Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit gondolnátok róla? Ellopja...

Mit gondolnátok róla? Ellopja az egyéniségem?!

Figyelt kérdés

Van egy 19(!) éves "barátnőm". Nem mondanám nagyon jó barátomnak, de a baráti körünk miatt végülis muszáj barátkoznunk. Előre leszegezném, hogy amiket írni fogok róla, azt nem azért írom, mert utálom!!! Hanem azért, mert ő tényleg ilyen. És olyan régóta ismerem, hogy amiket írni fogok róla, azokat biztosan tudom!


Szóval. Van ez a 19 éves lányka. Elég butus, kora ellenére... Plusz, filmben a gagyi vígjátékokat szereti, zenében a pop-ot, könyvet meg nem nagyon olvas. Én ennek az ellentéte vagyok úgymond (nem felvágásból): rengeteg tartalmasabb témájú filmet nézek, klasszikus zenét hallgatok, és imádom az irodalmat. Mind a magyart, mind a külföldit, rengeteg verset, novellát, regényt olvasok.

Mostanában azt vettem észre, hogy ez a lány kezdi ellopni az egyéniségem. Ezekben nyilvánul meg:

- ha beszélek egy filmről/könyvről, hogy az milyen jó, most pillanatnyilag az a kedvencem, ő máris rákezdi, hogy adjam már kölcsön neki, ő is meg akarja nézni/olvasni. S persze aztán ő is áradozik róla, hogy mennyire tetszett neki, ez a kedvence. (De ezözben nemcsak én, hanem mindenki más tudja, hogy amit nézett/olvasott, egyáltalán nem az ő ízlése.)

- ha már csak megemlítem is az egyik szeretett film-vagy könyvcímemet, de nem adom oda neki és nem is beszélek róla neki, ő később áradozik róla, hogy igen ő azt nézte/olvasta, nagyszerű volt. (De ha beszélünk a tartalmáról a többiekkel, ő mélyen hallgat.)

- van egy bizonyos közösségi portál, ahol be lehet állítani kedvenc filmeket, könyveket stb. Döbbenten néztem az elmúlt napokban, hogy a lista több, mint fele (sőt, inkább 70-80%-a) az én kedvenceimből áll.

- most ott tartunk, hogy hirtelen megszerette a klasszikus zenét is - azon a bizonyos oldalon az összes zeneszerző neve ott van, akit én szeretek. S emelett mindenki tudja, hogy ő nem is hallgat klasszikus zenét.


Én tudom, hogy egy embernek joga van eldönteni, hogy mit szeret és mit nem, de titeket nem idegesítene, ha egy olyan ember, aki igazából műveletlen és buta, a ti kedvenceiteket "lopná el"?

Lassacskán úgy érzem, hogy elveszik az egyéniségem!

21/L


2011. jan. 10. 19:05
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

19:11

Nem értem, hogy mi alapján titulálsz önző, buta libának. A kérdésemből kitűnik, hogy nem hagyom, hogy majmoljon? Igenis hagyom, s ezt elégeltem meg, de mégse szólok neki, mert úgy látom ez jó neki!

Lelkileg nem vagyok jó ember? Ugyan, honnan ismernél te engem? Nem egy lelki fröccsre számítok, főleg nem ilyen emberektől, akik egy kérdés alapján ítélnek meg egy komplett személyiséget. Véleményt kértem, és azt hiszem, konkrétan leírtam a kérdést.

Erre válaszoljon mindenki, az ilyen bunkók kíméljenek meg.

2011. jan. 10. 19:20
 12/27 szamóca. ***** válasza:
25%

1. honnan tudhatnátok hogy mit hallgat otthon?

2. lehet tényleg megtetszett neki, ez nem tilos

3. az egyéniséged nem abból áll hogy klasszikus zenéthalglatsz és olvasol

4. ha olyan érett lennél ahogy beállítod magad nem foglalkoznál ilyen butaságokkal

5. beképzelt és visszataszító dolog valakit azért butábbnak titulálni mert nem ugyanazokat a dolgokat szeretitek. talán ő másban okosabb.

6. és ha semmi sem igaz abból amit leírtam sé tényleg másol téged? örürj neki, egy embert már rávettél a művelődésre, ez nagy szó.

2011. jan. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
48%
Most te sznob vagy, vagy valóban értékes? Másokért vagy olyan amilyen, vagy önmagadért? Ezeken gondolkozz el egy kiscsit!
2011. jan. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
nem tudja az egyéniséged elvenni olyan vagy mint egy nyafis kis kamasz amúgy én, ha nem tudtam egy társaságba beilleszkedni, mert valamiből okosabbak voltak mint én akkor próbáltam utána érdeklődni vagy legalább úgy tenni mintha érteném mert közöttük értéktelennek éreztem magam(akkor is ha nem okos dolgokról volt szó csak olyanról amit én nem tudok pl autók) lehet ő is így van vele rájött, hogy mennyi mindent nem tud és ő csak azt látja amit te mutatsz neki ezért ezeket olvassa.Mutass neki más olvasmányokat is.és ne lovagolj azon amit nem lehet elvenni tőled:D
2011. jan. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Persze, egyéniséget ellopni nem lehet, ezért is írtam idézőjelbe! Valaki írta, hogy akkor még egymillió ember lopja az ízlésemet. Nem. Ők nem a közösségi portálomról lopják le a kedvenceimet, ők nem úgy tartanak pl. egy könyvet kedvencnek, hogy azt közben el sem olvasták, de szereti, mert mindenki arról beszél, és mert én mondom, hogy nagyon szeretem.

Az ellopást egy szóval sem említettem, hogy komolyan gondolom. Ezzel csak szemléltettem a csajt. Aki nem tudja ezen túltenni magát, inkább ne is írjon.

Persze lehet, hogy hasonlítani akar rám, stb. Én segítem is őt mindenben - nem is mondtam, hogy nem -, néha még pont én is ajánlok neki dolgokat, mert látom rajta, hogy igyekszik művelni magát. Csak már kezd fura lenni, hogy csak az a jó, ami nekem is jó.

Valaki írta, hogy honnan tudom, mit szeret. Leírtam, hogy tudom, mert régóta ismerem. De ha nem hiszel nekem: minden héten járok nála, az ő filmeit nézzük, zenéit hallgatjuk. Keresgélek a mappában, ha megkér, rakjak be valamit. Nem hiszem, hogy egy titkosított mappában tartja az ő műveltségére utaló, tartalmas filmeket és klasszikus zenéket... Könyv a szobájában meg jóformán nincs, de ezt ugye mutatja az is, hogy nem tud hozzászólni ahhoz, ha mi könyvekről beszélünk.

Remélem, kielégítő választ adtam minden hitetlenkedőnek ill. bunkónak, aki feltételezte, hogy én mekkora egy szenny vagyok.......

2011. jan. 10. 19:29
 16/27 szamóca. ***** válasza:

időm 95%ában punk, punk rock, glam rock, electronic rock vagy industrial metal zenéket hallgatok.

a maradék 5 százalékban pedig simán benyomok klasszikus zenét chillezni, de soha, senki nem godnolná rólam.

2011. jan. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Ja még szamóca kapcsán:


Persze, nem tilos, hogy megtetszen neki valami, amit én is szeretek. De akkor tényleg megnézné, elolvasná! Én akkor szívesen elbeszélgetnék vele egy filmről, könyvről! De így, hogy? És csak azért, mert nekem az a kedvencem...


Persze, nem az az egyéniség, hogy klasszikust hallgatok. De nem is adtam komplett felsorolást az egyénidégemről. Ezek példák, emberek!!! Nem tudtok ezen túllépni?


Nem mondtam, hogy érett vagyok. Ki látja, hogy ezt leírtam volna? Szeretettel fogadom a válaszát.


Nem azért buta, mert nem azokat szereti, mint mi. Ha figyelmesebben olvastál volna, láttad volna, hogy csak megemlítettem a butaságát, s ettől függetlenül írtam a többit. Azt, hogy ez összekapcsolódik-e, meg a válaszadókra bíztam.

2011. jan. 10. 19:34
 18/27 anonim ***** válasza:
24%

Mégis mit vársz hmm? Képzelem hogy érezheti magát szerencsétlen, ha ilyen kurvä művelt emberekből áll a baráti társasága, akik azért tartják butának mert nem olvas verset és nem hallgat Bachot vagy Strausst...

Mégis szerinted miért csinálja? Talán megpróbál beilleszkedni, hogy ne nézzétek ki? Na igen, még az ilyen egysejtűek is megérzik, ha kinézik őket a társaságból...

2011. jan. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
36%

Vedd úgy, hogy felnéz rád a csaj, és te vagy a példaképe. Erre inkább büszkének kéne lenned.


Tényleg azt hiszed, hogy az egyéniséged abban rejlik, hogy milyen filmeket és könyveket szeretsz? Lehet lepontozni, de nekem nagyon úgy tűnik, hogy te még csacsibocibb vagy, mint a csaj akiről írtál. Ráadásul sznob is vagy.

2011. jan. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Oké, akkor most azt mondom, hogy aki nem képes normálisan elolvasni a válaszok közben írt kommentjeimet, inkább rá se nézzen a kérdésemre.

Nem fogom önmagamat ismételgetni.

2011. jan. 10. 20:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!