Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit gondolnátok róla? Ellopja...

Mit gondolnátok róla? Ellopja az egyéniségem?!

Figyelt kérdés

Van egy 19(!) éves "barátnőm". Nem mondanám nagyon jó barátomnak, de a baráti körünk miatt végülis muszáj barátkoznunk. Előre leszegezném, hogy amiket írni fogok róla, azt nem azért írom, mert utálom!!! Hanem azért, mert ő tényleg ilyen. És olyan régóta ismerem, hogy amiket írni fogok róla, azokat biztosan tudom!


Szóval. Van ez a 19 éves lányka. Elég butus, kora ellenére... Plusz, filmben a gagyi vígjátékokat szereti, zenében a pop-ot, könyvet meg nem nagyon olvas. Én ennek az ellentéte vagyok úgymond (nem felvágásból): rengeteg tartalmasabb témájú filmet nézek, klasszikus zenét hallgatok, és imádom az irodalmat. Mind a magyart, mind a külföldit, rengeteg verset, novellát, regényt olvasok.

Mostanában azt vettem észre, hogy ez a lány kezdi ellopni az egyéniségem. Ezekben nyilvánul meg:

- ha beszélek egy filmről/könyvről, hogy az milyen jó, most pillanatnyilag az a kedvencem, ő máris rákezdi, hogy adjam már kölcsön neki, ő is meg akarja nézni/olvasni. S persze aztán ő is áradozik róla, hogy mennyire tetszett neki, ez a kedvence. (De ezözben nemcsak én, hanem mindenki más tudja, hogy amit nézett/olvasott, egyáltalán nem az ő ízlése.)

- ha már csak megemlítem is az egyik szeretett film-vagy könyvcímemet, de nem adom oda neki és nem is beszélek róla neki, ő később áradozik róla, hogy igen ő azt nézte/olvasta, nagyszerű volt. (De ha beszélünk a tartalmáról a többiekkel, ő mélyen hallgat.)

- van egy bizonyos közösségi portál, ahol be lehet állítani kedvenc filmeket, könyveket stb. Döbbenten néztem az elmúlt napokban, hogy a lista több, mint fele (sőt, inkább 70-80%-a) az én kedvenceimből áll.

- most ott tartunk, hogy hirtelen megszerette a klasszikus zenét is - azon a bizonyos oldalon az összes zeneszerző neve ott van, akit én szeretek. S emelett mindenki tudja, hogy ő nem is hallgat klasszikus zenét.


Én tudom, hogy egy embernek joga van eldönteni, hogy mit szeret és mit nem, de titeket nem idegesítene, ha egy olyan ember, aki igazából műveletlen és buta, a ti kedvenceiteket "lopná el"?

Lassacskán úgy érzem, hogy elveszik az egyéniségem!

21/L


2011. jan. 10. 19:05
1 2 3
 21/27 szamóca. ***** válasza:
31%
megint előállt a "mindenki hülye csak én vagyok helikopter" esete...:DD
2011. jan. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Szerintem meg tökre érthető a Kérdező problémája, csak könnyebb kapásból rámondani, hogy biztos ő a hülye. Ő ismeri a barátnőjét, jobban meg tudja ítélni a barátnő viselkedését, mint mi. Ebből kell kiindulni, erre vonatkozott a kérdés. Amúgy már válaszoltam, csak láttam, hogy elszabadultak az indulatok. Uff!
2011. jan. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

A kommentjeid elolvasásáról csak annyit, hogy mire leírtam a hozzászólásomat, addigra lett vagy + 5 komment...

Mindenesetre a véleményem nem változott, tiszta hülyeség ezen lovagolni, és tökmind1 hogy miért, de butának tartjátok a lányt! Ezt te magad is írtad. Lehet ő csak ennyit érzékel az egészből, hogy nem tartjátok egy nagy észkombájnnak, nem tudja hogy miért, és így próbálja ezt ellensúlyozni.

2011. jan. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Nekem sincs könyvtárszobám, inkább kölcsönözni szeretem a könyveket.
2011. jan. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Minek jársz hozzá minden héten ha ennyire idegesít? Figyelj,ha akkora értelmiségi vagy akkor beszélj vele!!És mondd el,hogy zavar,hogy utánoz téged.Ennyi.
2011. jan. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
nemhogy örülnél hogy tetszenek neki a dolgaid
2011. jan. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Te vagy a példaképe. Te érettebb vagy nála, felnéz rád. Inkább segítsd őt a személyisége kialakításában. Szerintem meglepődnél rajta ha jobban megismernéd hogy milyen is valójában.
2011. jan. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!