Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mért van az,hogy a suliban...

Mért van az,hogy a suliban felelnem kell és nem merek kiállni az osztály elé? Min változtassak?

Figyelt kérdés
2009. jan. 19. 21:38
 1/6 anonim válasza:
100%
Szia! Valószínűleg azért, mert félsz, hogy mit gondolnak rólad a többiek, vagy nem vagy biztos a tudásodban. Győzd le a félelmeidet. Kezd azzal, hogy képzeletben krumplis zsákokat képzelsz a helyükre. Eltűnik az arcuk, így az általuk támasztott elvárások is. Nekem segített.Remélem neked is fog.
2009. jan. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hát igen.. ink az h mit gondolnak rólam a többiek.. köszi ezt kipróbálom.. hnap felnem kell töriből. :(
2009. jan. 19. 21:43
 3/6 anonim válasza:
100%

Szia!


A legegyszerűbb, ha önző leszel! Elfelejted, hogy ott vannak és azzal kell foglalkoznod, hogy jól elmondd az anyagot. Nekem is volt ilyen problémám. Úgy sikerült változtatnom rajta, hogy igyekeztem minél magabiztosabb lenni. Azt pedig úgy értem el, hogy nem foglalkoztam velük, gondoljanak amit akarnak, most rólam, a tábláról és a feleletről szól az egész. Sokat kell gondolkodnod azon amit leírtam, és tudatosulni fog benned, hogy ha "félsz" tőlük, akkor le fogsz blokkolni, de miért is félsz tőlük? Mert egy rakat ember, egy rakat véleménnyel... És Téged érdekel az ő véleményük? NEM! Akkor nincs mitől félned. Furán hangzik amit leírtam, igaz? De gondolkozz el rajta egy kicsit, és rájössz, hogy igazam van. Sok sikert a felelethez! Légy magabiztos!!!


20/F

2009. jan. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez a válasz nem sokat fog segíteni, legfeljebb abban, hogy tudd van nálad rosszabb is, mint én! új osztályba kerültem, olyan anyagból feleltem, amiból másnap 5-ös témazárót írtam, tehát tudtam. Felálltam és elöször azt vettem észre, hogy nem tudok fogalmazni, kb. a második mondatnál. A tanár nem figyelt rám, csak a naplót lapozgatta, aztán elhallgattam. Egyszerűen nem tudtam megszólalni, leblokkoltam. Aztán valamit kérdezett a tanár, de már nem tudom mit. Alig vártam h leülhessek, és egész órán sírtam. Nagyon égő volt, utána az egész osztály azt kérdezgette, hogy miért sírtam, de nem tudtam megmondani. Úgy sem értik... Szóval ha felelsz próbálj meg nem így viseledni!
2009. jan. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

en is ilyen voltam.

ajanlok par dolgot.az egyik hogy ha van egy nagyon jo baratod az osztalyba nem vagy egyedul akkor marr tobb az onbizalmad minha egymagad volnal es az osztaly.

ha ugy erzed felelet kozbe lampalazad van akkor mond ki elnezest kicsit osszezavarodtam. ( tuti nem vagy az egyeduli az osztalyba ilyen es ha rohog valaki hat hidd el o is volt mar zavarban csak talan nem lattad)

masik dolog hogy viccelogy a tobbiekkel a tanar eszrevetele nelkul. es akkor nem jtad hanem veled rohognek. es ugy erzed mar nem vagy egyedul. ez persze mind kozossegtol fugg.

de a legfontosabb az olvasas. segit a gondolkodasban es kulturad boviteseben amitol jobban atlatod a dolgokat kesobb. hidd el hasznos. ( ha nem tudod minek fogj neki ned meg a top legjobb konyveket vagy masok kedvenceit esetleg kerdezd meg itt ki mit ajanl neked.

2009. jan. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem mindig azt modnták hogy nézzem a többieket káposztafejeknek:)és nekem bevált.Mostmár csak felelet után izgulok(de közben nem):D
2009. febr. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!