Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Melyik a jobb? Ha ugyanazt a...

Melyik a jobb? Ha ugyanazt a szemétséget csináljuk, mint a másik, vagy ha megmutatjuk neki, hogy mi igenis másak vagyunk, nem olyanok mint ő?

Figyelt kérdés

Például:

Van valaki, aki soha nem köszön neked..

1., Ugyanúgy te sem köszönsz neki.

2., Te mégis köszönsz neki, hogy lássa, hogy te udvarias vagy.

Szerintetek melyik jobb?


2009. jan. 5. 19:26
 1/9 anonim válasza:
100%
Szerintem köszönj. Ha te úgy gondolod, hogy addig nem köszönsz míg ő nem teszi ezt, ő is ugyanezt gondolja.
2009. jan. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez csak egy példa volt..
2009. jan. 5. 19:32
 3/9 anonim válasza:
100%
és én apéldádra válaszoltam. de ha akarod más szituba is csinálhatod így.
2009. jan. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

nos

Ha azt figyeljük, hogy az illető már egy jó ideje nem köszön, míg te igen, akkor én azt könnyen megunnám, és én sem köszönnék tovább.

Ez azért attól is függ, hogy mióta nem köszön. Pld. ha csak egyszer-kétszer fordult elő, azért valamit általában odamormol, akkor illik köszönni. De, ha pld. két hónapja nem hajlandó köszönni, akkor már én sem köszönnék.

Példára válaszoltam.

2009. jan. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem értitek, hogy a "köszönés" téma csak példa volt?!?!?!

Most mi atúróért lovagoltok ezen?! Mi lenne, ha válaszolna végre valaki a kérdésre?!

Pl. így; Természetesen mutasd meg, hogy más vagy, te fogsz jobban aludni, sőt, lehet, hogy segítesz is az ilyen embereknek, hogy elgondolkozzanak kissé......:)))

Ez a szemet-szemért stílus -Már elnézést- zsidó rossz szokás......:(.........nem vagy fajgyűlölő....!!!Még mielött valaki okoskodni kezdene....:):):)

2009. jan. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én az utóbbira szavazok az esetek többségében, DE, nem azért, hogy lássa, hogy én udvarias vagyok, vagy hasonló, hanem azért, mert egyrészt én így érzem jól magam, másrészt semmit se old meg, ha ugyanúgy hátat fordítok. A kivétel az, ha szándékosan ártanak nekem vagy azoknak, akik nekem fontosak, de akkor nem várom meg, míg a másik sértődik be, megpróbálom megbeszélni, ha nem segít, lelke rajta, nekem nem fog hiányozni.
2009. jan. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha valakivel ilyen problémás a viszonyom, próbálom minimálisra csokkenteni a találkozásokat és akkor igenis, koszontok (=megprobálok intelligens maradni). De sajna nem mindenkivel mukodik - most anyosomékkal állok hadilábon, és mintha egymást akarnánk bosszantani...Nem megy másképp, nagyon rossz így, valamit ki kell találni.
2009. jan. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%
Tudom, hogy csak példa, de akkor én is élnék ezzel a példával. Szerintem: ha valaki nem köszön akkor annak oka van. Meg kell tudni miért viselkedik így. Vagy csak egyszerűen bunkó. felesleges köszöngetni neki állandóan, mert csak hülyének fog nézni és nevetségessé válsz. Ha ő nem köszön, akkor egy ideig köszönj, aztán ne köszönj te sem. Ne alázkodj meg, hogy te továbbra is kedves vagy vele amikor ő olyan szemét volt veled.
2009. jan. 6. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A köszönés abszolúte rossz példa, mert nem annyira az erkölcs területéhez tartozik, inkább az illemhez, az ízlés, a szokások területéhez.


Ha olyan helyzetekre vonatkozik a kérdés, amiknek kicsit több tétje van, pl. segítjük-e a másikat vagy ellenségeskedünk vele, akkor a helyes stratégia a következő: először tanúsíts barátságos viselkedést, majd ha az illető ezt nem viszonozza, akkor úgy viselkedj vele, ahogy ő veled. Arányosan viszonozni kell a viselkedését, így ha meggondolja magát, és békülékenyebb lesz, akkor te is stb., ha viszont ellenségessé válik, akkor ezt viszonzod. Így anélkül marad nyitva a békés együttműködés esélye, hogy neked túlzott egyoldalú áldozatokat kell hoznod. Ha pontosan tükrözöd a viselkedését, ezzel nemcsak "nevelő" hatást fejtesz ki, hanem a bizalomépítést is lehetővé teszed anélkül, hogy kihasználhatna.

2009. jan. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!