Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért az, hogy nekem soha...

Miért az, hogy nekem soha semmi nem sikerül?

Figyelt kérdés

Bármit szeretnék elérni az életben, na az nekem tuti, hogy nem jön össze. 30 múltam, de elmondhatom magamról, hogy semmit nem értem el az életben. Tuti, hogy elvagyok átkozva. Még párkapcsolatban sem volt olyan, hogy valaki értem annyira nagyon bolondult volna, hogy bármit megtettek volna értem, mindig velem szakítottak többször.

A legtöbb velem egykorúnak saját családja van, házasságban élnek, gyerekeik vannak. Nekem meg semmim. Még csak egy jó munkám sincs. Valahogy másoknak meg még gyerekkel is minden könnyebb. Semmi életem nincs. elrontottam az egész életem. Mennyivel jobb már azoknak akik huszonéves korukban rátaláltak az igazira, és huszonévesen megkaptak mindent, sokat nem kellett nekik a jó dolgokra várniuk. Azért csak az igazi, akinek már huszonéves korában gyereke születik.


ápr. 22. 11:43
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Nő vagy férfi vagy? Szülőkkel élsz? Faluban vagy városban?


Az életben minden relatív. Vannak napok amikor én is így érzek, máskor meg csupa hálát amikor azt látom hogy sokkal rosszabb is lehetne.

A gyereknélküliségben hatalmas esély, hogy foghatod magad és mehetsz világot látni. Egy hátizsák, egy kis kurázsi és uccu neki. Idénymunkát mindig találni mindenhol, közben ragadna rád a sok pozitívum 🙂

ápr. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Mennyivel jobb már azoknak akik huszonéves korukban rátaláltak az igazira, és huszonévesen megkaptak mindent, sokat nem kellett nekik a jó dolgokra várniuk."

Honnan tudod, hogy ezek az emberek elégedettek és boldogok? Ha megkérdezed őket, kiderül, hogy mindenkinek van keresztje, amit cipelnek, együtt élnek vele. Mit szólnál, ha azt mondanám, hogy benned is van, amit irigyelhetnének ők? Mert van. Attól még van, hogy nem látod.

A világ nem ennyire fekete meg fehér. Minden mondatodban ott van a megrögzött látásmódod, amit mások régen belédültettek, a mantrák, amiket egy idő után elhitt az agyad. A jelzők, amiket engedtél magadra aggatni és látszólag megingathatatlan vagy benne, megmérgeznek és nem engednek másképpen gondolkodni. Érzed, hogy baj van, hiszen kiírtad a kérdést. Felismerted, hogy ez így nem jó. A kognitív disszonancia borzasztó dolgokat tud művelni a lélekben. Keress fel pszichológust, akivel ezt meg tudod beszélni. Rá fog vezetni a helyes gondolkodásra.

ápr. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Háát... vagyunk így egy páran. Az élet már csak ilyen.
ápr. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne legyél már ennyire pesszimista. Másoknak meg más gondja van. Mindenkinek teljesen egyedi életútja van. Nem azt kell nézni, hogy mi lehetett volna, meg mit rontottál el, hanem elfogadni, belátni és össze szedni magad. Majd ha úgy érzed, hogy meguntad a síránkozást még mindig lesz lehetőséged egy jó életre, amiben csak te döntöd el, hogy reális keretek között mi tesz boldoggá. Gondolj erre.
ápr. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem azért méltatlankodol, mert nem sikerül, hanem azért nem sikerül, mert méltatlankodol.
ápr. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!