Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Depressziós lennék? Otthonról...

Depressziós lennék? Otthonról tanulok, nem megy.

Figyelt kérdés
Sziasztok. Elég rég óta keresek választ ezen az oldalon de nem találtam egyet sem. Kilencedikes vagyok azaz nemrég kezdtem a gimnáziumot. Magán okokból a második félévet itthon kell valahogy végigcsinálnom viszont úgy érzem nem megy. Jelenleg 2022 április 5.e van, azaz egy jó ideje már itthon vagyok. Semmire sincsen energiám még olyan dolgokra sem amiket eddig imádtam, szenvedélyes voltam bennük. (Lovaglás, rajzolás, satöbbi..) Reggel 9-től délután 1-ig átmegyek egy könyvtárba ahol megpróbálok tanulni. 2 percél többet sosem tudok. Hiába próbálkozom nem megy. Van, hogy el is pityergem magam, hogy miért nem tudom ezt megcsinálni? Tudom, hogy jobban kéme próbálkoznom de hiába teszek bármit is ellene nem megy. Nagyon fáradt vagyok. Édesapámmal úgy érzem erről nem nagyon tudnék beszélni, nem tudom hogyan mondjam el neki mit/miket érzek, félek, hogy ideges lenne tőle. Ne érts félre, sosem ütött még meg. Nagyon félek az üvöltözéstől kiskorom óta. Próbálok rajta dolgozni de nem megy. Nem tudom, hogy tudnék magamon fejleszteni, túltenni magam a dolgokon. Semmi enegiám és nem tudok semmit sem tenni ellene. Belefáradtam mindenbe és nagyon félek, hogy meg fogok bukni év végén. Nem is attól félek, hogy évet ismételek, engem nem zavarna, apukám reakciójától tartok és, hogy mitől fog már megint eltiltani. Szüleim elváltak, magán okoból édesanyámmal semmilyen szinten nem tartom a kapcsolatot. Nagymamámnak már említettem de apa rá sem hallgat sosem. Mit tudnék tenni? Nagyon várom a válaszokat, előre is nagyon szépen köszönöm.

#tanulás #depresszió #otthonról tanulás #apukám mérges #mindenez fáradt vagyok #szerintem depressziós vagyok
2022. ápr. 5. 13:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Van egy sejtésem, de csak tipp.

Extrovertált személyiség vagy?


Mert ha igen, akkor valószínű ez okozza.


Ahogy a covid-home-office helyzetben rengeteg extrovertált személy nem érezte jól magát és dekoncentrálttá vált.


Az introvertáltak pedig attól voltak rosszúl, hogy ismét emberek közt kell dolgozniuk. Sokaknak ez a home office helyzet alatt esett le, hogy introvertáltak. Azelőtt meg nem értették magukat, miért nem szeretnek a munkahelyükön lenni, úgy hogy szerették is.


Ha nem ez, akkor majd filózunk, mi lehet a gond/probléma forrása.

2022. ápr. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Menj el az iskolai pszichológushoz. Ha nálatok nincs, akkor a házi orvosod is tud ajánlani.
2022. ápr. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Okkal nem mondtam a pszichológust.

Van egy pár, ám a legtöbb nem alkalmas a szakmájára. Kevés a jó emberismerő, mélyre helyes módszerekkel leásó személy, aki több aspektusból képes gondolkodni, rálátni úgy, hogy a "betegre" rá tud hangolódni, még akkor is, ha saját személyes elveinek ellent mond az, amit az illető elmesél neki.


Mindemellett logikusan s érzelmi szálakon keresztül visszakérdezésekkel ás le a probléma gyökeréig, úgy hogy tudatosan kérdez és a látott opciók alapján teszi azt.

Így ő csak egy rásegítés azoknak, akik nem képesek önmagukban megkeresni a választ. Lényegében a beteg maga találja meg a választ.


Ennél hatásosabb nincsen.


Alakiknek kell külső segítség, valakiknek nem. Az utóbbi a ritkább.


Mindemellett egy másik tény: az agyturkásznak felcsapottak zömének nincs kellő önismerete, nem szabadok elmében s ez visszaüt a munkájukban.

2022. ápr. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
*Valakiknek
2022. ápr. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Éb másfél éve tanulok itthonról, azóta sem leltem meg a kedvet, hogy újra szocializálódjak :/
2022. ápr. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Hát nehéz kérdés ez. Teljesen átérzem. Nem jó dolog ez az online oktatás/tanulás. Nem véletlenül találták ki az óvodát, iskolát, ahol szocializálódhatnak a gyerekek, együtt tanulhatnak.. Elhiszem, hogy rossz egyedül tanulni. Mit tanulsz most?
2022. ápr. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pl áldás volt az otthonlétre váltás introvertáltként.

A karrieremet is úgy alakítottam ki, hogy távol lehessek az emberektől. Az energiámat nagyon leszívják mások jelenléte.

Nagybácsikám és az egyik legjobb barátom szintén ilyenek.

Otthonról csinálja mindegyikünk a vállalkozását.



De pl van olyan barátunk, aki extro és rosszúl van, ha pár napnál többet emberek nélkül tölt. Egy hétvége után is hétfőre rá van izgulva, hogy a csapatával legyen.


Nagyon jelentős nézőpont az intro-extro esetleg ambivertált lét.


Sok szülő és gyerekekkel foglalkozó pl

Az intro gyerekeket noszogatja "szerezz barátokat, legyél jóba a többiekkel", az extoknak meg "ne piszkálj már mindenkit, hagyjad a másikat".

Utáltam, hogy tukmálták rám az embereket.


Jó lenne, ha az ilyeneket is tanítanák a suliba vagy pl a kismamáknak.

2022. ápr. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszolat. Perpillanat gimnazista vagyok. Magamon szereték segíteni mivel tartok édesapám válaszától ha felhoznám a pszichológust. Esetlek van valami ötletetek hogyan tudnék magamon segíteni?

Nagyon becsülöm a válaszaikat. Nagyon szépen köszönöm.

2022. ápr. 10. 20:04
 9/11 anonim ***** válasza:

Visszatérő kommentelő vagyok.

Senki nem fog tudni itt segíteni jótanáccsal akármennyire is szeretnénk, hiszen minden személynél más a helyzet, problémát befolyásoló érzelmektől egészen a környezeti tényezőkig.


Lehet vannak általános, több embernél elóforduló közös pontok, ám az csak a felszín. Mélyre kell leásni.


Köszönetet adtál a választ adóknak, ám nem reflektáltál arra, hogy pl a részedről mi lehet a gond. Ahogyan elsőként is feltételezést írtam, ám nem derült ki, hogy részedről arról lehet-e szó vagy sem. (s ez csak egy pl)

2022. ápr. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A szüleid előtt többször panaszkodj a bezártságra és mondd el nekik, hogy elmész a háziorvoshoz a panaszoddal. Neki pedig említsd meg, hogy jó lenne egy beutaló pszichológushoz (nem pszichiáterhez!)
2022. ápr. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!