Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mihez kezdjek az életemmel?

Mihez kezdjek az életemmel?

Figyelt kérdés

21/f Alapvetően ha akarok valamit akkor addig megyek míg el nem érem, de valahol nagyon megcsuszhattam.

21 eves vagyok, van egy szakmam amivel nem nagyon tudok mit kezdeni, egy erettsegit se raktam le, mondvan tanuljon a f*szom, megyek inkabb dolgozni, jobb lett volna akkor okosabbnak lenni, es most nem lennek itt ahol.

Egy gyarban melozok, ahova gyomorideggel jarok be mert annyira utalom az egeszet, sajnos belecsusztam drogokba is (nem kemeny fuggo vagyok, csak idorol idere ugyan ott lyukadok ki, nem feltetlen vagyok kepes teljesen elhagyni, legalabbis probalkozok) ami miatt plane van egy beszukult vilagnezetem, kicsit bekavart fejben. A legnagyobb dolog amit eddig elertem, hogy leraktam a jogsit, meg vettem kocsit, de hat most ezek a dolgok max minimalisan konnyitik az eletemet, de attol ugyan olyan szar az egesz.

A legnagyobb problemam az, hogy habár van célom amit el akarok érni (fodrász szeretnék lenni) nem nagyon tudom hogyan induljak neki, ott van az, hogy kellene az az erettsegi, de leginkabb magat a szakmat akarom elkezdeni, de maga a tudat, hogy ez idobe telik annyira motivalatlanna tesz.

Aki jart hasonlo cipoben, az ossza meg a sztorijat, hogy vagy en, vagy csak az olvasok tudjanak erot meriteni, hogyan masszunk ki ebbol a godorbol.



febr. 26. 11:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Az idő akkor is elmegy, ha nem csinálsz semmi értelmeset, meg akkor is, ha elmész tanulni.
febr. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha a szüleidnél laksz, akik hajlandók (a drog ellenére, amit el kellene, ugye hagyni!!!!!!!!!!!!!!!!!) eltartani addig, amíg le nem érettségizel, vagy el nem végzed a fodrász szakmát, akkor ez megoldható. Nem tudom, a fodrászathoz kell-e érettségi? Ha igen, akkor előbb jön az érettségi, utána a szakmai továbbképzés. Nem értem, senki nem mondta neked, hogy tanulni nem azért kell, hogy jó bizonyítványod legyen, hanem azért, hogy művelt legyél? Igaz, egy érettségi, ha nem olvasol is mellé, elég kevés műveltséget ad, de a semminél többet.
febr. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
47%
Szia. Az élet a jóságos ISTEN nélkül ilyen, ahogy leírod. Vele egy egészen más, jobb dimenzió már itt a Földön is.
febr. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Irj
márc. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!