Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tehet egy ilyen szar?

Mit tehet egy ilyen szar?

Figyelt kérdés
szarnak érzem magam! midnehze lusta vagyok...a tanuláshoz,midnehez! még a cicababáknak is jó,azok legalább arra nem lusták,h a szépségükkel foglalkozzanak,de én:( mit tehetnék,h ne legyek ennyire lusta here dög?
2010. nov. 16. 15:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Megtetted az első lépést a változás felé, bevallottad, hogy milyen vagy( bár nem arra gondolok, ahogyan te kifejezted magad ), de a lényeg, hogy rájöttél arra, hogy nem tetszel önmagadnak ilyen viselkedéssel.


A következő lépés viszont az elhatározás és tudom, hogy nehéznek tűnik, hiszen már biztosan próbáltad, de nem sikerült és nem is érted, hogy miért. Eldöntötted szerdán, hogy csütörtöktől minden más lesz, de pont ugyanolyan sikertelenségbe fullott az egész, mint ahogy azelőtt is volt, igaz ? Nos ez nem ok nélkül történt így.


Ugyanis az akarás és az elhatározás között nagy különbség van. Megakarsz változni, de ha nem sikerült eddig akkor valójában nem határoztad el magad rendesen.

Gondolkodj egy kicsit: valóban megakarsz változni ? Ez nem is annyira egyszerű, mint amilyennek tűnik. Ugyanis az ember többmindent akar, de ha egyik akarás legyőzi a másikat akkor az fog dominálni benned. Gondolj bele: mi az, ami még a lustasághoz köt ? Lehet az, hogy szeretsz nagyokat aludni, lehet az, hogy élvezed, hogy mindig azt csinálod, amihez kedved van, lehet pedig az, hogy sokat számítógépezel meg TV-zel, és ez nem baj, de ezeket a dolgokat felkell ismerni. Mert hiába akarsz te megváltozni, ugyanis a két akarás, illetve a két vágy az üti egymást, így természetesen az győz, amelyik erősebb.


A lustaság üti az aktív viselkedést és ez azt jelenti természetesen, hogy egy aktívabb élet bizonyos lemondásokat követel.

A kérdés az, hogy hajlandó vagy-e lemondani mindazokról a dolgokról, amik a lustasághoz tartoznak, de mégis örömet szereznek neked ? (természetesen nem hosszútávú örömet, hanem rövidtávút)

Mert ha a válasz nem akkor elfelejtheted azt, hogy megváltozz. A változás áldozatokat követel, amiket meg kell valósítani.

2010. nov. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

találj valamit ami motivál

mit akarsz elérni az életben így?

(igaz ezt pont én mondom aki kb ugyanilyen de hát na)

2010. nov. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszia válaszotokat:) első sokat segítettél ,a másik baj,hogy elkezdem a változást,de túl soknak tűnik elrontok vmit és feladom:( vmi kis hibát csinálok,vmi nem

úgy lesz,ahogy terveztem és már nem érdekel az egész:S elmegy a kedvem tőle:SS

2010. nov. 16. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!