Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi lesz velem? Minden napom...

Mi lesz velem? Minden napom csak azzal telik, hogy aggódok amiatt hogy sosem tudok a mostani helyzetemből kilépni.

Figyelt kérdés
Szóval az van, hogy 16 éves vagyok, és próbálok azok a rohadt hétköznapok közé kevésbé unalmas és szürke tevékenységeket szervezni, itt arra gondolok, hogy szórakozóhelyekre, koncertekre eljárni, kocsmázni, vagy csak simán találkozgatni emberekkel a városban. Én ezt fontosnak érzem, mert 16 évesen nem szeretnék otthon punnyadni, mert egész eddigi életemben ezt csináltam, és most már úgy érzem, hogy ez nekem kevés. A mostani helyzetem úgy áll, hogy kb 1 éve már járok bulizni, de mindig az van, hogy a nővéremmel megyek, aki 19 éves és viszonylag jó a kapcsolatunk, örülök hogy velem van, mert sok mindenre tanít, tulajdonképpen ő vitt bele először ebbe az egészbe, és amikor én belekerültem ő már rájött hogy mégsem olyan jó, ha én megyek vele bulizni, és látom rajta, hogy bár szeret engem, de mégsem örül mindig, hogy a nyakán lógok. A társaság, amibe járunk (elég nagy baráti társaság, amibe úgy szépen összeszámolva vagy 30-40 ember is beletartozik) ők nagyon jófejek, jóban is vagyok velük, úgy kb 18-25 éves korosztály, és tényleg jó minden, csak az a baj velük, hogy én egyszerűen nem tudok egyikükkel sem úgy "mélyebb" kapcsolatot kialakítani, tehát egyesével egyikőjükkel sem tudok beszélgetni, csak társaságban. Az a helyzet, hogy én egy nagyon társasági ember vagyok, de egyénenként nem tudok kommunikálni senkivel, igazából barátaim sincsenek, csak olyan akivel meg nem szívesen megyek bulizni, meg amúgy is csak ilyen gyerekkorból maradt barátnő. Én egyfolytában emiatt borzasztóan félek, hogy soha nem jutok ezen a szinten tovább, ez a mindenkivel egy-két szót váltós röhögős viszonyban leszek, de soha senkivel nem tudok majd semmilyen barátságot kialakítani, mert megyek én mindenhova, jól is érzem magam, szívesen is látnak, de ha eltűnnék és sose látnának többször, fel se tűnne nekik. Pedig igazából nem vagyok egy olyan negatív ember, van humorérzékem, normális zenét hallgatok (oké, ez relatív.), van egyéniségem... (nem egózok, tényleg így van) Kb a nővérem árnyékában vagyok, mindig csak oda mehetek, ahova ő megy, és nélküle nem is tudok sehova menni, mert nem engednek el, és igazából nem is tudnék kivel menni. Így teljesen függök tőle, oda megyünk, ahova ő akar, és nem mondhatom azt, hogy de igenis én ide akarok menni mert érdekel ez a koncert, akkor rögtön le vagyok cseszve... ha neki kedve szottyan hazamenni az utolsó busszal (11-kor), akkor megyünk, ha unatkozik, megyünk máshova, leszid ha olyat csinálok ami nem tetszik neki... Nem tudom mi legyen... Félek, hogy sosem jutok ki ebből a körből...
2011. márc. 13. 23:53
 1/4 A kérdező kommentje:
Hozzátenném még azt, hogy ránézésre elég határozottnak tűnök, meg nagyobbnak is a koromnál, általában 20 körülinek néznek beszélgetés után is...
2011. márc. 13. 23:56
 2/4 anonim ***** válasza:

Nahát.. általában egy zenés szórakozóhelyre szombat este az emberek nem a világ komoly dolgairól beszélgetni járnak, gondolom ezt tudod. :)

16 évesen nincs mitől félned, de ha komolyabb beszélgetésekbe akarsz bonyolódni, akkor azt olyan helyen akard lefolytatni ahol lehet is, pl. iskola után a legközelebbi parkban, vagy valami csendes kávézóban/kocsmában egy alkoholmentes akármi mellett.

Középiskolás koromban mondjuk a Duna és a Rába partja is 10 percre volt a kolesztól, szóval mi kiültünk oda és ott "váltottuk meg a világot". :)

2011. márc. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
komolyabb beszélgetésekbe nem egyszer bonyolódtam bele kocsmában, akár szórakozóhelyen külső részén is. józanon, nappal meg mégtöbbször. nem ez a problémám lényege, hanem az, hogy például beszélgetek egy emberrel akár hosszabban is, szimpatikus is, és ő is bír, mégsem veszi fel velem a kapcsolatot, mégsem ír nekem, hogy gyere legközelebb velünk ide-oda, mert nem tűnök olyan embernek, akit szívesen hívnának... nem tudom miért... lehet, hogy velem van a baj, de az a baj, hogy nem tudom, hogy mi. pedig viszonylag tisztában vagyok önmagammal.
2011. márc. 14. 00:13
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát tény hogy ha mélyebb kapcsolatot szeretnél kialakítani emberekkel azt ne buliban tedd..oda nem lelkizni járnak az emberek. Ismerkedj neten is, én is szinte minden barátomat innen ismerem. Nem mindegy ám hogy mondjuk itt neten barátkozol és velük mész bulizni vagy mész bulizni és ott barátkozni..mert ott is lehet, de végülis rajtad és a másik személytől függ hogy folytatódhat-e a barátság a hétköznapokban is.

Én pl egy barátnőmet egy buliban ismertem meg, egy másik barátnőm mutatta be, és bulin kívül még egyszer se találkoztunk, igazából beszélni se beszélünk, mert nincs fent nálam msnen, facebookja nincs..a blogjára szoktam írni olykor de ennyi. Nem akarok hazudni de fogalmam sincs hányszor találkoztunk (persze csak bulikon ugye), de csak olyan 5-6× talán. Mégis mintha már több mint fél-1 éve ismerném. 2-3 alkalom után már leültünk beszélgetni a buliban vagy épp sétáltunk és levegőztünk. És ő marasztalt hogy mondjam el a gondjaim, mert látja rajtam és tudja is hogy semmi nem stimmel. Pedig tényleg alig találkoztunk.

Igazság szerint az első találkozáson le lehet szűrni hogy mennyire lesznek jóban az emberek, legalábbis velem mindig így volt. Na meg persze normális társaságot kifogni...

2011. márc. 14. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!