Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnám legyőzni a...

Hogyan tudnám legyőzni a lámpalázamat matek órákon?

Figyelt kérdés

Bejön a tanár, a hetes jelent, és elkezdődik az óra. Én meg rettentően izgulok hogy na vajon kit/kiket hiv ki táblához. ÉN mindig köztük vagyok. Alapjában véve nincs bajom a matekkal, nem vagyok egy lángész ebből a tantárgyból, de ha otthon leülök és egymagam elgondolkodok, belemélyedek a dologba, megértem.

DE! Ha táblához kihivnak, végem van. Egyszerűen leblokkol az agyam. Nem jut eszembe a szó szoros értelmében semmi. Próbálok irogatni valamit a táblára azért mégis, közben hallom hogy a fél osztály rajtam röhög, a másik feléről ha nem is látom, de tudom hogy lerí róluk a sajnálkozó tekintet...a tanár meg közben ilyeneket magyaráz:" hogyha nem tudsz törteket összeszorozni menj vissza 6. osztályba"..stb. És akkor most ilyen körülmények között oldjam meg a feladatot...ilyeneken gondolkodok hogy 12+8... persze abszolút hülyeséget írok le, és nem azért mert nem tudom hogy az 20 hanem, mert mindenki engem néz/vagy kinevetnek és várják hogy mondjak valamit. szörnyű érzés tud lenni...a tanár meg azt hiszi hogy nem tanulok...és nem akarom hogy azt higgye, mert igen is tanulok, de táblánál nem megy...

Úgyérzem ez kicsit köszönhető annak is hogy új osztályba kerültem, új tanárok közé, az osztályból csak pár emberrel jövök ki igazán, de nem is baj, mert nem is vágyom a társaságukra...úgyérzem nem hozzám valók, de egyikőjükkel sem vagyok rosszban. Igy visszagondolva a régi osztályomban mennyire más volt minden,nem voltam lámpalázas matekon, simán megoldottam a feladatokat a táblánál, sőt akár hiszitek akár nem matematika versenyekre is jártam.

Bánt ez az egész, kicsit kevesebbnek érzem magam a többieknél emiatt amikor reggelente belépek a terembe, pedig tudom közülük van olyan aki aztán tényleg nem érti, és mivel teljesen más szakosok vagyunk, nem is főtárgyunk a matek, igy az osztályban senki sem mondható lángésznek...sokan nem értik, mégis úgyérzem engem néznek le emiatt, aztán amikor a dolgozataim meg jól sikerülnek( ugye ott nem kell mindenki előtt gondolkodni) meg csodálkoznak. Persze tudom vannak más értékeim az élet más területein, vannak barátaim akik szeretnek, de mikor ez eszembe jut...mindig borúsan látok mindent... Elnézést, ha sokat irtam, remélem lesz aki elolvassa, és tudna segíteni nekem ennek leküzdésében.

Köszi előre is:-)


2009. jan. 8. 17:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan szólj diszkréten a tanárnak, hogy téged ez kényelmetlenül érint... Engem is kiverne a víz, ha kihívnának, meg tudlak érteni. Viszont én kerek perec nemet szoktam mondani :)
2009. jan. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Írasson veled dolgozatot a tanár. Ha nem akar külön, órán kívül, akkor ültessen el valahova, adjon 5 különböző példát (beszéljétek meg előre a témaköröket), és egész órán azt írd. Ebből egy jó tanár még esetleg a féléves jegyet is meg tudja saccolni...
2009. jan. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Ha a városba van drámaszakkör akkor próbáld meg. Rajtam sokat segített a lámpalázban.
2009. jan. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 yuda ***** válasza:
91%

egy lehetőség:megpróbálhatnál átjelentkezni mások osztályba,ha a tanárral van gondod.


Lámpalázat lassanként lehet leküzdeni,de legtöbb embernek akkor is megmarad-inkább kezelni lehet,hogy elsőnek is a legfontosabb,hogy egyedül tanulva hangosan gyakorold azt,amit úgy is kell előadnod.Tehát felelésre hangosan tanulj,dolgozatra pedig írásban gyakorolj.Gondolom logikus?!

-másodiknak meg keress olyan társaságot,lehetőségeket,akik előtt szerepelhetsz,szavalhatsz,felolvashatsz----akár szakkör formájában,ahogy valaki írta az imént,akár csak otthon:tesók,szülők előtt-ezek mindenképpen segítenek valamennyit-és hát az örök klasszikus: gyakorolj tükör előtt-sokaknak segített már.

2009. jan. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is jó lenne szólni a matek-tanárnak vagy beszélni erről az osztályfőnökkel is.

Az se lenne rossz, ha előbb megoldatná veled a feladatot írásban...után előadnád a megoldást táblánál.

A mi osztályunkban volt olyan akik soha nem felelt..soha..és

a legjobbak közt volt az eredménye (itt tehát a tanár figyelembe vette a diákot)


Másrészt, megpróbálhatod ezt végiggondolni:

A példa az példa papíron, táblán,....plafonon is az lenne..csak oda nem szoktunk írogatni.

Miközben a táblánál állsz és épp a példával vagy elfoglalva...a helyes megoldás mindenképpen ugyanaz marad, akár piszkál a tanár, akár nem, akár piszkál az osztály, akár nem......ha közben a Föld Kockává alakul.., akkor is.

Ha nem arra gondolsz, hogy szerepelni mész, hanem arra, hogy példát megoldani az jobb.

A te dolgod a példa....amennyire tudod magad értékelni a megoldás helyességét azt úgyis meg fogod tenni...hogy ezen felül hogyan értékel a tanár végül, vagy mit csinál közben az osztály az már nem a te dolgod.

Az lenne jó, ha kíváncsi lennél az eredményre....ha azt a kíváncsiságot meg tudnád tartani..amit egyedül megoldva a példát is átélhetsz.

Azon tartsd a figyelmed, amin papíron is tartanád.

Papír-toll-feladat = Tábla-kréta(vagy filc)-feladat.

Ne bárki véleményéért sétálj ki, hanem megoldani a példát.


(A vélemények maguktól változnak majd....azzal nem kell foglalatoskodni.)

Ami a gondotad okozza az nem matematikai terület...hanem lelki.

Ha sikerül úgy koncentrálnod ahogy írtam...akkor annak végeredménye lehet, hogy az emberek mást csinálnak majd körülötted, mint most, és helyre áll a lelki békéd.

2009. jan. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
66%
Szia! A többiekkel egyetértek, koncentrálj a feladatra, de van egy tanács még ami remélem neked is hasznos lesz. (Nekem segített) Ha parázol és zavar, hogy a többiek néznek, gondolj arra hogy meztelenül ülnek a padban mindannyian és máris ELFELEJTED A LÁMPALÁZAD. Lehet furi, de hátha bejön. :-) R.
2009. jan. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi Mindenkinek:)
2009. jan. 9. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!