Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem voltam sose normális...

Miért nem voltam sose normális kamasz? És miért nem vagyok most se normális fiatal?

Figyelt kérdés

Mindig azt mondják, hogy a kamaszok/fiatalok tele vannak Nagy Tervekkel, meg azt hiszik, hogy ők majd megváltják a világot, hát ehhez én túlságosan pesszimista, földhözragadt és fásult vagyok így konkrétan :S Sőt, épp ennek az ellenkezője vagyok... Nincs bennem ilyen fiatalos lendület meg energia :S


Meg azt is mindig mondják, (meghát nem is az, hogy mondják, de ha körülnéz az ember, akkor látja), hogy minden fiatal valamilyen csoportnak a tagja, valami irányzatnak a híve. Vannak a lázadók, akik direkt meg akarják botránkoztatni a szüleiket/külvilágot az öltözködésükkel, hajviseletükkel, politikai nézeteikkel, egyebekkel. Aztán vannak olyan irányzatok is, amelyek egyáltalán nem lázadóak, pl művészlelkek, animések, rapperek, meg még sorolhatnám. Vagy vannak, akik egyszerűen csak "bulizósok". Lényeg, hogy mindenki tartozni akar Valahova. De én egyszerűen nem is tudnám magam elkötelezni talán semmi mellett, egyrészt mert nagyon hamar megváltozna a véleményem, meg bármilyen irányzatban találnék "hibákat" (szerintem már eleve egy HIBA, ha valamilyen irányzat mellett elkötelezzük magunkat, mert eltorzítja a látásmódunkat az egyik irányba) , másrészt meg mert úgy érezném, hogy korlátozva vagyok azáltal, hogy valaminek a "híve" lettem...


(Mármint ezt úgy értem, hogy hiába szeretem a rock zenét, de sose tudnék rocker lenni, mert... szóval az már egy identitás, és akkor már te nem önmagad vagy, hanem "egy rocker" :S Vagy nem is tudom, szóval én ettől úgy érezném, hogy korlátok közé vagyok szorítva, és meggátol abban, hogy kiteljesedjek, és csak akkor lehetek önmagam, ha minden iránt semleges maradok o.O Hiába tudom, hogy a rockerség nem azt jelenti, hogy csakis és kizárólag rock zenét hallgatsz, vagy ilyesmi)


Szóval ezeket csak azért írtam le ilyen hosszasan, hogy lássátok, hogy végülis van elméleti háttere (:DD) annak, hogy nem vagyok normális, de ez normális????? (Bocsi, ha néhol tudálékoskodósan fogalmaztam, csak ez olyan nehéz téma...)


2011. jan. 23. 22:40
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja. Amúgy 20/L vagyok.
2011. jan. 23. 22:42
 2/12 anonim ***** válasza:

Mi ezzel a baj? Mit látsz te ebben olyan nagy gondnak? Ha nem akarsz rocker lenni, akkor miért kételkedsz magadban(cím)? Ellentmondások.


Amugy tény, hogy sokan divatból csinálják, ezért aztán engemet meg még úgy sem érdekeltek az ilyen dolgok mint tégedet. Nem foglalkoztam másokkal, te se tedd. Azt csináld, ami neked tetszik. Hidd el, nem vagy egyedül. Csak míg rocker fiatalból az országban van 500ezer, addig pl. festeni szerető fiatalból 3000. Csak példa volt. Biztos érdekel valami, hát csináld azt, és keress hozzád hasonló embereket. Nem vagyunk egyformák! f

2011. jan. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

:))

Szia!

Azok alapján amit leírtál, és ahogyan megfogalmaztad, azt tudom mondani, hogy teljesen normális van, és egy 20 éveshez mérten, tökéletesen reálisan látod a dolgokat. :D

Nagyjából hasonlóan gondolkodtam én is, és úgy gondolom normális ember lett belőlem.


Amiket mondanak a kamaszokról csak általánosítások, amit a sok különféle egyedről összekombináltak. Biztos vagyok benne, hogy pont úgy van itt is mint a csecsemőnevelési szakkönyveknél, hogy amiről a könyvekben írnak,az a szabványgyerek, és olyan lényegében nem is létezik. Óriási egyéni eltérések vannak. Ha a környezetedben végigkérdeznél 20 embert ezekről a témákról rájönnél, hogy ők is pont nem felelnek meg a szabványnak, csak másképp mint te. :)


Az nem baj, hogy nincsenek világmegváltó terveid. A világ már meg van váltva 2000 éve, Jézus elintézte, nem a te feladatod. Elég ha egy jó munkát keresel magadnak, egy jó férjet, és alapítotok egy szuperjó családot. :)

Nem muszáj csoportokhoz tartozni. Elég ha van családod, és néhány barát, akik hasonlóan gondolkodnak mint te, akik elfogadnak olyannak amilyen vagy, és akikre mindig mindenben számíthatsz. Alakítsd ki a saját elképzelésed a dolgokról. Nem kell mindenben kockának lenni. benned ez a csodálatos, hogy egyedi a világképed. És máris van egy okod az optimizmusra, hogy te vagy a legcsodálatosabb 20 éves lány, aki így és így látja a világot. :)

Hidd el, saját magaddal kell kibékülnöd elsősorban, és azonnal szebb lesz az élet és derűsebb a jövő. :)))

2011. jan. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Tejesen normalis vagy. En se tartoztam soha semmilyen csoporthoz, nem is lazadtam, ennek ellenere, vagy eppen ezert van onallo ertekrendem, velemenyem. Ha vannak celjaid, amik ugyan nem vilagmegvaltok, de celok, akkor nem pesszimista vagy hanem realista.
2011. jan. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hát az a bajom, hogy van egy általános nézet arról, hogy milyenek a fiatalok, csomó helyen lehet olvasni meg hallani, hogy ilyenek (csoportosulnak / lázadnak / világot akarnak váltani), meg ahogy körülnézek, én is ilyennek látom őket, szóval nekem is az az elképzelésem, hogy ilyen egy Normális Fiatal, és közben azt tapasztalom, hogy ÉN NEM VAGYOK OLYAN :O És ez olyan fura nekem, meghát nem értem, hogy MIÉRT...


De mondjuk pl ovis koromban se voltam olyan, mint a többi gyerek, mert a többi gyerek csak szaladgálni szeretett meg hangoskodni, én meg tök más dolgokat csináltam, meséket találtam ki meg dúdolgattam :D

2011. jan. 23. 23:00
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi, amiket írtatok! :)


Hát céljaim vannak persze, elvégzem az egyetemet, aztán XY foglalkozású leszek, majd remélem, lesz egyszer férjem is (bár eddig nem igazán tapadtam rám a pasik, hogy finoman fogalmazzak :S:DDD), szeretnék szép nagy családot, meg ilyesmi.

2011. jan. 23. 23:03
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
Én is hasonlóan gondolkodom, mint te. A környezetem kifejezetten különcnek tart emiatt, de inkább legyek különc és önmagam, minthogy elnyomjam a saját érzéseimet. :) 18/L
2011. jan. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%

Valószínűleg érettebb vagy kicsit a korosztályodnál, is kihagyod a pofáraesések és kiábrándulások időszakát. A normális fogalma pedig igen tág. Ha neked az a normális, hogy vki pl. rokker és úgy öltözik, úgy gondolkodik, és tesz a világra, akkor valóban nem vagy normális. Vagy itt vannak pl. az emósok, vagy kik, akik totális halálkultuszban élik az életüket, olyanok, mint a hullák, depisek, és olyan pesszimisták, hogy még életcéljuk sincs.

Ha innen nézed jobb, hogy nem tartozol csoportokhoz. :D

2011. jan. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Háát szerintem nem vagyok érettebb amúgy, vagy nem is tudom. Nekem is volt ilyen falcolós-megölömmagam-szarazélet -korszakom (:D), de valahogy akkor se tudtam volna emós lenni...
2011. jan. 23. 23:15
 10/12 anonim ***** válasza:
81%

:)

Engem mindig azzal szekáltak, hogy nincs kialakult zenei stílusom. A korosztályom végigment sok-sok irányzaton, tele voltak mindig az aktuális szuperzenék posztereivel, én meg sokszor az se tudtam miről beszélnek. Sok szám volt ami tetszett, szeretek táncolni a mai napig is, de sosem voltam rajongója egy előadónak sem, sem színészeknek, vagy filmeknek. Lényegében a nevüket se tudtam megjegyezni soha. :DDD

2011. jan. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!