Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tanácstalan vagyok. Mégis...

Tanácstalan vagyok. Mégis hogyan döntsek?

Figyelt kérdés

Szóval most vagyok elsős egy középiskolában, művészeti szakon. Ezen belül 3 szak indult az idén, grafika, animáció és szobrászat. A elmúlt félévet úgy töltöttük, hogy 3 csoportra szétosztva mind a 3 szakot, "forgószínpad" szerűen, próbáltuk ki. Tehát ízelítőt kaptunk mind a 3 szakból. Most véget ért a "próba időszak" és mindenkit, döntése alapján, elhelyeztek mind 3 szakon. Persze még év végéig lehet váltani, ha valaki szeretne. Én grafikára kerültem, mivel úgy döntöttem (kissé bizonytalanul), hogy ezen a szakon lenne a helyem. Viszont a szobrászat felé is húzok. Mintha nem találnám a helyem a grafikán, annak ellenére, hogy egész jól csinálom. De egyre inkább azt érzem, hogy nem az én világom, unalmasnak gondolom. De mi van akkor ha csak az eleje unalmas és utána kezd érdekes lenni? (mivel elég sok rétű) Pfúú... A szobrászat felé azért is húzok, mert úgymond izgalmasabbnak találom a formákkal való dolgozást, a térben való formázást, mint a grafikánál a tónusozást. Csak az a baj, hogy itt is eléggé bizonytalan vagyok. Mert mi van ha nem vagyok elég jó ebben? Mi van ha még sem ez a nekem való? (mivel még ez előtt sosem agyagoztam) De ahhoz képest, hogy még nem próbáltam ez előtt, ahhoz képest nem is lett rossz, amit csináltam a mintázási feladatnál. Ááá.. de nem tudom...

Szóval, most kicsit megkavarodtak a gondolataim... nem is kicsit.


2011. jan. 17. 18:23
 1/6 A kérdező kommentje:
Valaki megpróbálna valami tanács félével segíteni? Nagyon hálás lennék.
2011. jan. 17. 19:41
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerezz néhány kiló agyagot és próbálgasd otthon, attól lehet megtudod mennyire érdekel. A grafika viszont szélesebb felhasználási területű dolog, ha megélhetésen kell gondolkodni, akkor azzal több lehetőség van szerintem.
2011. jan. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
szerintem ne félj váltani válaszd a szobrászatot de ne hanyagold el a grafikát sem járj különórára ahogy a grafikával foglalkozol és ha nem tetszik a szobrászat vagy nem megy( de látom hogy lelkes vagy szerintem sikerül és szorítok is neked:) ) akkor kérd át magadat másik osztályba ha megoldható szüleid segítségével például.
2011. jan. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én a helyedben elmennék szobrozni!!!XD

Mármint ha nincsen benne tehetséged semmi baj ...azért van a tanár hogy megtanítson téged bármire!!!Egy jól tanító tanár többet ér akármennyi gyakorlatnál...

DE amúgy olyan lehetőséged nincsen hogy Délutánonkénti plusz fakultációkra járj be????Mert akkor én a helyedben a kettőt egyszerre csinálnám!!!Ergo több esélyed lenne az életben is meg mindkettő szép szakma!!!!

Sok sikert!!!

2011. jan. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

én gimibe pont grafikára akarok menni ez az egyetlen dolog amibe a legjobb vagyok úgyérzem éps mellette szeretem is csinálni valamennyire...igen néha én is unom mert elég unalmas 1 portré előtt órákat ülni de ez az a dolog amit szertek is és tudom is...

én azt ajánlom neked,h próbáld ki ind2-őt és azt válaszd amiben több jővőt látsz, amiben jó vagy és a legfontosabb ,h szeresd is azt amit csinálsz...

2011. jan. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az elsőnek az ötletet!

Igen, tényleg mindkettőt jó lenne csinálni, de sajnos nem tudom, hogyan oldjam meg, mert úgy tudom a tanműhelyben nem tartanak különórákat és máshol sem tudok szakkörökről. De majd lesz valami, valahogy megoldom.. Végül is ez nem a világ vége.

Köszönöm az összes választ!

2011. jan. 22. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!