Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek hogy találjam meg...

Szerintetek hogy találjam meg önmagam?

Figyelt kérdés

mit szeretek télleg (nem csak mert más is.)/mit nem. stb.


hosszú folyamat... blablabla.


vmi tárgyilagos dolog kéne... :s


2010. dec. 22. 13:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Arra neked kell rájönnöd... nem is ismerünk, hogy várod el, hogy segítsünk? Bocsi, de ebbe mi nem szólhatunk bele....
2010. dec. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Nem tudom hány éves vagy, de arra a korra, hogy ezt a kérdést ide fel tudod tenni, addigrá m,ár tudnod kellene mit szeretsz. A stílust úgy találod meg ha nézel stílusokat, azok képviselőit és esetleg tetszik neked. Étel ital megvan, akkor tudod már mit nem szeretsz. Egyéb kérdés?
2010. dec. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
WoWozz, azt csak szeretni lehet
2010. dec. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"hosszú folyamat... blablabla" Nem blablabla hanem az életed.

Szerinted mit jelent önmagunkra találni? Szerintem ha ezt megválaszolod akkor már félig meg is oldottad a kérdést.

2010. dec. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Reméltem válaszolsz.

Megértem amiért "vmi tárgyilagos dolog kéne" sokan vannak így vele. Nincsen olyan, hogy "olvasd el ezt", vagy "csináld végig az alábbi lépéseket" aztán már tudni fogod.


Ha pontokba kellene szedni, akkor valahogy így nézne ki. Bár teljesen értelmetlen:

1. Neked mit jelent önmagadra találni?

2. Mire vágysz?

-a. pl: kocsira Megoldás: Menj el dolgozni.

-b semmit Megoldás: Mi bajod?

4. Elérted amire vágytál?

-igen. Jó. Továbbiakban 4. pont

-nem. Miért nem? Mit tanúltál belőle.

5. Jól érzed magad? Elégedet vagy?

-igen. Remek csináld tovább.

-nem. Miért nem? Például mert nem tetszik a szakmám. Akkor próbálj ki mást.


A lényeg, tüzz ki egy célt (bármilyet). Tarts ki az álmaid mellett. Majd merj hibázni és tanúlni.


Néhány bukta után az ember megtanulja hol a helye, mire képes, mit akar. Feltéve ha tanúl a hibáiból.


Egy kicsit okoskodónak érzem amit leírtam, de remélem mem lőttem túl a célon,

2010. dec. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az előzőnek: szerintem okos is volt amit leírtál! :) Én is valamelyest így működöm a 2-es ponttól kezdve...

/ a tanulni, rövid u, az ilyen -ul -ül végű szavak rövidek, nem bántásból/


Amúgy ha nem pontosan erre gondoltál, hogy megtalálni magad. Mert szerintem még elég fiatal vagy, és nem a saját kocsi érdekel.


Próbálj meg minél több dolgot kipróbálni - persze normális keretek között maradva- figyeld hogy mi tetszik.


Szereted a metált? Esetleg Lady Gaga zenéjét? Hallgass azt.

Tetszett az a ruha amit egy srácon/lányon láttál a Moszkván, próbálj fel te is egyet.

Szereted az állatokat? Vegyél egy halat, kanárit, teknőst stb.

Olvasgass, gondolkozz el, hogy Neked mi a véleményed a könyvről... ez sokat segíthet amúgy körvonalazni, hogy Te ki is vagy, milyennek gondolod Magad és a Világot.

Alkoss véleményt és gondold át, hogy miért is gondolod úgy ahogy a dolgokat.


Még fiatal vagy, még sokat változol úgy is. Én voltam rózsaszín cukorfalat, aztán punk kislány, utána cicababa, most elegánsabb vagyok, és már barna a hajam, meg hát az egyetem megkövetelte hogy megszabaduljak a műkörmöktől vagy egyáltalán a hosszabb karmoktól...


Most azt csináld ami Neked jól esik, persze közben ne feledkezz meg a jövődről, szóval lehet jól esne nem iskolába járni, de te is nagyon jól tudod, hogy ezt az egészet nem erre értem. :)

2011. jan. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

trágyilagos dolog.


ma azért nem találja magát valaki mert?


A szülők, biztosak benne, hogy az iskolába megtanítanak mindent és majd rájön.


A tanárok nagy része idióta és nem a gyerek fejlődését teszi előtérbe.


A fiatalok nagy része motiválatlan. Fészbukol, msnezik, zenét hallgat. Ez szép és jó dolog megtanít gyorsan gépelni, meg halláskárosodni, de az életrevalósághoz ez nagyon kevés. Ráadásul magamon tapasztaltam, hogy ha nem vagyok nyitott másra egyszerűbb leszek, és unalmasnak tartom magam, sokat alszok, keveset vagyok emberekkel, társaságban önbizalom hiány, és tovább is lehetne mondani


Gondolom fiatal vagy. Ne vedd faluvégi dumának, de JÁRJ NYITOTT SZEMMEL és ne nézz le elsőre dolgokat, adj 1 esélyt a számodra érdektelennek, mert lehet, hogy csak makacsság, fásultság van mögötte, minthogy meggyőződés.


pl.


Engem semmi se érdekel!


Sütés?

Hagyjad már biztos odaégetném.


Próbáld meg, megmutatom, a palacsinta az egyik legegyszerűbb.

Basszus ez tényleg könnyű és én csináltam! Juhu. Nézek a neten palacsinta recepteket. (lelkesedés, érdeklődés)


Foci? Hagyjad már most mit nézzek azon, hogy hajkurász 21 marha egy golyót. 22 de tudod mit nézz meg velem, egy félidőt mert ez nemzetközi meccs és azok vérre mennek.


Nem volt rossz, éppen elég volt az egy félidő. 45 percig kizárt, hogy tudjak futkosni ekkora szántóföldön.


Miért amúgy más érdekelne? Kosár? Kosár de hát az is sport!


Nézd meg velem ezt a filmet egy testileg fogyatékos srácról szól aki majdnem öngyilkos lett mikor lebénult aztán, depresszióját sportolásba váltotta, és világbajnok kosaras lett belőle.


Hú ez tényleg állat! Kerekeken és boldog? Mennyünk kosarazzunk egyet!

Te mondtad!


Hallod olyan mozgásod van, mintha balettozni akarnál?

Balett höhh.


Megnéztem mi az a "balettmozgás" elég homár, de a jazzbalett tetszik nagyon. Van itt valahol ilyen iskola?


végtelenségig lehetne ezt játszani a lényeg, hogy próbálj bele midnenbe amibe látsz valamit, és meg fogod találni

ami érdekel. Nézzél motiválós filmeket.



Tevékeny hobbit kell találni.

2011. jan. 7. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez részben rendben is van amit írtál kedves előző. Gyakorlatilag azt magyaráztad, legyen az ember igyekezzen nyitott maradni az új dolgokra.

Azért szeretné kiegészíteni.

Először is. Nem lehetsz bármire nyitott. S nem csak az extrémebb pédákra gondolok (pl.:drogfogyasztás), hanem egészen hétköznapi dolgokra is. Szóval ésszel kell csinálni. Értelemszerűnek tűnik ugyan, de hidd el van olyan akinek nem az.

Másodszor nagyon hiányoltam a céltudatosság fontosságának kiemelését. Számtalan ember él úgy, hogy folyamatosan új dolgokba kezd bele és vagy be se fejezi vagy hamar új hobbit talál. (S ha már itt tartunk. Nem csak hobbiról szól a kérdés.) 20-22 éves kor felett azért már problémás az ilyesmi. Bár újabban normálisnak tekintik, de szerintem veszélyes. Tényleg nem régi jelenség. A fogyasztói társadalom egyik mellékhatása.

2011. jan. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Látom már megint előjöttek az írási zavaraim. Bocsi.
2011. jan. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!