Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Valóban velem van a probléma?...

Valóban velem van a probléma? Tényleg gáz ahogyan viselkedek? Szánalma az amilyen vagyok? Ha igen, miben és hogyan változtassak?

Figyelt kérdés

Van egy adott környezet, egy 20-30 főből álló hasonló korú(17-21) éves nevezzük csoportnak.(Nem áll mindenki barátságban egymással, de nem tudom jobban megfogalmazni:S)

A koromból adódóan(19) én is ebbe a csoportba tartozom.Viszont ott engem egy sznob, nagyképű, bunkó k.-nek tartanak.

Ebbe a környezetben az a szokás, hogy még a legjobb barátnők is kebeszélik a másikat, a háta mögött, a szemükben viszont mindenki egy kedves aranyos ember.(Fiúk-lányok vegyesen.)

Én viszont teljesen az ellentét vagyok.Nem állok le jópofizni olyan emberekkel, akik tudom, hogy teljesen más véleménnyel vannak rólam, mint ahogy mutatják.Ha találkozunk akkor köszönök nekik és ennyi.A másik, hogy nem tűröm az igazságtalanságot, és kiállok az igazamért is ha kell.

Ha valami nem tetszik, kimondom kerek perec a véleményemet.Viszont egy hónapja kezdtem el azon gondolkodni, hogy miért nincsenek már mellettem az eddig igaz barátoknak hitt emberek.Aztán rájöttem, hogy azért mert én megmondom a véleményemet.

Elmesélek egy történetet:

Pár éve, egy buli előtt kipróbáltuk a spurit.Jó volt, meg minden viszont én a többi alkalommal nem akartam, míg ők csinálták.Persze folyamatosan kaptam az ívet, hogy mivel én nem csinálom nekik többe kerül, és hogy lehetek ilyen.És én akkor megmondtam nekik, hogy nekik se kellene, mert ha így folytatják drogosok lesznek.Azóta utálnak.

Természetesen vannak most is új barátok, sőt van egy olyan is köztük akinek elmondhatom a véleményemet és ő is elmondhatja nekem anélkül, hogy harag, vagy sértődés lenne.

Nekem eddig is el lehetett mondani, mivel közel sem vagyok tökéletes, és képes vagyok változtatni, csak sajnos a többiek cukkolással úgymond csúfolással mondták el a véleményüket.

A másik meg,amiért sznobnak néznek, hogy szeretem a márkákat.Nem Pradara kell itt gondolni, és nem is arra, hogy minden ruhám márkás, hanem, ha megtetszik egy Gas vagy egy Retro-s ruha akkor megveszem, és fel is húzom.Ezért is folyamatosan kapom az ívet, hogy mennyire egy sznob, P.A. Vagyok, és miért kell nekem márkás ruhába járnom.Ráadásul szeretem ha van rajtam valami különleges: ez vagy egy 12 cm-es magassarkú vagy egy nagy napszemüveg vagy vmi feltünő kiegészítő.És ilyenkor jön az, hogy feltünési viszketegségben szenvedő meg nemtudom még micsoda ember vagyok.

Eddig nem gondoltam volna, hogy ez ennyire gáz lehet, sőt kiegyensúlyozott boldog életem van már mióta saját magamat merem adni(kb 2 éve van ez így, előtte befolyásolható voltam, és volt egy kis depresszióm is, mivel úgy éreztem mindenkinek meg kell felelnem)

Szerintetek is gáz ez, abból ítélve amit leírtam(persze vannak hibáim nekem is külső és belső is,szóval nem hiszem magam tökéletesnek)

Csak mivel ennyire elpártoltak tőlem az emberek, lehet, hogy velem van a baj, és be kellene fognom a számat és előttük nem fel húzni a márkás dolgokat.:S


2010. nov. 12. 15:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért KELL ebbe a csoportba tartoznod? Ha nem érzed jól magad köztük, miért vagy, jársz el velük? Keress inkább egy olyan csoportot, ahol önmagad lehetsz. Őket meg hagyd a fenébe!
2010. nov. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Azért hívnak sznobnak, mert irigyek a márkás cuccaidra. Ők biztosan nem engedhetik meg maguknak. Erre nem tudok mit mondani, döntsd el te, hogy mi neked a fontosabb: az, hogy megmaradjon a stílusod, amiben annyira jól érzed magad, vagy feladod ezt azért, hogy ne cseszegessenek a barátaid. Én nem adnám fel a stílusomat, viszont ügyelnék arra a helyedben, hogy véletlenül se kérkedjek ezekkel puccos dolgaimmal. Viseld őket, és majd megszokják. Ha csak emiatt nem szeretnek, akkor nem is nevezhetők igazi barátoknak.

A szókimondással kapcsolatban pedig, szerintem hosszú távon kifizetődőbb, ha nem nyitod ki mindig a szádat és nem mondod meg a magadét. Régebben én is ilyen voltam, meg is kaptam a "magamét". Olyanokat mondtak rám, hogy beszólogatós, bunkó meg stb. Hiába tudtam, hogy igazam volt, hiszem csak olyanokat mondtam emberekre amik valóban szemetszúróan igaznak bizonyultak.

Azóta visszafogtam magam, inkább magamban tartom a véleményem, vagy csak azoknak mondom meg, akik fel tudják ezt dolgozni, sőt még értékelik is. Hidd el jobban jársz.

Szóval nem, nem vagy szánalmas, de ha haverokat akarsz szeretni, ha azt szeretnéd h kedveljenek mások, akkor tartsd magadban azokat a gondolatokat amelyekkel másokat megbánthatsz.

2010. nov. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyetemista, és kolis vagy ilyesmi hogy szinte mindig velük van:)


Hát kérdező én büszke lennék magamra a helyedben, hogy nem olyan hazug képmutató vagy mint ők.

A márkás ruháidat meg nehogy már szégyelld,én örülnék nekik,meg annak is ha tudnék szépen járni 12cm-es sarkú cipőben,de sajnos nem megy.lehet ők is szeretnék ezt..:)

2010. nov. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Ha ez egy baráti társaság lenne, akkor mindenki mindenkit elfogadna olyannak, amilyen, illetve nem beszélnék ki egymást! Ugyanis nem az a barát, aki mindenféle szépet, jót mond Rólad, hanem az, aki őszinte, még akkor is, ha fáj Neked! Én személy szerint nem szeretnék egy ilyen társaságba tartozni! Inkább legyek barátok nélkül, mint, hogy ilyen társaságba tartozzak! Te pedig ne változz meg, hanem keress új barátokat, akik elfogadnak, és szeretnek úgy, ahogy vagy! Az is lehet, hogy csak irigyek!


Üdv

24/L

2010. nov. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mindhárom előttem irónak igaza van: egyrészt lehetőlegh olyanokkal barátkozz, akik szeretnek, elfogadnak olyannak, amilyen vagy és akik társaságában nem kell mássá lenned, nem kell neked is képmutatónak lenned.

Másrészt légy büszke magadra, mert van véleményed és azt fel is válallod,pl. nem drogozol csak azért, mert a többik ezt várják el, de harmadrészt vigyázz arra, kinek mikor mit mondasz, mert a túlzott őszinteség bántó is lehet. Ha mindenképpen ki kell mondanod, próbáld meg finoman megfogalmazni, hogy a jó szándékot is lássák.Az emberek általában nehezen viselik el az igazat, igy inkább háritanak s te leszel a rossz,mert kimondod.

2010. nov. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat, ha félrevezetősen írtam.Nem vagyok velük.Nem is járok el velük sehova.Csak egy helyen lakunk.buszon, meg néha itt-ott találkozunk.Köszönő vagy még olyan viszonyban sem vagyok velük.
2010. nov. 12. 16:04
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, mindegyik hasznos volt. :)

Várom még más véleményét is. :)

2010. nov. 12. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!