Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehetnék nyitottabb?...

Hogyan lehetnék nyitottabb? Esetleg önfejlesztő könyvet tudtok javasolni?

Figyelt kérdés

Sajnos egyre inkább bennem van a szorongás társaságokban. 21 éves vagyok, és az utóbbi hónapokban az amúgy is introvertált énem teljes szorongásban van egy új ember láttán is.

Egyszerűen lesokkolok, maximum bólogatok, de nem tudok semmit beleszólni egy társalgásba. Bemutatkozás után kezdeményezéshez ötletem sincs, fogalmam sincs, hogy hogy javítsak ezen. Igyekszem, de szorongást érzek emiatt magamban, hogy hülyeséget mondok és kínos lesz. De általában sikerül is valami olyat mondanom/ úgy kérdeznem, hogy a végén úgy érzem, hogy tényleg kínos a csend.

Alapvetően sok jó barátom van, akik szeretnek nagyon, és megbízom bennük.

Alapvetően úgy érzem, hogy nagy titkaim nincsenek, amit mástól nem akarom, hogy megtudjon rólam bárki, viszont rettegek attól, hogy butának tartsanak vagy furcsának. Magam legalábbis ez a kommunikáció hiánya végett kissé annak tartom.

Egyetemen tanulok egyébként, infós szakon, ahol sajnos a beszédem nem igazán tud fejlődni.

Nem tudom, hogy mi váltja ezt ki belőlem.

Bár a családomon belül is vannak ilyen esetek, sokszor bűntudatom van ha egy közeli családtaggal megosztok valamit a munkámmal, fizetéssel, mert utána visszaél vele, vagy csak hallgathatom, hogy nem ér semmit amit éppen csinálok.

Végiggondolva ez is bagyban befolyásol, hiszen az utóbbi időben lettem ilyenné.

Minden tanácsot elfogadok ehhez kapcsolódóan.


Esetleg van olyan online oldal, ami ilyen kommunikációs javasolatokat mutat be, hogy hogy kezdeményezzünk?

Emellett önfejlesztési könyveket, ami nyitottabbá tenne ilyen téren is szívesen fogadok.



jan. 10. 22:26
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!