Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Jól érzed magad nálad jóval...

Jól érzed magad nálad jóval alacsonyabb intellektusú emberek társaságában?

Figyelt kérdés
Táncsuliba járok, a csoportunk úgy alakult, hogy rajtam kívül teljesen egyszerű, tanulatlan emberek járnak. Elkezdtek az órákon kívül is összejárni, tényleg nagyon kedves, jóérzésű emberek, de valahogy mégsem érzem olyan jól magam velük, mint a velem hasonló értelmi szintű emberek társaságában. Ez természetes vagy gusztustalan sznobizmus, amiről valahogy le kellene szoknom? Ha az utóbbi, hogyan kedvelhetném meg a társaságukat?
2010. nov. 27. 01:16
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Teljesen átlagosan, azzal nincsen semmi gond. A szellemi inspiráció hiányzik a társaságukban, nem az esztétikummal van probléma. Ápoltak, normálisan öltöznek.
2010. nov. 27. 14:36
 12/23 anonim ***** válasza:

Akkor el kellene döntened, hogy elfogadod ezt a helyzetet vagy nem. Ha elfogadod, akkor csak ott beszélgettek általános dolgokról, de a táncsulin kívül nem találkoztok. Ha nem jó, akkor esetleg nézz körül más suli után. Jó-e a suli amúgy? Mert aszerint is mérlegelhetsz, hogy mi a fontosabb neked, a társaság vagy amit és ahogyan ott tanítanak? (Tudom, a legjobb mindkettő lenne, de akkor ld. az előző mondataimat.) Szerintem nem tudod erőltetni, hogy megkedveld a társaságot, ha egyszer másra vágysz, max. elfogadni tudod őket.

Azt hiszem sejtem, miről írsz. Tudom nem vigasz, de nekem a munkahelyemen van ilyen érzésem (pedig főként diplomás emberek a kollégák, de a diplomával sajnos nem osztják együtt az érzelmi intelligenciát). Azért táncsulit könnyebb váltani, mint munkahelyet, ahol ráadásul egész napra össze vagy zárva számodra nem túl előnyös emberekkel.

Az egyszerű gondolkodású emberekkel váltok néhány mondatot, elvagyok velük-egy ideig. Aztán eljön az ideje, amikor többre vágyom. Ilyenkor keresgélek, hátha találok az elképzelésemnek megfelelő társaságot, ahol jól érzem magam, ahol élmény beszélgetni. Ha nem találok, tovább keresek. Amúgy a barátaimat is úgy válogattam össze, hogy érzelmi szintjünk hasonló legyen. Velük szinte flow élmény a beszélgetés és az egyéb programjaink is:-)Azt pedig megérzi az ember, ha valakivel egy hullámhosszon van!

2010. nov. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
A táncsulival nincs gond, a funkcióját tökéletesen betölti, a tanár is jó, ott el is vagyok a többiekkel, hiszen főleg táncolunk, néhányperces csevegéseknél meg nem zavar a szellemi magasságok hiánya.:) Eddig nem is volt semmi probléma, csak mostanában elkezdtek összejárni, és természetesen engem is hívtak, elmentem, aztán lelkiismeret-furdalásom volt, mert kedvesek voltak velem, mégis alig vártam, hogy eljöhessek.
2010. nov. 27. 15:05
 14/23 A kérdező kommentje:
Ezzel a résszel amúgy nincs gond, ki tudom menteni magam a közös programok alól anélkül, hogy megbántanám őket. Csak azt nem tudtam, hogy a hozzáállásom természetes, vagy egy undok marslakó vagyok.
2010. nov. 27. 15:07
 15/23 A kérdező kommentje:
Ja, és van is társaságom, akikkel össze szoktunk járni, és ahol jól érzem magam.
2010. nov. 27. 15:09
 16/23 anonim válasza:

Megesik az ilyen ;) néha ne érj rá, "randi" meg egyebek. ;)


Ha sznobizmus lenne, nem is lenne miatta lelkiismeret-furdalásod.

2010. nov. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Az lesz.;)

Köszönöm!

2010. nov. 27. 15:24
 18/23 anonim ***** válasza:
nem olvastam el mindegyik hozzászólást, de azt is vedd figyelembe, hogy az embert nem az ürüléke, de nem is a tudása szerint "válogatjuk"...vannak okos emberek, akik azt hiszik mindent tudnak,de erkölcsileg nullák...
2010. nov. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Amúgy, te nő vagy férfi vagy?
2010. nov. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Én is kevés értelmes embert találok:/ még a sulin belül is,pedig egy nagyon erős gimnázium,de legtöbben itt is ilyen fészbúk lájk fanok:( nekem tetszik a stílusod..jó lehet a barátaidnak,irígylem őket:)
2010. nov. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!