Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi a viszony egó és valóság...

Mi a viszony egó és valóság között?

Figyelt kérdés
2010. okt. 17. 21:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az, hogy az egó nem valóságos, csupán egy illúzió.
2010. okt. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

az egó eltorzítja téves képzeteivel a valóságot, de ezt le lehet dobni magunkról, mármint a tévedést, így az egót el lehet tüntetni...;)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. okt. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Utána viszont építhetsz magadnak egy értékesebb, pozitív egót, ami segít elérni a külső céljaidat, de már nem azonosulsz vele.
2010. okt. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

én inkább úgy fogalmaznék, hogy ha eltűnt az egó, akkor lehetsz teljesen az igazi önmagad. hogy úgy mondjam, az ember kicsinyes, önző énje az egó...:)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. okt. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hogyan torzítja el az egó téves képzeteivel a valóságot?

Írj példát, légyszíves.

Ha eldobom az egót, akkor a valóság, amit eddig láttam, az is megváltozik?

Vagy ezek szerint a valóság az, amit én látok, a saját egómon keresztül?

2010. okt. 18. 14:59
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

kérdező.


a helyzet úgy néz ki, hogy a valóság mindig ugyanaz, de most az egón keresztül, ha szabad így fogalmaznom, szemlélik az emberek, nem látva a létezés igazi okát, célját és értelmét. Tehát a fizikai valóságból ugyanazt érzékeled, de mégis máshogy éled meg...negatívan...az egó gátolja az embert a racionális gondolkodásban, vagyis a higgadt józan gondolkodásban, elvakulttá, ragaszkodóvá, vágyódóvá, elfogulttá, iriggyé, félőssé, idegeskedővé, türelmetlenné, egy szóval önzővé változtatva az embert a bizonyos helyzetekben. Mondjuk megkér anyukád arra, hogy vidd le a szemetet, és az egó nem akarja levinni, okokat keres, kifogást, mérgelődik, hogy meg kell tennie, csak saját érdekeivel van elfoglalva. Így megtagadva az önzetlenséget, amibe a felelősség, kedvesség, megértés és a többi pozitív tulajdonság tartozik bele. Az egó gátolja az embert abban, hogy saját mivoltját megismerhesse, az egó blokkolja az egyént abban, hogy kiterjeszthesse valós hatalmát, hogy megérthesse mi a világ, mi az egyén maga és mi Isten(persze most nem a szokványos istenképekről beszélek). Az egó szab gátat a tiszta, igaz szeretetnek, az egó okozza a szenvedést a bolygónkon, az egó változtatja a szeretetet függőséggé. Szó szerint eltorzítja a valóságot ezzel, azt, ami igazából van. Még egy példa, ami saját. Jó múltkorában történt. Öcsém volt barátnője eléggé jóban van anyukámmal, és a csaj elkezdett komolyabban informatikával foglalkozni, és észrevettem rajta, hogy szeretne segíteni ilyen témában nekünk is. Beszélgettem vele éppen msn en, anyumnak meg pont kellett segítség kis netbookjára valamit csinálni, én meg kedvesen mondtam neki, hogy szóljon a csajnak úgy is segédkezni akar, meg pont ezt tanulja. Erre anyám visszavág, hogy milyen lekezelő vagyok...azt hitte, hogy gúnyból mondom, szemétkedésből...tévedett...mert tényleg csak össze akartam hozni a kellemeset a hasznossal mindkettőjüknek. Szóval anyumból ekkor az egó szólt. Egyébként nagyon sok emberrel fordul elő ilyen, mert "sajnos" az egó a tévedésben hagyja az embereket...biztosan te is tudsz ilyen példát mondani szerintem. :)


Bízom benne, hogy érthető volt, s ha van kérdésed, csak szólj nyugodtan.


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. okt. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem az egó okozza a szenvedést, hanem a vele való azonosulás.
2010. okt. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

teljesen igazad van, de úgy fogalmaztam meg a szöveget, hogy ez kiderüljön, mármint az, amit te mondasz, hiszen külön említettem az embert az egótól. de mindenesetre köszi, hogy kiegészítettél, nehogy tényleg valaki félreértse. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. okt. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Látom, te is sok Eckhart Tollét olvasol. :)
2010. okt. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

hihi. :)


Én nem olvastam Echart Tolle-t(5-6 mondatot kb tőle), én a kerek tanítást olvastam el, ami szépen és érthetően lejegyzi az élet "igazságát", mindenestül...azt hogy hogyan jelenik meg a világ számunkra, azt, hogy mi jeleníti meg a világot alapba, azt, hogy valójában mi az ami létezik...szóval azokat a dolgokat, hogy mi az ember és mi Isten maga és mi a világ. :)

Ez amúgy nem egy ember gondolatainak tömege úgymond, ezt ne értsd félre, Eckhart Tollet nem lenézem, mert hihetetlen gógyis ember, tehát ez a mű egy kerek rendbe szedett tan, egy másik életszemléletet mutat be, és abból kifolyólag állítja fel a filozófiáját, összefüggő fejezetekkel, "kört" alkotva a mondatai. Ha érdekel ez szívesen odaadom. Nagyon sok olyan dolgot találhatsz ebben, ami eddig is tudva volt számodra, de most összeszedve, erről az egós dologról, hogy miért van, a mélyebb valónkról, no mindegy nem szaporítom a szót, ha kíváncsi vagy akkor jelzel. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. okt. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!