Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szadista vagyok, vagy nem?

Szadista vagyok, vagy nem?

Figyelt kérdés

16/l


"A szadizmus azt takarja, amikor valakinél olyan szexuális vágy és késztetés áll fent, amelyhez a másik személy nem járult hozzá, neki jelentős testi vagy lelki szenvedést okoz, miközben a szadista személy szexuális örömöt és kielégülést él át."


Ha valaki nagyon mélyen megbánt, és/vagy kellően felidegesít, és nem családtagom, csak az nyugtat meg, ha elképzelem, esetleg leírom (akár többször is), ahogy lelkileg megkínzom, megőrítem, lelki terrorban tartom, stb.

Ha olyan személyről van szó, akihez romantikus értelemben is vonzódok, csak akkor társul hozzá a szexualitás is.

Amikor nagyon mély ponton vagyok, pl teljesen eluralkodik rajtam a depresszió, akkor nyugtat ártatlan emberek lelki kínzásának a gondolata.

Ha irigy/féltékeny vagyok valakire, szintén ilyen ábrándok jutnak eszembe, de olyankor már komolyabb dolgok is, pl erővel beletaposni valaki arcába úgy, hogy az betörjön (mondjuk azt sem tudom, ez lehetséges-e).

Ha van valaki, aki rám akarja erőltetni a szexet, elégedettséggel tölt el a gondolat, hogy megerőszakolom őt. Gyenge mértékben fel is izgat.

Tettlegességig már gyenge formában eljutottam néhányszor, ilyenkor szándékosan szenvedtettem lelkileg az illetőt egy kis ideig.

Ha álmodozásról van szó, ha tényleg szenvedtetek valakit, kivétel nélkül mindig a bosszúvágy hajt.

Most akkor szadista vagyok??



jan. 23. 16:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Nem a szadista rá a jó szó. Ha csak szexuális irányba menne a dolog, BDSM és társai, az nem gond, van, akit ez izgat fel. De itt többről van szó, ez már mentális betegség. Ha tettlegességbe fajul, fizikálisan is bánthatsz másokat, akár embert is ölhetsz, ha bekattansz. A hajlamod megvan rá, ne várd meg, amíg valami, vagy valaki elő is idézi benned. Keress fel a pszichológust légyszíves.
jan. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Talán szadista nem vagy, de gonosz, az biztos, talán pszichopata is, ebből nem derül ki.
jan. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Senior Séf ***** válasza:
64%
Nem. Egyszerűen a kamaszok evolúciós okból magas agressziójáról van szó. Valamikor a túléléshez szüksége volt erre az agresszióra a leválasztódott fiatal egyedeknek.
jan. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%
#3 Azért nem kéne általánosítani, főleg nem itt is az evolúcióra hivatkozni. Egyszerű gonoszság, a lelkiismeret hiánya. Valakin ugye bosszút kell állni, magamon nem akarok, maradnak a többiek. Persze csak elméletben... eddig. Szerintem el kéne gondolkodni ezen, amíg nem késő. Ha nem is kell még időpontot kérni pszichológusnál, ilyen témájú cikkeket, könyveket azért lehet keresni.
jan. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem
jan. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"a bosszúvágy hajt"

Felesleges idő- és energiapocsékolás.

A helyedben inkább valódi örömöket keresnék, barátokat, szép tájakat, jó zenét stb.

jan. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Na szóval akkor, fussunk neki mégegyszer.


1-es, szerintem a szexuális irányú szadizmus is undorító, hiszen a másik fél nem adott engedélyt a bántalmazására, és pontosan ezen szórakozik a bántalmazó. (Tehát igen, undorítónak tartom magam) A bdsm-mel az a helyzet, hogy tudtommal mindkét fél beleegyezésével történik a dolog. Ha nem, akkor az szimpla erőszak.

Fizikálisan nem tudom elképzelni jelenleg, hogy bántsak akárkit is, de folyamatban van egy új pszichológushoz felkeresése, mert akiknél eddig voltam, nem éreztem magam jól. Szerintem is beszélnem kell erről egy szakemberrel, mert nem tudok bízni a jövőbeli énemben. Miért? Mert kiskoromban szentül hittem, hogy örökre egy olyan békés és boldog ember maradok, mint amilyen akkor voltam. Erre tessék, 13 éves koromban depresszióba estem, (bár abból kezdek kijönni), 14 éves korom óta egyre agresszívabb gondolataim vannak. Mondjuk ennek ellenére teljesen lehetetlennek látom, hogy valaki életét elvegyem, vagy akár maradandó sérülést okozzak neki.

2-es, nem vagyok pszichopata, ismerem a tüneteit, nem illenek rám. Gonosz vagyok? Ez elég relatív fogalom, de megértem, hogy ezt mondod. Én is gonosznak tartom magam valahol.

3-as, lehet, hogy van benne valami, nem tudom. Nem vagyok otthon ebben a témában. Más korombelitől mondjuk még nem hallottam ilyen gondolatokat.

4-es, lelkiismeretem egyértelműen van. (Legegyszerűbb bizonyítéka annak, hogy nem vagyok pszichopata) Azért tudom, hogy van, mert már az ábrándozás is bűntudatot kelt bennem. Akiről beszéltem, hogy szándékosan játszadoztam az érzelmeivel, ő pedig tönkretett egy szakaszt az életemből. Nyilván nem így kellett volna kezelnem, de úgy voltam vele, amilyen a mosdó, olyan

törölköző. Ettől függetlenül vele kapcsolatban is volt egy kis bűntudatom, de szándékosan kiirtottam magamból, mert úgy éreztem, túl sokat siratott meg ahhoz, hogy hirtelen megsajnáljam. Azt pedig garantálom, hogy magamon is bosszút szoktam állni. Gyűlölöm, aki vagyok, szóval nem áll távol tőlem sem a lelki, sem a tesi önsanyargatás. Ezt érdemlem, úgyhogy megadom magamnak.

5-ös, akármilyen meglepő, spirituális vagyok, rengeteget foglalkozok a csakráim kiegyensúlyozásával. (Mondjuk ez az eddig leírtak alapján egyértelműen nem megy valami jól) Csodálatos, megértő, szerető barátaim vannak. Imádom a zenét. Múltkor épp elbőgtem magam, olyan gyönyörű volt egy komolyzene, amit hallottam valahol. Imádom a természetet, állandóan csodálom. Rengeteget sütök-főzök.


Köszönöm a válaszokat, fel fogok keresni egy orvost!!

jan. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
22%
Nem lett törölve a fiókod, amiből a kérdést feltetted, bevédett a modi. Azért törölték a válaszod, mert 2 fiókot használsz, ami ütközik a szabályzattal.
jan. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Oh.... értem... mondjuk nem teljesen, mert akkor miért írja azt, hogy nincs is fiók azzal az e-mail címmel, amit használtam a kérdés feltételekor?
jan. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
22%
Írj levelet a kérdezőnek, azaz magadnak, talán kapsz róla emailt. 2. és 4. vagyok. Akkor szerencsére részben tévedtem, alaptalanul vontam le hibás következtetéseket.
jan. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!