Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek? 18 éves vagyok...

Mit tegyek? 18 éves vagyok fogalmam nincs,hogy érettségi után mit csináljak. Annyit tudok csak,hogy szeretnék tovább tanulni. Viszont az a probléma ,hogy nincs olyan tantárgy amiben az átlagnál jobb lennék. Esetleg töri de nem vonz a tanári pálya

Figyelt kérdés
jan. 28. 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor azon gondolkodj el hogy mi érdekel jobban, fizika biológia matematika, kémia, és akkor tanulhatsz mérnöknek, orvosnak vegyésznek, stb.
jan. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az pozitív, hogy szeretnél továbbtanulni.

Az már nem az, hogy nem tudod mi szeretnél lenni, milyen munkát tudnál elképzelni.

Bizonyos értelemben kizársz sok mindent, mert nem vagy jó belőle.

Találd ki mihez volna kedved, ahhoz kapcsolódóan hajt rá arra a tantárgyra.

jan. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha szeretnel jol elni akkor nyelvtanulas plusz valami matek. Kozgaz info vagy ilyesmi
jan. 29. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A nyelvtanulás tuti, azt mindenképpen érdemes.

Ezen kívül mi érdekel? Mihez van kedved?

jan. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Miért kéne tanárira menned? Ha érdekel, mindenképp érdemes megpróbálni.
jan. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Miket szeretsz? Mely motoros képességeid dominálnak?


Mennyire látsz rá szakmákra?

Sok ember elég sablon munkákat, munkaköröket, szakmákat tudnak felsorolni.


Érdemes kidobbantani az életbe, körbe nézni, kipróbálni dolgokat, keresgélni, informálódni, mert sose tudhatod miben lelsz önmagadra.


Rengeteg mindent kipróbáltam, minden olyan témának utána lestem, ami picit is érdekelt és adott szakikhoz ismeretlenül "beturakodtam" finoman.


Kérdeztem őket, az érdeklődőket pedig legtöbben nem küldik el, sőt élménnyel mesélnek bevezetnek dolgokba, amit akár meg is mutatnak stb.

Némelyikük keze alá is dolgoztam.


Minden, amit eltanultam azt magam módján egybe gyúrtam. Azóta itthoni kis műhelyemben dolgozok.


Legyél nyitott, merj érdeklődni, kérdezni s belekóstolni.


Az se baj, ha sulit kezdel és váltasz.


Többen vagyunk így.


Mindemellett pedig minőségi énidőt ne spórold meg magadtól.


Félredobva az elektronikát elmélkedj bátran dolgokon, önmagadon. Csak Te és a Gomdolataid, érzéseid. Amibe pedig lehet: jöhetnek a tettek.

jan. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!