Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Kommunikációs nehézségekben...

Kommunikációs nehézségekben segítség?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok. A kommunikációs készségem a béka feneke alatt van (már bocsánat)

Egyszerűen nem találok soha témát, amikor éppen kellene. Nem jutnak eszembe a dolgok, de miután egyedül vagyok, már máris eszembe jut, hogy mit is kellett volna mondanom. Ha beszólnak nekem akkor is csak hallgatok.. de persze rá 1-2 percre már magam hibáztatom, hogy miért nem mondtam rá ezt és azt.

A másik nagyobb problémám, talán ez lehet a kiindulója az egész zavaromnak, hogy, ha meg kell szólalni MÁR zavarban vagyok és hadarok..Nem beszélek szépen.. Nem tudom elmesélni a történeteimet, ha netalántán mégis belekezdek, akkor összekuszálódnak a szavak teljesen.

Hogy lehet ezt gyógyítani? Nagyon szeretnék szépen kimérten kommunikálni.


2011. okt. 16. 12:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ilyen nekem is volt. Amikor középiskolás lettem (új közegbe kerültem), akkor múlt el. Nekem a szociálfóbiám következménye volt, amikor új emberek vettek körbe mind a kettő elpárolgott. Lehet, hogy ezt neked is ki kéne próbálnod. Új közeg, új munkahely stb, amennyiben van rá lehetőség, ha nincs akkor egyszerűen keress több barátot.
2011. okt. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Év elejétől kerültem új munkahelyre.. Mondjuk sok tényezője is van a dolgoknak.. Ők se nagyon beszélnek hozzám.

De nálam tényleg az a baj, hogy ha megszólalok is csúnyán beszélek, elhadarom és a szavakat is összekuszálom.

Lehet, hogy pszichológushoz kellene fordulnom(?)

2011. okt. 16. 12:33
 3/14 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyanez a problémám. Mintha én írtam volna a kérdést. 21 éves létemre ott vagyok, hogy ha meg kell szólalnom egy kis társaságban, akkor fosok. Nem merem kinyilvánítani a véleményem és én se találok témát, max az adott szituáció után. Olyan jó lenne, ha rögtön dőlne az emberből a szöveg és nem kellene agyalnia azon, hogy mit is mondjak.

21/F

2011. okt. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Neked a családodban nem voltak olyan dolgok, amik a lelked mélyén nem tudsz megemészteni?

Mert ha belegondolok... lehet nálam az is probléma lehet..

2011. okt. 16. 13:08
 5/14 anonim ***** válasza:

12:48-as vagyok.

Igazából nem voltam önálló és helyettem csinálták a szüleim a dolgokat és lehet az a probléma... most meg, ha akarok valamit, akkor fosok. Nem szeretem az új dolgokat, tartk tőlük. Egyébként beszéd közben én is hadarok, azért, hogy minél hamarabb elmondjam, amit akarok. Kívülről nézve a hangom is olyan érdekes, de lehet csak nekem, mert eddig senki nem mondott rá semmit, de attól nekem még is fura.

2011. okt. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Csak tudod rossz ez az egész, mert a mai világban, aki nem tud kommunikálni az el van veszve. Látom, hogy némelyik ember mindenhonnan jól kidumálja magát.
2011. okt. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Igen.. Nagy rossz.

és.. a munkatársam nagyon tetszik..meg kellene valahogy hódítanom, de amikor kettesben maradok vele, egyszerűen nem jut eszembe semmi mondanivaló.. feszült vagyok. Jajj Istenem

2011. okt. 16. 14:22
 8/14 anonim ***** válasza:

Elhiszem, nekem is vannak ilyen jellegű problémáim:S

szembe kell nézni velük, de nagyon nehéz.

2011. okt. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
uh mintha magamat olvasnám tényleg 100%-ban ugyanez vagyok én is :S én voltam már pszichológusnál de nekem nem nagyon segített, még nyugtatót is felírt de az sem változtatott semmit... nem tudom mit kéne csinálni :(
2011. okt. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én kezdek beletörődni, de még ez is nehezen megy:(

Pszichológuson én nem gondolkodom, mert nem hinném, hogy ez olyan nagyon komoly probléma lenne.

2011. okt. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!