Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi lehet az oka, hogy én már...

Mi lehet az oka, hogy én már gyereknek sem akartam családot, feleséget, és most sem? 29/F

Figyelt kérdés

febr. 18. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Rossz családi minták esetleg? Családi veszekedések?
febr. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül van különösebb oka. Nem kizárólagos feltétele, hogy legyen valami rossz élményed, bár nyilván egy trauma elmozdíthat ebbe az irányba. Pl. nekem semmi negatív ilyen irányú élményem nem volt gyerekként, de soha nem akartam, nem is akarok
febr. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én 40 vagyok és ugyanígy gondolkodom. Nekem van párom, de a hátam közepére se kell gyerek. Nálunk rossz volt a családi közeg, apám alkesz zsarnok volt, nagyanyám zsarnok volt, aki velünk élt, anyám meg szolgalelkű mártír. Az anyai ösztön is hiányzik belőlem, nem szeretem a gyerekeket. 50 féle indokot tudnék írni miért nem.
febr. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem kell rossz dolog történjen ahhoz az emberrel, hogy ne a mások által normálisnak ítélt normát kövesse. Sosem akartam gyereket, a hideg kiráz tőlük, pedig szeretve voltam, vagyok. Apám nem volt képben, mivel alkesz lett és anyukám időben kivágta a szűrét. De kétlem, hogy ez befolyásolta volna a gyerekvállalási kedvem. Régóta párkapcsolatban vagyok, ez nekem pont elég. Nem a gyerektől lesz 2 ember egy család.

Ettől függetlenül nálad lehet más a helyzet.

febr. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, sokat veszekedtek
febr. 18. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!