Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miként bonthatnám le ezt a...

Miként bonthatnám le ezt a falat? Vannak hasonló tapasztalataitok?

Figyelt kérdés
Gyakran rámtör egy furcsa érzés, amikor elkezdek tartani az emberektől és kicsit tömegiszony-szerűség lesz úrrá rajtam. Nem szívesen eszem idegenek előtt, és ha nagy tömegben egyedül vagyok, attól félek, hogy útban vagyok valakiknek. Néha még megszólalni is nehezemre esik, mert nem akarom, hogy a hangom túl hangos, túl rekedt, túl mély, stb. legyen. Egy csomó ostobaságra figyelek, de ezzel persze mindent elrontok. Próbáltam már azt, hogy szándékosan kívülről próbálom látni magam, de azzal csak rosszabb lett, a lazítás pedig egyszerűen nem megy. Az a vicc, hogy elmúltam 22, tehát a korom nem indokolná ezeket. Akkor szerintetek mégis mit tehetnék, hogy ne legyek ennyire... nyuszi?
2011. febr. 8. 22:06
 1/9 A kérdező kommentje:
* próbáltam már kívülről látni magam
2011. febr. 8. 22:08
 2/9 anonim ***** válasza:
Az iskola / munkahely nem hat rád inspirálólag? Hogyan viszonyul a környezeted a viselkedésedhez? Mindig ilyen voltál?
2011. febr. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
pszichológus , szociális fóbia
2011. febr. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Első hozzászóló: nem voltam mindig ilyen, és egyáltalán nem hat rám pozitívan az Egyetem sajna, mert tőlem nagyon távol áll az, amikor kötelezően akarnak beszélgetni, mert nincs éppen jobb dolguk. Úgy érzem, lenéznek, szerintem azért van, mert én sem tisztelem magam egyáltalán, de nem tudom, hogy lehetne ebből kimászni. Magammal van bajom, ez egyértelmű számomra. Az emberek többnyire nem közelednek felém, de én sem törekszem arra, hogy kapcsolatokat alakítsak ki (néha úgy érzem, túl magasra rakom a lécet és nem tudnék bárkivel barátkozni... de egyszerűen nem tudok ebből az ellenállásból vagy gátból lefaragni)
2011. febr. 9. 13:21
 5/9 A kérdező kommentje:
Második hozzászóló: én nem szeretek minden hülyeséggel dokihoz rohangálni, mert szerintem az csak arra jó, hogy az ember megnyugszik tőle, mondván: "de jó, foglalkozott velem valaki" és azzal el van intézve. Érzem, hogy magamban keresendő a bibi, csak nem tudom, hogy fogjak hozzá a kijavításához.
2011. febr. 9. 13:24
 6/9 anonim ***** válasza:

ennyi erővel minek írtad ki a kérdést mert válaszolnak rá és "de jó, foglalkozott velem valaki"

mondjuk egy mandulagyulladással sem feltétlenül megyünk el orvoshoz , de úgy tovább is tart és lehet még más bajod is lesz utána , arra is feltehetsz kérdéseket amire kapsz választ de mégsem szakembertől

ez is teljesen ugyanez

na nem azért nem akarlak én rábeszélni semmire , de ingyenes TB támogatotthoz elmész nem lehet belőle bajod

2011. febr. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem, mit mondasz utolsó hozzászóló, de tudom, hogy magamtól is képes vagyok "kikúrálni" magam ebből, na meg elsősorban tapasztalatok érdekelnek, mint ahogy a kérdésben is írva vagyon.:)
2011. febr. 9. 16:08
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Sorstársak vagyunk, azt hiszem, mert én is ettől szenvedek... :(

Nem szeretek mások előtt enni, ha be kell lépjek egy olyan terembe, ahol már sokan vannak, olyan rossz szorongásoso érzésem lesz, mintha mindenki engem figyelne, pedig TUDOM, hogy ez lehetetlen. Órákon sosem szólalok meg,akkor sem,ha senki sem tudja a jó választ,csak én, mert "még mit gondolnának?!".

Hogy van az önbizalmad? Mert nekem alig van és azt hiszem van jó adag kisebbrendűségi komplexusom is. Egy időben én is meg voltam győződve róla, hogy szociális fóbia, elolvastam egy csomó mindent ezzel kapcsolatban, de rájöttem, hogy annyira azért mégsem súlyos a helyzet, mint ahogyan a szoc.fóbia leírásában prezentálják. Tudom kezelni az ilyen helyzeteket, csak belül szorongok.

Igazi megoldást még nem tudtam találni rá. :(

De a lényeg, hogy tudatosítsd, hogy senki sem jobb nálad. Minden ember ugyanolyan értékes, senki sem különb a másiknál, ezért nincs okod feszengeni mások társaságában. Illetve, ami nekem még segített, az az volt, hogy rájöttem, hogy az apukám is valószínűleg ugyanezt érzi, utál emberek között lenni, de nem azért mert nem szereti más emberek társaságát, hanem mert ő ilyen, legszívesebben kívülről, magában szemlélődik. Esetleg megkérdezheted a szüleidet, hogy nekik is volt-e ilyen problémájuk, esetleg régebben.

Lehet, hogy kicsit össze-vissza, amit írtam, ne haragudj.

Remélem mihamarabb jobban fogjuk érezni magunkat a bőrünkben! :)

23L

2011. febr. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Utolsó hozzászóló, köszönöm, hogy ezt megosztottad velem!

Tudok arról, hogy apukámban van némi tartás a nagyobb tömegtől és anya is hajlamos volt régebben a pánikolásra.

Bennem pedig igazából másmilyen jellegű ez a káosz... én is kisebb rendűnek érzem magam másoknál, ami a másik pillanatban átcsap egy felsőbbrendűségi érzésbe, szóval lényegében majdnem hogy derogál nekem, amikor valaki hozzám szól. Tudom, hogy egyik verzió sem én vagyok, mert eddig meg tudtam találni az egyensúlyt önmagammal, sőt, keresnem se nagyon kellett, hogy meglegyen.

Az önbizalmam többnyire a helyén van, de akad olyan is, amikor annyira rámjön az 5perc, hogy még egy rágógumit sem tudok bekapni, mert kiesik a kezemből a tágas folyosó kellős közepén, ahol csoporttársakkal vagyok körbe véve.:D:D

2011. febr. 9. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!