok még túl a szakításon. Álláskeresésben vagyok, nagyon szeretnék külön költözni, és nem a szülővárosomban maradni. Viszont a mindennapjaimat legfőképp a szorongásom határozza meg. Folyamatosan elemzem magam, hogy jó ember vagyok-e, mit és hogyan kell helyesen csinálni. Még mindig gondolkodom azon, hogy mit rontottam el a párkapcsolatomban, és nap mint nap azt érzem, hogy nem találom a helyem a világban, mióta külön vagyunk, és elvesztettem egy fix baráti társaságot, akiket általa ismertem meg. Nekem is vanna barátaim, barátnőim, de nagy része független egymástól, és ritkán tudok velük találkozni, bár tartjuk a kapcsolatot, de nincsenek közös prograimjaink, ahová elmehetnénk. Egyedül érzem magam.

2023. szept. 14. 12:47
 1/2 anonim válasza:
100%

Arra, hogy normális-e valószínűleg csak egy szakember tudna neked választ adni.

De én is nagyon stresszes típus vagyok. Szinte mindig találok valami okot arra, hogy feszült legyek/szorongjak. Sajnos ez személyiség kérdése szerintem.

Fél év annyira nem sok idő.

Mármint nyilván függ attól mennyit voltatok együtt, mennyire volt szoros a kapcsolat stb.

De valakinek több, kinek kevesebb idő kell, hogy rendben legyen lelkileg.

Említetted, hogy vannak barátaid, de ritkán van közös program.

Esetleg beszélj velük, hogy egyedül érzed magad és arra lenne szükséged, hogy több időt töltsenek veled.

Család nem jöhet szóba? Biztos még örülnének is neki, hogy több időt töltesz velük.

Ha ezek nem válnak be szóba jöhet egy házi állat vagy neten, buliban is lehet új barátokat keresni.

Próbálj kicsit pozitívabb lenni és nyitni a világ felé. :)


23/N

2023. szept. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem vészes, de nem tudhatom, hogy milyen szinten van nálad. Tehát nem érdemes azért is szoronganod, hogy szorongsz- Szinte mindenki szorong valami miatt, aki nem, az kb. hazudik másoknak, és leginkább önmagának.


Javaslom, hogy sportolj. Olvasd el a Szorongás feloldása c. könyvet, ami segít megértetni a szorongás alapvető okát és gyakorlati tanácsokat is ad arra, miként lehet legyőzni.

2023. szept. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!