Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Néha túl sok véletlen egybeesé...

Néha túl sok véletlen egybeesés történik az életemben, és egészen meghökkentőek. Mi ez a jelenség?

Figyelt kérdés

Elmondom, hogy mikre gondolok. Csak néhány példát fogok említeni, pedig már rengeteg történt. Régebben leírtam őket, de már nincsenek meg a lapok. (vörösiszap)


Példa: Mentünk haverokkal a városban, aztán csak találtam egy kétszázast. Ez akkoriban volt amikor bevezették az új fém kétszázast. Ugyanakkor amikor én találtam, egy másik haverom is talált egy kétszázast, csak éppenséggel a városnak egy teljesen más pontján. Az a furcsa, hogy én elötte szerintem évekig se találtam semmilyen pénzt. Meglepett, hogy amikor találtam, ugyanakkor az egyik ismerősöm is. És ez tényleg ugyanabban az időpontban volt.


Példa: Egyik portugál internetes ismerősömmel beszélgettem MSN-en. Angolul társalogtunk, de azért megnéztem egy portugál szótárban pár szót. Kiváncsiságból azt is megnéztem, hogy portugálul mi a cigány szó megfelelője. Nem volt rá találat, csak arra hogy cigánykerék. Az volt odaírva hogy: cigánykerék - au

[link] Itt a szótár, nyugodtan rákereshettek a cigány szóra. Meglepett, hogy a cigánykerék ilyen rövid portugálul. Ez este történt.

Másnap reggel osztályfőnöki órán, a tanárnő azzal kezdte:

"Holnap ünnepély lesz, akin nem az alkalomnak megfelelő ruha lesz, annak AÚÚ lesz."

Én meg csak lestem, és azt mondtam magamban, hogy ilyen nincs...


Példa: Lányok akik többet jelentettek nekem egy barátnál, és én többet jelentettem a számukra. A kettő legfontosabb közülük 1994.02.26-án született. Mindkettő. Most vettem észre kb 1 hete, hogy mindkettő ugyanazon a napon született. Mondhatni leesett az állam, de ezzel még nincs vége ennek a véletlensorozatnak se. De ez most kicsit összetett lesz:

Február 26-án (ha most még nem múlt volna el éjfél akkor azt mondanám, hogy ma) beszéltem MSN-en az egyetlen kínai internetes barátnőmmel (csak barátság) és mondta, hogy tegnap volt a születésnapja. De amikor beszéltem vele, akkor náluk Kínában az időeltolódás miatt már 27-e volt (hajnali 3 óra). Szóval az ő szülinapja is február 26-ra esik, csak az év különbözik (1986). Azt még hozzátenném, hogy nagyon jól néz ki, és nekem nagyon bejön, ez a közös benne és az előző kettőben.

Ez is elég komoly szerintem.


Példa:

Egyik osztálytársam tett egy olyan kijelentést: "Én sosem fogok egy csajnak se puncsolni." Úgy magamban meg is jegyeztem ezt a szót (puncsol, azaz nyalizik, kedvében jár), mert elötte nem nagyon hallottam még ilyen kontextusban. Délután mikor hazaértem, és amikor internet elé kerültem, az egyik oldalon olyan internet reklám banner volt, amin egy kihívóan öltözött nő volt látható, és alá az volt írva, hogy PUNCH.


Most több példát nem írok, pedig történt még rengeteg ilyesmi dolog. 2 és fél A4-es lap tele volt írva, és nem ilyen bőbeszédűen, mint ahogyan itt írtam.

Az meg mindennapos, hogy amikor az órára nézek akkor, ugyanazok a számok. Most pl 1:11. Már-már nevetséges... :D Pont az óráról írok és 1:11 van.


Mit tudtok ehhez hozzáfűzni? Van megnevezése ennek a dolognak? Mi ez? Miért történnek ezek a dolgok?


2011. febr. 27. 01:15
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Itt olvastam 2012-ről és néztem, hogy hány óra van és 20:12 van. Nem tudom miért történt így. :D
2011. febr. 27. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 emlya ***** válasza:

Velem is vannak ilyenek.

Sőt engem üldöz a 21-es szám....

Én erről irtam több mint 2 oldalt.

Nekme azt mondák, ha nem fogllkoznék ilyenekkel, és nem lenne ennyi zabadiidőm, akkor nem tulajdonitanék ennek ekkora jelenséget. Nem lehet ez nálad is?

2011. febr. 27. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Most egy hosszabb ideig nem volt semmi, de kb 1-2 hete újra kezdődött. Pedig most se foglalkoztam vele jobban mint elötte. Értetlenül állok a dolgok elött.

Engem a 26-os szám üldöz. Téged a 21-es hogyan?

2011. febr. 27. 08:51
 4/7 haggyámán ***** válasza:
Randomizmus + nagy számok törvénye. :-)
2011. febr. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 emlya ***** válasza:

Csak, hogy a legfontosabbakat mondjam, 21 éves vagyok, 21 éveen ültem először repülőn, 21 éveen volt előszőr komolyabb kapcsolatom, bár sajna 21 éveen vége is lett, 21 évesen láttam és fürödtem először a tengerben, de ezen kivül, ahányszor ránézek az órára, mindig valahány óra 21 perc van, vagy 21:21, aztán 4 évig voltam 21. a névsorban (már tuti azért nem, mert nem vagyunk olyan sokan).

Szóval rengeteg minden, de ezek csak a legfontosabbak.

2011. febr. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
akkor te is hasonló cipőben jársz
2011. febr. 27. 12:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt hívják véletleneknek. Olyanra meg amire nem kapsz választ, felesleges rákérdezni. Rengeteg miértnek nincs mertje, de ha túlbonyolítod ezeket a dolgokat, elpazarlod az életed értelmetlen dolgok megértésére.
2011. febr. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!