Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A reál beállítottságú emberek...

A reál beállítottságú emberek racionálisabbak mint a humán beállítottságúak?

Figyelt kérdés

tudom hogy a világ nem fehér és fekete.


ugyértem hogy statisztikai alapon több bennük az "ésszerűség" mint a humán barátokkal szemben


2011. jan. 27. 21:47
 1/5 szamóca. ***** válasza:

nem feltétlen szerintem. máshogy közelítik meg a dolgokat, az biztos. de szerintem ebből a szempontból nem nagyon lehet meghatározni hogy mi is az ésszerű.

talán inkább azt mondanám hogy a reálosok sokkal objektívebben, egyenesebben jutnak el egy-egy megállapításig, míg a humánosok talán többet árnyalnak, kombinálnak.

2011. jan. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte leszek, mindig is untam a reál beállítottságúakat. VAN KIVÉTEL, de a legtöbbjük robotként közli az adatokat, elvetnek mindenféle pszichológiai vagy reakcióismeretet, aztán ha történik valami a magánéletükben, összezuhannak, de még akkor is elviselhetetlenül leegyszerűsítenek mindent...

Én azokat az embereket kedvelem, akiknek van szakmai tudásuk azon téren amivel foglalkoznak, de mellette ismerik a humor és a szarkazmus fogalmát, és a drámát is.

Jómagam is ilyen vagyok (szeretnék lenni, még jobban)

2011. jan. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem totál nem! Én eddig több személyiség teszten is részt vettem illet kitöltöttem és mindnél az az eredmény jött ki, hogy benne vagyok a jelenlegi társadalom azon 5%ban, akik totál racionálisan gondolkoznak... Emellett fél éve pszichológiára járok és előtte egy évet ÁJK-ra jártam... Szóval mind kettő egy magolós borzasztó sok olvasást igénylő egyetem és szerintem messze nem reál...

Bár a pszichológiára lehet, hogy rá lehet rakni a reál jelzőt, hiszen a biológia is reál... De azért nem az a tipikus "reál beállítottságú"

2011. jan. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sztem igen, a humán beállítottságúak hajlamosak inkább vacillálni meg bedőlni az ezoterikus-piramisjátékos meg hasonló átveréseknek. A reálos ésszerűség pedig nem zárja ki a pszichológiát és az érzelmeket sem. Pl logikusan is lehet arra számítani h az emberek egy helyzetben általában egyféleképpen döntenek, akkor az előtted lévő illető is valszeg úgy fog dönteni.
2011. jan. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A humortalanság pedig nem függ a reál v humán beállítottságtól.
2011. jan. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!