Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek miert van ez?

Szerintetek miert van ez?

Figyelt kérdés

Van egy 7 eves kapcsolatom o volt az elso baratom es szerelmem

Eleg regota nem vagyunk jol meg gondok vannak veszekedesnel jon a menekules a folytonos hibaztatas utana az igeretek hogy megvaltozik maskepp lesz s ezek de soha semmi nem tortent,nem kerte meg a kezem sem semmi eleinte en hoztam fel ezt mindig de mindig azt mondta hogy fiatalok vagyunk ugyan ugy mindenre.

Amikor eldontottem hogy akkor legyen vege akkor aztmondta szeret nem akar elvesziteni es megvaltozik de mar nem tudom ezeket elhinni de otthagyni sem tudtam

Kozben elkeztem beszelni valakivel :( Eleinte csak a problemaimrol es megertett tanacsot adott ugyan ugy o is elmeselte ugy erzem hogy erdekel

Borzaszto rosz erzes es tanacstalan vagyok hogy mit tegyek ossze vagyok zavarodva valaki aki jart mar ilyen cipoben irjon velemenyt felek hogy ez egy fellangolas csak a lelkiallapotom miatt


jan. 10. 17:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy nem tudtok intelligensen vitatémázni az arra utal, hogy bőven vannak gondok önmagatokkal is.


Kommunikáció, viselkedés, hangnem, érett hozzáállás hiánya, problémakezelés és megoldó képességek hiánya, tisztelet, odafigyelés.


Emellett érdemes elárulnod, hány évesek is vagytok.


Azt tudni kell: az ember 25-30éves korára éri el átlagisan az énjének "végleges" személyiségét. Mindaddig keresi önmagát, formálódik.


Ezért se maradnak meg pl a tizenéves emberi kapcsolatok vagy csak ismerőssé kategorizálódnak pl az egykori barátságok, párkapcsolatok stb.


Alapon pedig érdemes leszegezni alapokat már a kapcsolat elején.

Pl. : akartok-e gyereket vagy sem, akartok-e esküvőt vagy sem stb.


Ugyanis valakinek nagy dolog, míg másoknak SEMMIt nem jelent.


Ahogy jómagam sem akarok gyereket, nem hat meg a gyűrű, esküvő, se az ünnepek stb.


Így ilyen párt is kerestem.


Nem akartam elvenni más vágyait, álmait azzal, hogy én nem akarom ezeket.


S vannak, akik leszarják.


Vannak, akik a rózsaszín mámorban elmerülnek és idővel kiütköznek ezek a különbségek, idővel pedig a kapcsolat rovására mennek. (ezek lehettek ti)


Itt jön a képbe, hogy megéri-e egymás mellett maradnotok vagy sem. Mindent mérlegelni, megbeszélni s ha arra jut a sor, búcsút inteni


vagy: komprumisszum, áldozatok.


Ám nem mindegy, hogy kinek mi az apró áldozat, kinek mi fontos a prioritásában stb.


Ha egymásban tudtok lenni minuszba, nehogy már ne tudjátok megbeszélni a dolgokat. (Vagy csak még mindig én akarok hinni abban, hogy az emberek intelligens lények, de sajnos nem minden esetben azok.)


Önismeret, önkontroll, kommunikáció, másik fél tisztelete, odafigyelés, megértés egy kis empátiával.


Más nézetek befogadása.


Gyakoroljátok, mert ezen dolgok az élet minden területén jelen vannak.


Akivel beszéltél... Nem adott igazán jó tanácsot, ha végül ide lyuladtál ki egy kérdést kiposztolva...


Az olyan ember, aki csak együtt érez és bólogat, mint a rugós nyakú kutya az autóban... Az nem tanácsadás. Csak beszélgettetek egyet.

jan. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ui.: a kapcsolatot is ápolni kell, fejleszteni, feldobni, mindezekkel megtartva a másik felet. Élvezetessé tenni, amit csak lehet.

Együtt lazulni, közös tevékenységek/hobbik s közben minőségi kommunikáció/idő.

jan. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
22 es 25 evesek vagyunk
jan. 11. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!