Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan szerezzem vissza az...

Hogyan szerezzem vissza az önbizalmam?

Figyelt kérdés
Az alsós osztályfőnököm valamiért nagyon nem csíphetett. Állandóan úgy ültetett, hogy a közelembe ne legyen egy lány se. A többieket egyetlen kérésükre átültetett oda, ahová az illető akarta. Rám ez nem vonatkozott. (Sosem dumáltam az óráin, a többiekkel ellentétben.) Alsóban is imádtam fellépni. Viszont egyetlen fellépésen voltam összesen. De akkor is csak azért(végső kétségbeesésében), mert már az osztály leghülyébb gyereke is be volt állítva. Az összes szövegem 4 év alatt:"A Nemzeti Bankot!". Ennyi. Pedig egy csomószor "léptünk" fel. Amiben én pl. a színpad közelébe se mehettem. Aztán jöttek a versenyek. Egy olyan versenyre küldött, ami azoknak való, akik úgy örülnek a hármas jegynek, mint egy négyes tanuló a csillagos ötösnek. Pedig az évvégimben max. 3 négyes volt, a többi ötös vagy dicséretes ötös. A négyesek mind az ő tantárgyaiból voltak. Azt a verseny egyedül is meg tudtam volna nyerni a 3 négy fős csapat ellen. (Mondjuk a versenyen mindent én csináltam, de mindegy.) Aztán volt egy olyan (szavaló)verseny, amire az jelentkezhetett, aki akar. Kivéve (persze) engem. Nem engedte, hogy menjek. Ezekkel és még egy jó pár "aprósággal" mondhatni minden önbizalmat kiölt belőlem. Még hetedikben is meglepődöm, ha versenyre küldenek, mert az maradt meg bennem, hogy semmi esélyem sincs. Pedig itt minden fellépésben szerepet kapok és egy csomó versenyre íratnak be. Nem rég összetalálkoztunk az alsós tanárommal. Ő szépen elvolt a két barinőmmel én meg csak álltam ott. Amikor senki sem szólalt meg(ő pedig (rám se hederítve) mosolyogva nézte őket), akkor megkiséreltem, hogy megszólalok. De mint ha nem is szóltam volna, csinosan közbevágott. Mindig ezt tette. De miért? Hogyan szerezzem vissza az elvesztett önbizalmam? Egyszerűen semmit nem merek megtenni, mert egyedül ez a "béna vagy, semmi sem megy neked" viselkedés maradt meg bennem. Nagyon nyomaszt. :(
2011. okt. 4. 22:28
 1/3 anonim ***** válasza:

hát ez a probléma elég komplex, de ha te tudod, hogy többre vagy képes, akkor miért azzal foglalkozol, hogy mi volt alsóban. ráadásul írod,hogy egyedül is meg tudtad volna nyerni a versenyt, tehát gondolom még sem vagy olyan elveszett ezek ellenére sem..sőt. írod, h mostmár jársz versenyekre, stb...ahhoz is önbizalom kell . akkor most mi is a probléma? egyébként hány éves vagy?

19L

reklám:

2011. okt. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én alsós tanárom is ilyen volt, bár nem ennyire (én nem is akartam versenyre menni). Ne foglalkozz vele. Ne keresd a társaságát, te többre is viheted mint ő. Engem 1 osztályban, félévkor nagyon rosszul minősített (nem lehetett osztályozni, de azt hiszem olyan 1-2vel ért volna fel) Egy kis anyucival való elbeszélgetés segített a dolgon,és láss csodát, év végén még könyvet is kaptam:/ Erről ennyit. Gondolj a sikereidre és kész. Egy életre kellemetlen emlék marad, de 20 éves fejjel már lesz*rod.
2011. okt. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jobb lesz ha gátlástalan alkoholfogyasztásba kezdesz.
2011. okt. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!