Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van az, hogy amikor...

Miért van az, hogy amikor szomorúak vagyunk/fáj valamink/nagyon megijedünk valamitől, akkor elkezdünk sírni?

Figyelt kérdés
Mint sok ember - gondolom - én is tapasztaltam már ezt. Most hirtelen kíváncsi lettem rá, hogy mitől könnyezünk, mitől kezdünk el sírni. Lelkiállapottól, vagy valami mástól függ?
2011. febr. 11. 22:59
 1/2 anonim ***** válasza:
hát a fájdalomtól azért, mert az agyba továbbítja a fájdalmat, és az agyban vannak a látóidegek, és akkor azok bezavarodnak, és ezért termelnek könnyeket. ha szomorúak vagyunk, akkor is oylan, mint a fájdalomnál, hisz ez most jelen pillanatban akkor nem külső fájdalom, hanem belül érezzük azt a nyomasztó érzést, és ezért termelünk könnyet, mert a látóidegek is ki vannak téve mindennek, ha pedig megijedünk...ha megijedek nem szoktam sírni Xd elég nehéz ezt így megmagyarázni, de remélem segíthettem!!!
2011. febr. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
az ijedségre úgy gondoltam, hogy nekem egyszer eltörött a kezem, elég csúnyán, de alig éreztem, hogy fájt. leblokkoltam, vagy valami. mégis rettenetesen sírtam, de közben nem fájt, és ezért úgy gondoltam hogy az ijedtségtől jött a sírás :D
2011. febr. 12. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!