Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Félsz a haláltól? Miért?

Félsz a haláltól? Miért?

Figyelt kérdés
ne csak igennel/nemmel válaszolj légyszi! írd le hogy mit gondolsz/érzel ezzel kapcsolatban. nem teszt, nem szakdogához kell, csak kiváncsi vagyok...16/L
2010. dec. 1. 22:03
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
62%
határozottan félek a haláltól. legfőképp nem magam miatt, én meghalok azt jónapot, nekem onnantól nem fáj, a hozzátartozóimnak azonban sokkal inkább. Meg mondjuk ha feltételezzük, hogy létezik mennyország és pokol.. hát a pokol nem valami csábító hely, és azért motoszkál az agyamban a "mivan ha..." dolog.
2010. dec. 7. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 haggyámán ***** válasza:

Nagyon egyszerű, hatalmas önbizalom kell hozzá. Kell, hogy merd megtenni azt a plusz egy lépést, ami enélkül nem megy.

Ha pl.: szeretne találkozni velem egy barátom, de iskolám van, inkább a barátommal találkozok, az iskolát be tudom pótolni. Ha van egy lány, aki tetszik, akkor nem csak távolról csodálom, leszólítom. Ésatöbbi, ésatöbbi, ésatöbbi.

2010. dec. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
54%
Nem félek. Úgy gondolom,olyan lesz a halálom utáni idő,mint,amikor még nem születtem meg. Születésem előtt se voltam "sehol",halálom után se leszek...
2010. dec. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
100%

Engem csak az zavar, hogy nem alkottam semmi maradandót.

Max pár száz évre valót tudnék, de annak meg mi értelme?


Félek az előtte lévő kellemetlen érzéstől. A többit meg már nem tudom elképzelni. Nem vagyok vallásos, de egy zuhanó repülőn az lennék :)

2010. dec. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 Havas Henrikné válasza:

hali:)

én néha úgy érzem szeretnék meghalni,mert vannak egyes problémáim,de amikor meg boldog vok mégis ikább szeretnék élni,azokért akiket szeretek...:D

2010. dec. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
Nagyon félek tőle! Nem tudom meg mondani, hogy miért de félek! :S
2010. dec. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:

Nem. Nem félek. Abban reménykedem, nem lesz fájdalmas és hosszú halálom, sem "rossz"(pl.: autóbaleset) De ha már szenvednem kell, valami ilyesmiért akarok szenvedni: Megmentettem egy társam életét a harcmezőn. Ez persze csak példa volt, de valami nemes tettet vigyek véghez, ha már szenvednem kell.

Nem félek a haláltól, csak erőt ad, hogy éljek. Ha eljön, hát eljön. LESZAROM. Ha van utána valami, akkor élek örökké, bár az kicsit sok. Ha nincs, akkor nem tudok mit tenni.

2010. dec. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
75%
Nem magától a haláltól félek, hanem attól, hogy esetleg minden megszünik utána, még csak nem az, hogy nem is leszek semmilyen formában, de gondolkodni se fogok tudni.. egyszerüen minden megszünik, ez elég rémisztö :S
2010. dec. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Még kicsi voltam, mindig azon gondolkodtam esténként, ha van valami utána, ÖRÖKKÉ élni? Nem tűnik semminek. De gondolj bele, mikor már 1milliárd "éves" leszel, és még akkor sem lesz vége. De nemhogy akkor. SOHA. Na ez rémisztő. Lehet akármilyen jó, örökké. Az emberi agy ezt nem tudja felfogni. Ezért lenne jobb teljesen megszünni. Ha megszünnél, nem gondolná rá, hogy mi is volt akkor? Bár jó lenne, ha lenne utána még "élet" aztán ott is meg lehetne halni, s onnantól a semmi :) De ezt nem tudhatjuk...

2010. dec. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
Hát ezzel én nem értek egyet... Inkább születnék újra (ez se bizonyítható, hogy létezik vagy nem), minthogy teljesen megszünjek... Én kiskoromban ezen gondolkodtam rengeteget és nagyon elkeserített a gondolat, hogy mi van ha nincs semmi utána :/
2010. dec. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!