Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit gondolnátok róla? Ellopja...

Mit gondolnátok róla? Ellopja az egyéniségem?!

Figyelt kérdés

Van egy 19(!) éves "barátnőm". Nem mondanám nagyon jó barátomnak, de a baráti körünk miatt végülis muszáj barátkoznunk. Előre leszegezném, hogy amiket írni fogok róla, azt nem azért írom, mert utálom!!! Hanem azért, mert ő tényleg ilyen. És olyan régóta ismerem, hogy amiket írni fogok róla, azokat biztosan tudom!


Szóval. Van ez a 19 éves lányka. Elég butus, kora ellenére... Plusz, filmben a gagyi vígjátékokat szereti, zenében a pop-ot, könyvet meg nem nagyon olvas. Én ennek az ellentéte vagyok úgymond (nem felvágásból): rengeteg tartalmasabb témájú filmet nézek, klasszikus zenét hallgatok, és imádom az irodalmat. Mind a magyart, mind a külföldit, rengeteg verset, novellát, regényt olvasok.

Mostanában azt vettem észre, hogy ez a lány kezdi ellopni az egyéniségem. Ezekben nyilvánul meg:

- ha beszélek egy filmről/könyvről, hogy az milyen jó, most pillanatnyilag az a kedvencem, ő máris rákezdi, hogy adjam már kölcsön neki, ő is meg akarja nézni/olvasni. S persze aztán ő is áradozik róla, hogy mennyire tetszett neki, ez a kedvence. (De ezözben nemcsak én, hanem mindenki más tudja, hogy amit nézett/olvasott, egyáltalán nem az ő ízlése.)

- ha már csak megemlítem is az egyik szeretett film-vagy könyvcímemet, de nem adom oda neki és nem is beszélek róla neki, ő később áradozik róla, hogy igen ő azt nézte/olvasta, nagyszerű volt. (De ha beszélünk a tartalmáról a többiekkel, ő mélyen hallgat.)

- van egy bizonyos közösségi portál, ahol be lehet állítani kedvenc filmeket, könyveket stb. Döbbenten néztem az elmúlt napokban, hogy a lista több, mint fele (sőt, inkább 70-80%-a) az én kedvenceimből áll.

- most ott tartunk, hogy hirtelen megszerette a klasszikus zenét is - azon a bizonyos oldalon az összes zeneszerző neve ott van, akit én szeretek. S emelett mindenki tudja, hogy ő nem is hallgat klasszikus zenét.


Én tudom, hogy egy embernek joga van eldönteni, hogy mit szeret és mit nem, de titeket nem idegesítene, ha egy olyan ember, aki igazából műveletlen és buta, a ti kedvenceiteket "lopná el"?

Lassacskán úgy érzem, hogy elveszik az egyéniségem!

21/L


2011. jan. 10. 19:05
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
68%

Ha hülye, nem sokat tudsz vele csinálni, de azért próbálj meg vele beszélni.

Ja, és sok válaszra ne számíts, a legtöbb válaszban az lesz, hogy biztosan megváltozott az ízlése....Aha persze..

2011. jan. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
92%
nem lehet, hogy felnéz rád, mert nyilvánvalóan műveltebb vagy? inkább segíts neki saját egyéniséget kialakítani. ajánlj neki olyat, ami tetszene, mégis tartalmas. ki tudja, még a végén kiderül, hogy több annál, mint látszik...
2011. jan. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
73%
nem értelek téged. ha ennyire idegesít valaki akkor miért barátkozol vele? miért töltessz vele időt, miért mesélsz a dolgaidról?
2011. jan. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
84%

Bocs meg, rosszakat írok rólad. Nekem egy önző, buta, beképzelt ember jelent meg személyedben a kérdés alapján. Gondold át, mitől félsz. Mit lopna el tőled? Az egyéniségedet nem lehet ellopni. Ha ő majmol, az az ő majomsága. Mit érdekel téged? Lehet, hogy létrának használ, amin majd ő is felkapaszkodik. Na és??? Inkább legyél kedves, és engedd, had tegye. Akár még büszke is lehetnél, de már így is elég büszke vagy , azt hiszem.

Tehát úgy látom, művelt, intelligens lány vagy agyilag. Legyél az lelkileg is.

2011. jan. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
86%
Ugyan! Azt hittem 13 éves vagy. Nehogy már ezzel foglalkozz. Magad is írod, mindenki tudja, hogy Téged majmol. Szeretne hasonlítani Rád. Légy büszke Magadra, ha már mindenképp foglalkozni akarsz a témával.
2011. jan. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim válasza:
100%

Szia!


Biztos nagyon idegesítő, de szerintem szimplán keresi a helyét a társaságban. Mivel gondolom alapból nem tudott hozzászólni a beszélgetésetekhez, elkezdett nyitott füllel járni köztetek és otthon "felkészülni". Veheted hízelgőnek is valahol, mert rád akar hasonlítani. és lehet ha kikupálódik a sok szemét hatása alól és megérti miért szeretsz olvasni és hogy a vicces egyszer nézhető filmek arra esetleg jók, hogy néha bambulj ki a fejedből 80 percig lehet hogy jófej lesz és megkedveled.

Vagy nem?

2011. jan. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
74%

szerintem meg ahogy telik az idő, úgy "nő fel" a csaj. kezd hozzád hasonlítani az ízlése, ez nem baj, örülj neki, hogy egyezik az érdeklődésetek. régen rossz, ha ennyiből áll az egyéniséged, ugyanis van egy rossz hírem: a földön még rajtad kívül kb. 1 millió ember azokat a dolgokat szereti, mint te. ők is ellopják az egyéniségedet, ugye?


elég gyerekes vagy, ahhoz képest, hogy te vagy az idősebb.

2011. jan. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudja tőled elvenni azt, amit te teremtesz :)
2011. jan. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Biztosan nem akar neked rosszat! Valószínűleg nagyon felnéz rád, ezért vesz át mindent. Ez testvéreknél is gyakran előfordul, igaz, kisebb korban. Párkapcsolatokban, vagy legalább az ismerkedésnél szintén előfordulhat, hogy az egyik fél annyira bálványozza a másikat, hogy átveszi a szokásait, az ízlését, cserébe lemond a sajátjáról azért, hogy a másiknak (vagy másoknak) tessen. De azt elhiszem, hogy egy ilyen barátnő idegesítő. Sajnos nagyon nem tudsz vele mit csinálni. Bármit mondasz neki, azt elvileg egyenjogúan kell mondanod (mert a barátnője vagy, nem a nevelője), de a valóságban meg nem vagytok egy szinten. Talán ha kicsit távolodnátok egymástól...?

24f

2011. jan. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Attól függetlenül, hogy minden bizonnyal nagyon művelt vagy, szerintem félreértetted a dolgot. A lány inkább felnéz rád és szeretne hozzád hasonlítani. Azzal a hozzászólóval értek egyet, aki azt írta, hogy segíts neki kialakítani a saját egyéniségét. Mivel nyilvánvalóan te már megtaláltad önmagad, ő viszont még keresgéli.

Ne haragudj, de egyéniséget ellopni nem lehet, maximum valamilyen mértékben lemásolni, de ez hosszú távon senkinek nem sikerülhet, ettől nem kell félned!

2011. jan. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!