Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ugye nem kell ezért már...

Ugye nem kell ezért már bűntudatot éreznem?

Figyelt kérdés

Egy hölgy ismerösömmel havi nagybevásárlásra járunk a TESCO-ba, és már nem egyszer előfordult olyan, hogy a kosárban volt például egy karton tej, és úgy mentünk ki, hogy a pénztáros azt nem ütötte be, mi meg elfeletkeztünk róla, mikor már kiértünk akkor meg nem megyünk vissza, hogy ki szeretnénk fizetni. De tényleg elfeletkeztünk róla. Viszont 1-2szer már volt olyan hogy egy 30 db-os tojást betettünk a kosárba, rátettük a kabátot , és így a pénztáros meg nem vette észre, nem mondta hogy emeljük fel a kabátot, magunktól meg nem emeltük fel. De ez a szándékos csak 1-2 alkalommal fordult elő, és csak spórolni szerettünk volna egy keveset. De többet nem lesz ilyen. Más is csinált már ilyet? Ez azért még bocsánatos bűnnek minősül? Hiszen csak azt az egy tojást nem fizettük ki, a többit mind kifizettük, ami kb 13 ezer Ft volt összesen.

Az eset több mint egy hete történt, de megfogadtam, hogy se szándékosan, se véletlenül nem lesz ilyen.

Ugye nem kell ezért már bűntudatnak lenni?


2010. okt. 24. 15:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
szerintem mindegy mit mondunk, már most bűntudatod van.
2010. okt. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 hot_kiss ***** válasza:
100%
Barátnőm és anyja a 6000forintos cipő árcéduláját cserélte ki egy 3000-sre és azóta is nyugodt szívvel hordja. Szerintem mindenki ott spórol ahol tud, még ha ilyen sunyi módon is..
2010. okt. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!