Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért vagyok depressziós?

Miért vagyok depressziós?

Figyelt kérdés

Van egy párom, jól megértjük egymást, és szeretjük is egymást. Végre eljegyzett, teljesült a vágyam, és ennek nagyon is örülök.

De szomorú vagyok amiatt, mert nem élünk együtt, és hogy már hosszabb ideje nem volt munkám, hát úgy 2 éve. Ezek befolyásolják az örömömet. Úgy érzem nem vagyok semmire sem hó, és sokszor azt sem értem a barátom miért van mellettem. A párkapcsolati dolgon kívül nagyon sikertelen, és béna ember vagyok.

Bár sokáig a párkapcsolatban is az voltam, mert nagyon sokáig nem volt senkim, a barátom az, akivel már hosszabb ideje együtt is vagyok.


nov. 27. 22:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
Akkor munkahely ekresés és mondjuk öszeköltözés....
nov. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Valószínűleg a munkanélkülisés erősen közrejátszik a dologban (tudom, mert én is ebben a helyzetben vagyok sajnos).

Viszont.

Nem szeretek beleszólni mások magánéletébe, de eljegyzés (esetleg esküvő) nulla együttéléssel iszonyú nagy butaság. Klisé, nem klisé, de tényleg "lakva ismerszik meg az ember" és ezek az úgymond "közhelyek" nem véletlenül születtek.

nov. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Mert sikertelen az életed, az pedig kell a boldogsághoz. Nincs semmi célja se értelme. Az enyém is az és nekem halálvágyam van. Egyetem után második éve vagyok álláskereső, felvenni nem tudnak, csak elutasítgatni mindenki. A kapcsolatom sem jobb, tavaly lett az első és ez az egész évem arról szólt, hogy hetente kiraktuk egymást akár hónapokra mert annyi bajunk van a másikkal; de nem csak másik barátot fogalmam sincs hogy honnan szerezzek, de barátokat sem tudok ezért csak otthon ülök könyvekkel unatkozva egész nap.
nov. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Mi az oka, hogy nincs munkád két éve?

Azalatt mit csináltál? Képezted magad? Céljaid vannak?

Mert a kifejtésben ott vannak a válaszok. Persze, hogy depressziós vagy, hiszen nincs sikerélményed.

Kezdj egy kis testmozgással. Vagy mindennap egy apró cél, amiben sikerélményed lesz.

nov. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
82%
Kérdező, 3-as, ti akkor jelenleg még gondolom a szülőkkel éltek. Milyen végzettséggel nem találtok semmi munkát?
nov. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én anglisztikával. De nem 'nem találok', hanem nem kapok.
nov. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
#6 Csak simán anglisztikát végeztél? Vagy van esetleg valami tolmács, fordító stb. végzettséged is esetleg? Ha jól rémlik, ezek ilyen mesterképzéses dolgok az alapdiploma után.
nov. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%
Csak alapdiplomam van igen.
nov. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%
Hát az magában lehet, hogy kevés lesz. Legalábbis ha nyelvvel szeretnél foglalkozni. Bár tarthatsz magán nyelvórákat.
nov. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
31%
Skizofrén vagy? Miért van több profilod?
dec. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!