Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak, ha az életben...

Mit csináljak, ha az életben egy nagy nulla vagyok, és mindig is az voltam?

Figyelt kérdés

Amióta élek sosem volt semmiben sem szerencsém. Itt vagyok 31 évesen, de semmit nem értem el az életben. Ugyan van párom, de nem élünk együtt, ennek már több éve. A legszebb éveimet, a 20-as éveket egyedül éltem le, én nem tudtam férjhez menni, mint a többi velem egykorú huszonévesen.

Az iskolában is ki voltam közösítve, mert csendes, és introvertált voltam. Volt egy barátnőm, de ő is csak lenézett engem, és persze nem hiába, még ő is hamarabb férjhez ment, mint én, természetesen nagy esküvője volt.

Én bárhova megyek mindig csak szégyenkezhetek magam miatt, mert nem vagyok okos, és ügyes sem. Sokszor amúgy azt kívánom bár még az emberek se ismernének. Sokszor volt már olyan, hogy valakinek köszöntem, aztán vissza se köszönt. Az életképtelen szót pont rólam találták ki.

Sokszor belegondolok abba, hogy nagy pozícióban lévő embereknek mennyivel jobb, mert beléjük senki rúg bele, és sose kell megvető pillantásokkal találkozniuk sem. Míg én egy senki vagyok, egy egyszerű munkásember, akire persze nincs miért felnézni.

Még párkapcsolataimban is a férfiak vágtak át engem. Most persze van párom, de vele se működik minden jól, hiszen nyilván több év után se élünk együtt.


márc. 8. 16:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%

Amíg nem tiszteled önmagad, hogy várhatod el, hogy más megtegye? Nem ártana neked egy szakember segítsége, aki feloldaná a saját magaddal szembeni elvárások okozta negatív érzéseket. Olvass többet, járj el szórakozni, kezdj el tudatosan pozitív dolgokat csinálni.

Ami a férjhez menést illeti, úgy teszel, mintha ez egy olyan jelentős lépés lenne minden ember életében, amely irigylésreméltó, és megsüvegelendő példa kell legyen, minden párkapcsolatban élő ember számára. Mintha ez egy szent cél lenne, és aki elérte, valami megfoghatatlan tisztelet kell hogy övezze. Ami a párkapcsolatot illeti, azt hiszem alibi kapcsolatban éltek mindketten, de legalábbis te magad biztosan. Nem érzem a mondataidból, hogy érzelmileg erős kapcsolat fűz hozzá, amit alátámaszt, hogy még évek múlva sem költöztetek össze. Ezt is át kellene gondolnod, hogy ez vajon merre tart?!

Érdekelne milyen pozitív dolgokat, tulajdonságokat tudnál felsorolni magaddal kapcsolatban. Mit mondanak azok, akiknek a véleménye számít neked, család, közeli barátok?

márc. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát pozitív dolgokat nem igazán tudnék mondani magamról. Miért tiszteljem önmagam, mikor eddig kb. az összes ember lenézett?
márc. 8. 16:59
 3/13 anonim ***** válasza:
49%

Táblázat-szerűen írd össze: jelenleg mik azok a dolgok amelyeken változtatni szeretnél, amelyek nem működnek. Másik oszlopba írd össze a lépéseket, mit szeretnél ennek érdekében tenni - és azt naponta tedd meg.

Lehet hogy jó időbe telik ilyen lista készítése, de nagyon hasznos lehet.

Pároddal való kapcsolatot, problémákat is írd össze: mi nem működik, szerinted miért nem működik, milyen gyakran találkoztok, miért nem tudtok együtt élni, ez kinek a döntése vajon, ő keres -e ha nem keresed, ragaszkodik -e hozzád stb.

Azt tudom: nem olcsó, de az ilyesféle gondolatok tisztázására és előrelépésben nagyon sokat tudna segíteni - akár online is - pszichológus.

Értem hogy úgy gondolod: a múlt okozta a jelen problémáit, de a múlttal már nem igazán tudsz mit tenni, a jelenben lévő problémákat tudod megváltoztatni, ezért lenne hasznos egy lista.

márc. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
2%
Még mindég jobb mint 1-2-es kének lenni a kórházi ágyon.
márc. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs veled baj, egyszerűen csak nem találtad még meg, hogy miben vagy igazán jó. Mindenkinek van ilyen. Keresd tovább, és közben vedd észre az élet apró örömeit. Összpontosíts a szép és jó dolgokra az életedben, akármilyen apróságok is, és keresd tudatosan az új élményeket! Így előbb-utóbb megtalálod azt, amiben jó vagy, és felnéznek rád az emberek, de addig is jól érzed magad.
márc. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

Valamiben azért csak jó vagy, olyan nincs, hogy nem vagy jó semmiben sem

Csináld azt ami érdekel és haladj affelé

Az, hogy a múltban mi történt azzal nem kell foglalkozni, semmit nem tudsz a múlttal kezdeni azon változtatni nem tudsz, csak a jelenen meg ugye a jelenből következő jövőn tudsz változtatni, hogy jobb legyen

Nem kell másokkal foglalkozni hanem saját magaddal, ha másokkal foglalkozol a saját életed is arra fog rámenni

márc. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

"Én bárhova megyek mindig csak szégyenkezhetek magam miatt, mert nem vagyok okos, és ügyes sem. Az életképtelen szót pont rólam találták ki."


Jézusom, ilyeneket ne mondjál már magadról 😐


Biztosan van olyan dolog, amiben te is jó vagy. Ne grandiózus dologra gondolj, sakkmester meg Nóbel díjas nem lehet mindenki, és túlszárnyalni se kell másokat, egyszerűen csak valami amiben te jó vagy és örömet okoz.

És kit érdekel, ha még nem vagy házas. Az csak egy papír. És a házasságok nagyrésze amúgyis válással végződik.

márc. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%
Bizonygasd saját korlátaidat, s bizony szert teszel rájuk.
márc. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
36%

Ez már volt:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__1258..


Itt is próbáltuk önteni beléd a lelket, de csak egy újabb siránkozást sikerült összehoznod.

márc. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak beképzeled hogy mindenki lenéz téged. A valóság az, hogy senkit nem érdekelsz. És ezt ne vedd magadra, mindenkire érvényes. Mindenki azzal van elfoglalva hogy "vajon mit gondol rólam a másik" és senkinek nincs ideje arra hogy másokkal foglalkozzon. Ezt az egészet csak bemagyarázod magadnak, de valóságalapja nincs. Amúgy meg ne abban mérd a sikeredet hogy megházasodtál-e. Én sem fogok soha házasodni, hiába szeretem a barátnőmet. Mind a ketten egyetértünk abban hogy a házasság intézménye idejétmúlt dolog, egyikünk sem mély vallásos, úgyhogy sose fogunk megházasodni. Nem szégyen az ha nem vagy férjnél, főleg a mai világban ahol évről évre negatív rekordok dőlnek meg a házasságok számában. Inkább üljetek le beszélni pároddal hogy mi miatt nem tudtatok még a következő szintre lépni a kapcsolatban. Hozzáteszem az sem mérvadó hogy együtt éltek-e. Anyám és a férje 10 éve házasok és két külön kertesházban élnek amik egybe vannak nyitva. Viszont mind a ketten saját háztartást vezetnek. Úgyhogy attól még működhet egy kapcsolat hogy nem éltek együtt
márc. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!