Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért érzem magamat mindenkiné...

Miért érzem magamat mindenkinél jobbnak?

Figyelt kérdés
Nem úgy értem hogy azt hiszem hogy mindenkinél jobban pl festek, tudom hogy mások sok mindenhez jobban értenek mint én, de úgy érzem egyszerűen jobb vagyok másoknál és kész. Fura, mert a környezetemben sokan inkább utálják magukat, a többiek meg csak úgy elvannak.. Tehát nem úgy vettem észre hogy ez általános lenne. Egyébként nem viselkedem beképzelten vagy lekezelően másokkal, szóval a társadalom előtt "normálisan" viselkedem. Belül viszont lenézek szinte mindenkit.
2010. nov. 4. 15:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
mert egy öntelt egoista vagy, AZÉRT.
2010. nov. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És az baj? Mindenkivel rendesen viselkedek, konfliktushelyzetbe még kb. sosem kerültem senkivel, nem mintha érdekelne, csak nem látom értelmét.
2010. nov. 4. 16:09
 3/11 anonim ***** válasza:

Irigyellek.:) Én meg a fordítottad vagyok. Okos vagyok, szép és csinos, folyton dicsérnek a munkám miatt, mégis úgy érzem,csak azért mondják,mert illik. Örülj neki,hogy ilyen vagy, de azért vigyázz,nehogy ez kihasson a viselkedésedre, mert nagyképűnek látszani már undorító. Amíg belül vagy ilyen, addig neked csak jó.

22/L

2010. nov. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én tudom hogy nekem jó, ezért is tartom furának hogy mások csak sajnáltatják magukat folyton, a boldogságukat pedig másoktól teszik függővé. Meg például van az a hozzáállás hogy "nekem soha semmi nem jön össze". Na velem ez fordítva van, én mindenhez úgy állok hozzá, hogy "Ezt akarom, tehát így is lesz." Bár lehet ez azért van, mert gyerekkoromtól kezdve gyakorlatilag szinte mindig mindent megkaptam/elértem amit akartam (pedig a szüleim nem különösebben gazdagok). Csak most egy ideje annyi a különbség, hogy ha valamit akarok azt nekem kell intéznem, de egyelőre jól mennek a dolgaim azóta is, tehát...

És mint írtam nem célom megutáltatni magam a világgal mert azzal nem megyek semmire, meg nekem jó is így, vicces belegondolni hogy igazából senki sem ismer. :) Ja, még régen általános iskolában pont fordítva volt, ott gyakran hangoztattam hogy milyen jó vagyok meg minden -persze akkor még csak poénból, nem csak én és nem is igazán vettük komolyan-, aztán most meg nem hangoztatom egyáltalán, de így gondolom. Nahát, lehet az évek során ezt így tudat alatt magamba neveltem? :) De egyébként másokat elnézve sokkal jobb így élni, magamon kívül nem igazán érdekel más így nincs is min idegeskedni, maximum a saját dolgaimon, de azokra meg általában tudom a megoldást, vagy ha nem, csak rajtam áll kitalálni. Nos rájöttem, pl. ez az egyik ami miatt jobbnak tartom magamat másoknál, a folyamatos nyavalygás helyett tudom hogyan kell tökéletesen élni. Hát köszönöm hogy megválaszolhattam a saját kérdésemet. :D

2010. nov. 4. 16:56
 5/11 anonim ***** válasza:

Szóval nem is vágysz olyan emberekre, akikkel néha mindent megbeszélhetsz? Nem vágysz egy barátnőre, akinek mindent elmondhatsz? És ha fiúd lesz, akkor legbelül őt is le fogod nézni?

Sajnálom, de nem irigyellek. Sosem tudnék egyedül, barátok nélkül élni.. Főleg úgy, hogy hazudok magamról mindenkinek, álarc mögé bújok..

Inkább vagyok túlérzékeny, és barátságos, mint hazug, és lenéző..

2010. nov. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mindent nem, vannak ismerőseim akikkel szoktam beszélgetni hétköznapi dolgokról, ami épp jön, de a magánügyeimet nem érzem úgy hogy bárkivel meg kellene osztanom. Nem mintha titok lenne, de jobb szeretem ha nem kérdezősködnek. Ilyen romantikus kapcsolatra meg méginkább nem vágyom, ha valakivel sok időt kell együtt töltenem azt nagyon hamar megunom. Egyébként meg senki nem mondta hogy irigyelni kéne, te dolgod neked hogy a "jó". :)
2010. nov. 4. 18:53
 7/11 anonim ***** válasza:
Hmm teljesen olyan vagy mint én. Furcsa is, hogy látok egy ilyen kérdést :) Már régóta ezen gondolkozok, hogy miért érzem magam felsőbbrendűnek mindenki másnál, bár még nem találtam rá semmilyen választ. "ezért is tartom furának hogy mások csak sajnáltatják magukat folyton, a boldogságukat pedig másoktól teszik függővé" -Ezzel tökéletesen leírtad azt, amit utálok az emberekben, azt hogy nem bírják megoldani a problémájukat, és akármi rossz történik velük mindnekinek elmondják, hogy sajnálják őket. Engem csak az zavar, hogy akármennyire is akarok lekezelően viselkedni mással, valamiért nem megy, szóval csak magamban könyvelek el minden észrevételt, ami nem a legjobb. Inkább lennék egy beképzelt egoista állat xD
2010. nov. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
19/F ez lemaradt
2010. nov. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Elég érdekes személyiség lehetsz :)
2010. nov. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha tizenéves vagy, normális. Mindenkinek van ilyen korszaka.
2010. nov. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!