Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Gátlásossá tesz, nincs önbizal...

Gátlásossá tesz, nincs önbizalmam?

Figyelt kérdés

Van egy személy, akit már NAGYON rég ismerek... Valahogy mindég összehoz vele a sors. Már óvoda óta ismerem, és mindég úgy hozza a helyzet, hogy vele kerülök egy társaságba, osztályba. Mindég is volt köztünk kisebb viták, mind a ketten különböző véleményen vagyunk, tökre az ellentétem. Elveszi az egész önbizalmam, rosszul érzem magam a közelében. Ő mindenkivel jóban van és mindenkire nagy hatást gyakorol, ellenben nekem kicsit nehezebb barátkoznom és nem vagyok olyan "menő" mint ő. Ha ott van a közelemben, úgy érzem kibeszél a hátam mögött, és ha nem is nagyon mutatja ki, én látom rajta, hogy idegesítem és hogy nem tud kiálni. Neki sokkal könyebb, mivel ő kemény, ellenben velem, éngemet minden nagyon megvisel. Már attól csökken az önbizalmam, hogy a közelben van valaki, akiről látom hogy nem kedvel. Nem tudom elkerülni, jaj, de jó is lenne... Vannak akik szerint beképzelt és pletykás, de én szeretnék vele jobb kapcsolatban lenni, márcsak saját miattam is... Mit tegyek, hogy szerezzek több önbizalmat? Hogyan vágjak neki vissza pirulás és zavarbajövetel nélkül, úgy hogy legalább 1szer ne én tünjek hülyének...

Köszi hogy elolvastad :( 16/L


2010. nov. 30. 19:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne vágj neki vissza. Miért is lenne az jó?

Az járjon a fejedben, hogy a te érzéseidnek te vagy az ura, a te döntéseidet te hozod, a te céljaidat te határozod meg.

Ő meg..Nem te, hanem egy rajtad kívül álló, és te szabod meg, milyen hatást gyakorolhat rád....

Dicsérd meg a jó képességeit, ismerd el a keménységét, valld be te gyengébb vagy, kérj bocsánatot ha idegesíted...

És ez nem benyalás. A korosztályod mondjuk hajlamos annak tekinteni. Itt arról van szó, hogy kifejezed azt amit érzel, nem erőlködsz egy álarc mögött maradni. Őszinteség. Nincs jobb gyógyszer a lelki gondokra, mintha az ember őszintén kimondhatja és nem magába zárja azt ami fáj neki... (Ezért írtad te is a kérdést itt ki.)

És mégegyszer: ki az, aki visszautasítja az őszinteséget? Ki az aki visszautasítja az elismerést? Ki az, aki bántani akar valakit aki bevallja, hogy gyengébb? Igen, van ilyen ember, de ha "kedves ismerősöd" is ez a kategória, akkor azon pillanatban rájössz hogy tényleg nincs értelme miatta rosszul érezned magad. Ha pedig nem ez a kategória, akkor máshogy fog veled viselkedni ezek után, mert talán egy rendes ember ő is...



Totál ellentéte amit fent írtam annak amit az ember (főleg a te korodban) általában tenne, de hidd el, az önbizalmad az fogja meghozni, ha elengeded az irigységet, elengeded a haragot, a félelmet, nem szégyenled azt, hogy most éppen te olyan vagy amilyen. Mert tudnod kell hogy tudsz változni. A rossz érzések elengedésének módszere pedig az, hogy hagyod őket a felszínre törni. Kifejezed. Amíg magadban tartod, addig persze hogy tied marad és belülről marcangol...


22/F

2010. nov. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Először fogadd el magad, és ne törődj velük, miért ennyire fontos a véleményük? Szerintem neked is megvan a véleményed róluk...

Másodszor aki kedvel azzal szerintem simán tudsz barátkozni, független attól, hogy az a személy miket mond/csinál.

2010. nov. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

De nem lennék rá képes... Sok minden történt még amit nem meséltem, ha elmesélném, biztosan más lenne a véleményetek... Hibás vagyok én is, de ő is sokmindenben... Nem lennék rá képes, hogy megdícsérjem, mert ő se tesz sosem olyat velem... Kétszinű személy... Jó vagyok neki, ha segítség kell, ha meg van ott mellettünk egy 3madik személy, mindég kihasználja ha zavarba jövök és elkezd piszkálni... Szeretném, ha valahogy ki tudnám védeni. De mivel nem vagyok az a visszavágós típus, csak próbálok vele jóban lenni, de az sem megy... Ha dícsérem csak az önbecsülését fényezem, és rögtön rávágja, hogy:

-Tudom... x.X

Féltékeny tipus, zavarta, ha valamiben jobb voltam nálam, és bevallom éngemet is zavart ha ő jobb volt nálam, de én nem mutatom ki...

... Olyan zavaros ez a dolog...

2010. dec. 1. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!