Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van néha halálvágyam?

Miért van néha halálvágyam?

Figyelt kérdés

Viszonylag fiatal vagyok, 33 éves, de ehhez képest meglehetősen rossz az egészségügyi állapotom, és egy kissebb adosságot is görgetek már két éve. Ez sem kirívóan nagy összeg, kb 200e ft összesen, (ez mind rezsi és adó hátralék) de egyszerüen képtelen vagyok többet keresni, és egyik hónapról a másikra élek.

Soha nem gondolok az öngyilkosságra, viszont reggelente néha a következő gondolattal ébredek: "A francba! Megint élve ébredtem, és tovább kell csinálnom ezt a szart"

A következő sztori kb 3hete hötrtént most januárban: Kétsávos úton a szembejövő kanyarban megcsúszott egy nyerges teherautó, és a 20-40 tonnás szerelvény tőlem kb 4 méterre csapódott az árokba felborulva. Ekkor nem a normásinak mondható pánikszerü halálfélelmem volt, hanem épp ellenkezőleg: Egy pillanatra azt éreztem, hogy "Végre! Most megpihenhetek" Aztán egy-két másodperccel később kicsit csalódottan konstatáltam, hogy elkerült a tragédia.



febr. 4. 18:21
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

Mélydepresszió

Menj ki külföldre dolgozni bár nemtudom a rossz egészségügyi állapot mit takar

Próbálj meg a lehetőségedhez mérten gondolkodni mi az amit el tudnál végezni munka téren és menj ki külföldre, itthon te az életben nem viszed semmire

Aztán vagy hazajössz vagy nem

A minimálbér kinn 800.000 Ft bár az árak is ahhoz viszonyulnak de azért még mindig megéri kimenni vendégmunkásnak

febr. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
És még csak 33 éves vagy, túl korai lenne a halál
febr. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
0%
Ezek csak véletlenszerű gondolatok. Ne foglalkozz velük :)
febr. 5. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Keresd meg, hogy mi lehet az életed értelme!
febr. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia. Bemásolok ide egy nemrégi kommentemet, aztán füzök hozzá gondolatot.

"Szia kérdező. Nemcsak ott, hanem bárhol magyarlakta területen sok az öngyilkosság. Sajnos mi magyarok ISTENtelen nép vagyunk, sehol a Földön nem káromolják úgy Őt, ahogy mi. És ahol ISTENtelenség van, ott embertelenség is van. Ezért sok magyar jobban érzi magát külföldön mint itthon. Ezer éve nem gyógyultunk ki a pogányságból, sőt újból belesüllyedünk. Itt a gyakorin kb. fél éve próbálok segíteni - mint hívő keresztyén - a lelki sérülteken, depressziósokon, öngyilkosságon gondolkodókon, és nem látok jó eredményt. Pedig biztosan van segítség a jó és szép életre, de nem kell. Inkább belepusztulok, de nem kell a jóságos, szerető, igaz ISTEN. Ő meg szánakozva nézi önsorsrontó világlátásunkat, nyújtja kezét segítségre, de nem kell. A jót viszont nem erőlteti ránk, így marad minden a régiben. Az "István a király"-beli Koppányos " nem kell az ISTEN, nem kell, nem kell, nem kell ma is magyaros és trendi. Ilyen a lelki helyzet Magyarországon." Kb. megírtam, hogy milyen nép vagyunk általában, sokan miért érzik magukat jobban külföldön, miért vagyunk sokan életuntak, miért nem látunk mi magyarok magunk előtt jó, élhető célt itt, és földi életünk után odaát, miért van, hogy az életben lévő problémák, bajok, nehézségek sokunkat depresszióba tolnak, stb? És mégis, van megoldás a sok kilátástalanságra, nehézségre. Ha érdekel jelezd, válaszolok.

febr. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Non plusz ultra válasza:
45%
Szerez egy jó cipöt és kezdj futni mindennap sportszerüen és lassan növeld az intezivitást és az egészséged lassan javulni fog,de nem csak ez hanem a kedved is javulni fog,mert olyan kémiai anyagok szabadulnak fel amik jók a testnek és léleknek is és a gondolkodásod is meg fog változni.Ez egy olcsó sportolási forma és több energiád lesz és a tartozásokat is idövel vissza tudod fizetni.Az ,hogy valaki szegény arra azt mondják ez csak egy állapot és ezen lehet változtatni.Szegény embereknek három adújuk van az egyik a munka képességük és a megbizhatóságuk,becsületük fel a fejjel sok sikert!
febr. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Non plusz ultra válasza:
Ne haragudj ,de nem tudom a családi állapotod és a nemed sem.A sógornőm öccse infarktust kapott közel negyvenhez és teljesen ősszeomlott az élete és egy darabig nem is dolgozhatott teljesen őssze omlott az élete.Megismerkedett egy nővel jól érezte magát a hölgyet késöbb elvette feleségül és születet egy gyönörü kisfiuk és a gyerek születése megváltoztatta az életét és életcélt adott neki .Az illető mondta a fia szültetése szabályosan tuningolja őt és ,ha ez nem így történt volna nem is tudja mi lenne vele és hiszi élete legjobb döntése volt.Ez a második megoldás,de ez nehezebb,mert meg kell találni az igazit ami nem könnyű.
febr. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igazából én is 33 éves vagyok, mint te. Az élet nehéz, sok felelősség, stressz. Folyamatosan teljesítened kell, meg kell felelned valakinek, nincs megállás.


Nincs elég időd, pénzed, lehetőséged arra, hogy új dolgokat próbálj ki. Nehéz új embereket megismerni, kitörni a mókuskerékből.


Bár ezek csak az én érzéseim és tapasztalataim, nem tudom, hogy te pontosan milyen helyzetben vagy, de én is abban látok reményt, hogy nyugatra menjek dolgozni és változtassak valamin.


Már voltam kint és akkor jobb volt. Ha érdekel, akkor tudok tanácsot adni ezzel kapcsolatban.

febr. 9. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!