Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van éles határ a szeretet és...

Van éles határ a szeretet és a szerelem között?

Figyelt kérdés
Kérem főleg olyanok válaszoljanak, akik tudják milyen feltétel nélkül(!) szeretni több embert, akik nem a családod és nem a párod.
2010. nov. 27. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:

attól függ hoyg értelmezed a szerelmet. ha a szerelem fogalmát még a mámoros elvakult rajongásként éled meg, akkor igen: hatalmas, éles, kemény vonal van. a szeretet annál sokkal bensőségesebb.

viszont ha a szerelem a te világodban sokkal mélyebb ennél akkor azért összemosódhat. de ez rengeteg midnentől függ. szerelemből több féle van, ami nem csak emberfüggő, de attól si függ menyni dieje vagy együtt a pároddal, és még nagyon nagyon sokmindentől.

2010. nov. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a gondolatokat!

Az a helyzet, hogy még csak a mámoros szerelmet tudom milyen, a lecsillapodott "fajtát" még nem, és ezért érzem furán magam, mert (fiúként) számos lánnyal úgy vagyok, hogy szívből érzem hogy feltétel nélkül szeretem, sosem tudnék nekik ártani, hálás vagyok azért, velük lehetek, de nem vagyok beléjük szerelmes (pl nem fáj ha más sráccal jár) és ezt nem tudom hova tenni. Baj van-e velem, vagy tényleg lehet ok nélkül mélyen szeretni....

2010. nov. 27. 22:46
 3/8 anonim ***** válasza:

a valós szeretet az tényleg hátsó szándék nélküli...nem érdekből szeretsz valakit...ha megteszed az már önzés...és a valós szerelem és valós szeretet közti eltérés mindössze egyetlen inspiráció. ilyen belső sugallat, vagy hogyan nevezzem. a rajongásig szerelem, az elvakult az pedig ragaszkodás, vágyódás, ami megint az önzés kategória...nagy tévedésben vannak az emberek ezzel kapcsolatban...a szeretet önzetlen teljesen...így a szerelem is. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

első vagyok...

hát tudodnem akarok túl pesszimistának tűnni, de lehet hogy egyelőre csak naív vagy. Persze az is lehet hogy nem. Vannak emberek akik hajlamosabbak a tiszta önzetlen érzelmekre.

a mámoros szerelem viszont nem feltétlen csap át lecsillapodottba (v átcsap, vagy elmúlik), és visszafelé is igaz: nem minden "lecsillapodott" szerelmet előz meg mámoros.

Az hoyg nem vagy beléjük szerelmes... hát erre igazából csak azt tudom mondani hogy az embernek fogalma sem lehet hogy mennyire szerelmes éppen most addig, amíg a halálos ágyán össze nem veti az összes ilyen "kalandját". hiszen nem tudhatod mi a szerelem ha még nem élted át a legvadabb, legőszintébb és legteljesebb érzelmet, és ugye nem tudhatod hogy most azt éled-e, vagy lesz ennél még sokkal durvább is :). Az hogy nem fáj ha más sráccal jár utalhat sokmindenre... nem zárnám ki ettől a szerelmet, az sem feltétlen birtokló érzelem.

de nincs veled baj. általában sajnos olyan elcseszett lények vagyunk hogy olyan embereket tudunk valóban mélyen, ok nélkül és őszintén szeretni akik nem érdemlik meg. a szerelem ilyen. nem csak vak, de hülye mint a s*ggem.

azthiszem talán éppen a mámoros rózsaszín szerelem az ami önzetlen, hiszen akkor minden önzésen felülkerekedik a vágy a szerelmed tárgya iránt. aztán ha ez lecsillapszik, csak akkor tudhatod meg hogy valójában életképes-e a kapcsolat, és milyen "típusú" szerelem az amit érzel iránta.

2010. nov. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi LastOne.Left és utolsó (aki az első :)


@LastOne

Meg tudnád fogalmazni mi az az "egyetlen inspiráció, belső sugallat"? Vagy ez olyan, hogy tudni fogom ha megvan, ha nem egyértelmű, akkor meg tuti nem szerelem?


A bajom az az, hogy több lány felé is "éppenhogynem" szerelem érzésem van, és mind felé egyenlően, "egyik sem jobb/rosszabb mint a másik". Konkrétan nem is az állapottal van bajom, mert nem sietek sehová, csak még így nem voltam soha, hogy szeretek is több lányt, vonzódok is hozzájuk, testileg-lelkileg, és nem tudok különbséget tenni köztük...

Mikor vakon szerelmes voltam, akkor megtapasztaltam milyen tökéletesen egy emberre fókuszálni és hozzá rendelni mindent, most meg ez a fókusz szétterült több emberre és ez nekem elég fura, nem érzem hogy tudnék/akarnék újra fókuszálni egyetlen kiválasztottra, pedig az tűnne a helyes útnak..

2010. nov. 28. 12:30
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja még hozzátenném azt, hogy a "sima" önzetlen szeret része a dolognak a saját neműek, fiúk felé is eléggé felerősödött a lányok felé érzettel egyidejűleg, tehát mintha mindenkit jobban szeretnék egy ideje... Csak arra akartam ezzel rámutatni, hogy igazából nem néhány ember felé jöttek elő az önzetlen érzések, hanem úgy általánosságban, viszont ha párt választanék, úgy érezném valakikkel szemben önző lennék hogy nem őt választom...
2010. nov. 28. 12:41
 7/8 anonim ***** válasza:

és erre mondtam az inspirációt, amikor érzed belül, hogy ő a párod, de figyelmeztetlek ne keverd össze a ragaszkodással, ez a hang nem győzköd téged, nem ordít, egyszerűen csak szól, hangja halk, világos és biztos. vigyázz egyébként erre.

"viszont ha párt választanék, úgy érezném valakikkel szemben önző lennék hogy nem őt választom..."

az nem önzés, ha te nem adod oda magad valakinek, akkor lenne az, ha szemétkednél, fölényeskednél avval a lánnyal...az önzés az, hogy ha csak magaddal foglalkozol, más érdekét semmibe véve...ha úgy hozol döntést, hogy mögöttes érdek van. az önzetlenség a jellemben nyilvánul meg, abban, hogyan viszonyulsz a másik egyénhez. szóval akit nem választasz, azzal ugyanúgy tudsz szeretet módjára bánni...ne ess át a ló túloldalára, mert jól haladsz már, nagyon érdekes amit írtál, hogy a szereteted hirtelen kiterült több emberre is. ennek van oka is, azt pedig nagyon jól érzed, hogy a fókuszálással gond van, ugyanis az a vágy és ragaszkodás alapú eljárás...ami pedig önzés...:)

Tehát lesarkítva az nem önzés, hogy te a kakaós-csiga árustól veszed meg a kaját, nem pedig a briósostól...a lényeg, hogy azért tegyél meg valamit, mert azt érzed helyesnek...mögöttes szándékokat figyelmen kívül hagyva, az a bizonyos belső hang segítségével, ami a lelkiismereted, ami valójában Te vagy, a mélyebb valód. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

LastOne.Left, köszönöm amit írtál, azt hiszem kezdem kapisgálni :)


A lányokkal egyébként azóta sok mindent nem változott a helyzet, csak gyengültek a bűntudat jellegű érzéseim. A fejemben úgy tűnik letisztultabb lettem, nem foglalkozok azzal, ami miatt végül is kiírtam a kérdést... Elfogadom, hogy bárkivel találkozok, egyből nagyon közel érzem magam hozzá, és a jelek alapján ez kölcsönös.


Ismeretlen lányok felől ennyi - látható ok nélküli - mosolyt, szemkontaktust, érdeklődést és kezdeményezést felém nem tapasztaltam talán az egész életemben, mint az utóbbi 2-3 hónapban. Mintha ez lenne az új természetes állapotom, hogy automatikusan vonzódunk egymáshoz.... Konkrétan még elképzelésem sincs, hova fogok kilyukadni ebből a helyzetből, de nem is érdekel igazából. Hálás vagyok, hogy átélem milyen színtiszta pozitív érzésekkel viszonyulni egymáshoz :)

2010. dec. 10. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!