Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért lesz mindig bűntudatom,...

Miért lesz mindig bűntudatom, ha ajándékot kapok?

Figyelt kérdés

Ha olyan ajándékot vesz nekem valaki, amire régóta vágyom, vagy csak meglepnek valami olyasmivel, aminek nagyon örülök, akkor elkezdek rágódni bizonyos kérdéseken. Pl:

megérdemlem én ezt?

hogy költhettek rám ennyi pénzt?

vajon ez megterhelte az illetőt anyagilag? miattam nehézségei lehettek ebben a hónapban?

Meg hasonlók. És nem értem miért nem tudom magam elengedni - és ez a rágódás így karácsony után nekem nagyon rossz :S


2011. jan. 3. 02:21
 1/6 FordPrefekt válasza:
Én önbizalomhiányra tippelnék. Meg arra, hogy valaki vagy fiatalabb korodban (vagy még most is) állandóan igyekezett bebizonyítani neked, hogy mennyire semmit érő ember vagy, aki nem is érdemel semmit, végül pedig sikerült is neki. Ha jól sejtem nem csak akkor van bűntudatod, ha ajándékot kapsz.
2011. jan. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is teljesen ilyen voltam régebben.:D Ezért sem szívleltem túlzottan a szülinapi ünnepségeimet. A karácsony mindig más tészta volt, mert olyankor más is kapott rajtam kívül. Abba gondolj bele, hogy ha annyira lesoványodna az ajándékozó pénztárcája az ajándékod miatt, akkor valószínűleg meg sem venné.:) Hidd el, hogy jó szívvel adja, bárki is legyen az.
2011. jan. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló problémám volt, csak én akkor éreztem bűntudatot ha valamit magamnak vettem, ez önbizalomhiány, amióta járok különtanárhoz azóta nincs mert heti egyszer megdicsér hogy milyen jól megy, szerintem teis keress egy ilyen személyt aki néha ad egy kis dicséretet.
2011. jan. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Velem is ugyanez van, nagyon rosszul érzem magam ilyenkor.
2011. jan. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ne törődj vele, örülj neki :D

senki nem vesz olyan ajándékot, ami miatt nehézségei lennének :)


és attól félek mindíg, hogy nem látják, hogy mennyire örülök egy ajándéknak, és tök hülyén érzem magam miatta :S

(meg nehogy ők is, hogy nem örülök neki)

2011. jan. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Mert jobb adni, mint kapni!
2011. jan. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!