Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Félénk vagyok és zárkózott....

Félénk vagyok és zárkózott. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

15 éves fiú vagyok. Idén mentem középiskolába. Amikor valaki hozzámjött beszélgetni, dadogtam, szinte csak igennel és nemmel válaszoltam és többször visszakérdeztem a nyakamat vakarva, hogy tessék, mert ilyenkor nem értem meg elsőre hogy mit mondanak. Az osztálytársaim azt hiszik fogyatékos vagyok, és piszkálnak. Közben szerelmes lettem egy lányba, kedves és vicces, de nem merem megszólítani.

Segítsetek!


2010. dec. 18. 22:26
 1/2 Mentifantezsvér ***** válasza:
Próbálj meg ismerkedni az osztálytársaiddal és szerezz barátokat :D egy idő után ráj9ssz hogy a haverjaid elött nemkell félénkned lenned és akkor nagyobb lessz az önbizalmad..:D és ha van egy kis önbizalmad akkor már lessz esélyed a lánynál :D 16/L
2010. dec. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Keress magadnak valami elfoglaltságot, amit szeretsz és amiben sikerélményed lehet. Ezáltal nagyobb lesz az önbizalmad és határozottan leszel, mert tudni fogod, (legalábbis jobban, mint eddig), hogy ki vagy.


Igazából én is elég zárkózott voltam a suliban. Nem tudom ezen mennyire lehet változtatni, nekem sosem ment. Mondjuk engem nem érdekeltek a többiek. Volt pár haverom, de nem feltétlenül az iskolából, nekem ennyi elég volt.

Nem tudom, hogy te valóban félénk vagy vagy csak azt mondják rád. Ha el vagy így is akkor ne is törődj ezzel, hanem magadra koncentrálj, hogy mit akarsz kezdeni az életeddel. Később úgysem fog számítani a suli, egyedül fogsz maradni és neked kell kitalálnod mi legyen. Szóval ez csak most tűnik fontosnak, igazából mellékes dolog.

Ha viszont szeretnél barátkozni, csak nem mersz akkor próbálj rájönni, mi lehet az ok. Véleményem szerint nincs mitől tartanod. Először talán nézz ki egy hasonló srácot, aki félénk vagy egyedül van és vele barátkozz. Ők is csak ugyanolyan emberek, mint te, szóval nincs okod félni tőlük.


A nőügyekben sosem voltam jó, ezért sajnos nem tudok tanácsot adni. Elvileg, ha meglesz a helyed az osztályban és lesznek barátaid akkor nagyobb lesz az önbizalmad is. Így már könnyebb lenne.

Különben a lányok általában kedvesebbek. Gondolok itt arra, hogy nem piszkálnának és nem néznének hülyének, nem aláznának meg. Ergo, max. annyi történhet, hogy az említett lány nem szeretne többet barátságnál. Nyugodtan szólítsd meg, de ha nem megy elkérheted az msnjét is. Vagy jelöld be valamelyik közösségi oldalon. Ha neked úgy könnyebb, akkor fokozatosan haladj. Először csak köszönj neki aztán később kérdezz tőle valamit.

Én ha nagyon nem merek valakivel beszélni arra szoktam közben gondolni, hogy egy haverral beszélek. Azt mondom magamnak, hogy nem érzek iránta semmit és a beszélgetésünkre figyelek, nem pedig rá. Ez nem jelenti azt, hogy olyan stílusban is beszélek vele vagy hasonló csupán csak lenyugtatom magam, hogy ne stresszeljek.

2010. dec. 19. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!